Tebareke (MÜLK) Suresi'nin Fazileti.

ghetto1987

Kayıtlı Üye
Peygamber (s.a.v) bu serinin fazileti hakkında şöyle buyuruyor.

*"-Kur'an da öyle bir sure vardır ki, o otuz ayettir. O da Mülk Suresi'dir. Kıyamet günü bu serenin şefaati ile bir kimse cehennemden çıkarılıp cennete sokulacaktır."

*"-Her gece Sure-i Mülk'ü okuyandan Cenabı Hakk kabir azabını kaldırır."

*"-Kur'an da otuz ayetlik br sure vardır.Kim onu yatarken okursa onun için otuz sevap yazılır, otuz günahı affedilir. Otuz derecesi yükselir ve Cenabı Hakk meleklerden bir melek gönderir, üzerine kanadını yayar ve uyanıncaya kadar bütün fenalıklardan muhafaza eder."

Kaynak: Pamuk yayıncılık.

dynamic apnea

Kayıtlı Üye
İş
dış ticaret uzmanı
Peygamber (s.a.v) bu serinin fazileti hakkında şöyle buyuruyor.

*"-Kur'an da öyle bir sure vardır ki, o otuz ayettir. O da Mülk Suresi'dir. Kıyamet günü bu serenin şefaati ile bir kimse cehennemden çıkarılıp cennete sokulacaktır."

*"-Her gece Sure-i Mülk'ü okuyandan Cenabı Hakk kabir azabını kaldırır."

*"-Kur'an da otuz ayetlik br sure vardır.Kim onu yatarken okursa onun için otuz sevap yazılır, otuz günahı affedilir. Otuz derecesi yükselir ve Cenabı Hakk meleklerden bir melek gönderir, üzerine kanadını yayar ve uyanıncaya kadar bütün fenalıklardan muhafaza eder."

Kaynak: Pamuk yayıncılık.

Ah bu Pamuk yayıncılık ahhhh.. Kuran'da ayetleri okumak degil yaşamaktır asli olan.. Manadan habersiz yaşamak, yada o manaya ters oranda yaşamak hükümlerden uzak durmak kişiye herhangibir ödül kazandırmaz.. Sahabe-i Güzin okdugu ayeti yaşardı, bahsedilen okumak bu yöndedir..

ghetto1987

Kayıtlı Üye
(1) Tebârekelleziy biyedihil mülkü ve hüve alâ külli şey’in kadiyrün
(2) elleziy halekal mevte vel hayate liyeblüveküm eyyüküm ahsenü amela ve hüvel azıyzül ğafur
(3) elleziy haleka seba semavatin tibakan ma tera fiy halkır rahmani min tefavüt ferciıl basare hel tera min füturın
(4) sümmerciıl basare kerreteyni yenkalib ileykel besarü hasien ve hüve hasiyr
(5) ve lekad zeyyennes semaed dünya bimesabıyha ve cealnaha rücûmen lişşeyatıyni ve a’tedna lehüm azâbes seıyr
(6) ve lilleziyne keferu birabbihim azabü cehenneme ve bi’selmasıyr
(7) izâ ülku fiyha semiu leha şehiykan ve hiye tefurü
(8) tekadü temeyyezü minelğayzı küllema ülkıye fiyha fevcün seelehüm hazenetüha elem ye’tiküm neziyr
(9) kalu belâ kad câena neziyrün fekezzebna ve kulna ma nezzelellahü min şey’in in entüm illâ fiy dalâlin kebiyr
(10) ve kalu lev künna nesmeu ev na’kılü ma künna fiy ashabis seıyr
(11) fa’terefu bizenbihim fesuhkan liashabis seıyr
(12) innelleziyne yahşevne rabbehüm bilğaybi lehüm mağfiretün ve ecrün kebiyr
(13) ve esirru kavleküm evicheru bihî innehu aliymün bizatissudur
(14) elâ yalemü men halâk ve hüvel latıyfül habiyr
(15) hüvelleziy ceâle lekümül’arda zelûlen femşu fiy menâkibiha ve külu min rizkıhî ve ileyhinnüşur
(16) eemintüm men fiyssemâi en yahsife bikümül’arda feizâ hiye temur
(17) em emintüm men fiyssemâi en yürsile aleyküm hasıba feseta’lemune keyfe neziyr
(18) ve lekad kezzebelleziyne min kablihim fekeyfe kâne nekiyr
(19) evelem yerev ilettayri fevkahüm saffatin ve yakbıdne ma yümsikühünne iller rahmân innehu bikülli şey’in basıyr
(20) emmen hâzelleziy hüve cündün lekum yansurukum min dunir rahmân inilkâfirune illâ fiy ğurur
(21) emmen hâzelleziy yerzükuküm in emseke rizkah bel leccû fiy utüvvin ve nüfur (22) efemen yemşiy mükibben alâ vechihi ehda emmen yemşiy seviyyen alâ sıratın müstekıym
(23) kul hüveleziy enşeeküm ve ceale lekümüssem’a vel’ebsâre vel’ef’ideh kaliylen ma teşkürun
(24) kul hüvelleziy zereeküm fiyl’ardı ve ileyhi tuhşerûn
(25) ve yekûlune meta hazelvadü in küntüm sadıkıyn
(26) kul innemel ılmü ındallah ve innema ene neziyrün mübiyn
(27) felemma reevhü zülfeten si'yet vücuhülleziyne keferu ve kıyle hazelleziy küntüm bihî teddeun
(28) kul ereeytüm in ehlekeniyallahü ve men maıye ev rahımena femen yüciyrül kafiriyne min azabin eliym
(29) kul hüver rahmân amenna bihî ve aleyhi tevekkelnu feseta’lemune men hüve fiy dalâlin mübiyn
(30) kul ereeytüm in asbeha maüküm ğavren femen ye’tiyküm bimâin meıyn (Allâh-u Rabbül Alemin)