Karin Nedir ?

aris

Kayıtlı Üye
Dünya hayatındaki imtihanın hikmeti olarak her insanın Cinlerden bir karini vardır. Bu Karin, kişinin yaşayışına göre o kişiden etkilendiği gibi, o kişiyide etkiler. Kişinin Karini müslümansa sağ omzunda bulunur.

Kişi müslümansa ve karini de müslümansa; o kişiye her konuda yardımı dokunur ve ibadetlerinde yardım eder. Tembelliğe ve gaflete düşmesine engel olur. Karin, başka dinden veya hiç bir şeye inanmıyorsa o kişinin sol omzunda bulunur. O, insana kötülüğü iyi gösterir ve fitneleriyle azmasına, sapmasına neden olur.

Karinler, diğer cinler gibi cinsel istek sahibi değildirler. Allah, Karinleri diğer cinlerden farklı yaratmıştır. İnsanlarda olduğu gibi, cinlerinde aynı bu şekilde Karinleri vardır. Nasıl, insan Karinlerini özel bazı durumlar dışında göremiyorsa, cinlerde kendi Karinleri olan, o cinleri göremezler.

Karinler, insanlardan daha uzun yaşarlar. Beraberinde olmakla yükümlü olduğu insan ölünce, Karin o insandan ayrılır ve Allah tarafından şekillenme gücü kazanarak hayatına devam eder.
alıntı

BLOTKHAYSER

Banlı Kullanıcı
İş
?
Duzeltme yapalim en az bir tane bulunur

benim iki tane var ikiside kotu ve umrumda degiller

dynamic apnea

Kayıtlı Üye
İş
dış ticaret uzmanı
ananemin vardı biz cinleri var derdik. En çok kaçırdığı namaz sabah namazıydı, eğer uyanmazsa namaza örgülerinden çeker onu illa uyandırırlardı. Artık kadın uyumak istese bile uyuyamazdı, rahat bırakmazlardı ..Bir keresinde ananemde uyurken beni o sanıp uyandırmışlardı ,şaşırmışlardı görünce ..Annem o yüzden ananemle aynı odada ya da onun yatağında yatırmazdı bizi . Ananem ölene kadar onlarla yaşadı. Sonra gittiler . Biz onları hemen ananemin cinleri olarak bildik demek isimlendirilmelerii karin miş.

aysari

Kayıtlı Üye
İş
öğrenci
Karin leri nasıl tespit edebilir ve sınıflandırırız?Biraz daha detay ve varsa kaynak var mı arkadaşlar?

bende merak ediyorum bunu nasıl tespit edeceğiz mesela blotkhayser benim 2 tane var ikiside kötü demiş ben nasıl bileceğim bunu?

elf

Kayıtlı Üye
onun bir test yöntemi yok diye biliyorum.tamamen hislerine bağlı.ya hislerinle emin oluyorsun kendini yalnız hissetmiyorsun içine kötülük ya da iyilik veriyorlar bir anda.bunun gibi birşey

BaD_bOy

Kayıtlı Üye
Kaynak nedir_??
Kim söylüyor böyle bir varlığın olduğunu_??

Leth3

Kayıtlı Üye
Evet kaynak ve kımın soyledığı onemlı.

DreamDuality

Kayıtlı Üye
Benim dedemin de bu tarz bir varlığı var.
Sabah namazını hep saatinde kılar.
Konuyu önceden okudum pek de ihtimal vermediydim.
İki sabah bu duruma bizzat ben de şahit oldum.
Dedem kalkmadan yarım saat kadar önce birisi resmen koridorda geziniyor.
Sonra da dedem namaza kalkıyor.

Normalde ben o saatlerde uyanık olurum ama hiç duymadım önceden.
Ne zaman ışığı kapadım tam uyumadan önce tesadüfen bu duruma şahit oldum.

Evdeki herhangibirisinin yürümediğine eminim.
Böyle yedi yaşlarında bir çocuk çıplak ayak gezinir gibi bir yürüyüş var.

Bunu cinlere değil de. İyi taifeden varlıklara yoruyorum.
Herkeste olmuyor kanımca. Bir tek dedemde var bu tarz bir varlık.

DreamDuality

Kayıtlı Üye
Cinlerin iyisi yok mu yani? Onların da iyisi var.

Benim bilgim sadece okuduklarım,anlatılanlar kadardır.
Ben anlatılanlardan; rahatsız edilenlerden, korkutulanlardan yola çıkarak böyle bişey yazmıştım.
Ayrıca evimizde cin olmasını da istemem.
Birebir bu alemle alakası olanlar elbette iyi veya kötü oldukları konusunda kesin bilgi verebilir.
Benim cin alemiyle birebir iletişim durumum olmadığı için sözlerim bu konuda varsayımdan ötesi değildir.

Üstteki cevabımda birşeyi yarım yazmışım. Onu da bunda belirteyim:
Bir tek dedemde var bu tarz bir varlık; herkeste olmaz derken;
Evimizde böyle namaza kaldırılan başka bir insanın olmadığını demek istemiştim.
Yoksa tabii ki vardır; ilim irfan sahibi başka insanlara da ibadetlerinde yardımcı olanlar.

Voy

Kayıtlı Üye
Şuan tanımadığımız bir insan hakkında aşağı yukarı ne kadar yorum yapabiliyorsak burada da değişen birşey yoktur aslında.

hayran_255

Kayıtlı Üye
valla asıl ilginç olan benim ilk sıkıntı vesvese bunalım halim korkudan namaza başlıyordum ne kadar olursa artık vesveseyle sıkıntıdan demekki kabul oluyor allah kabul edıyor işin ilginç tarafı annanem namaz kılar benım ailem hasta oldugum için aklım daha çok karıştını düşünüyolardı o vakitte dua okumamamı namaz kılmamamı istiyolardı ben herkeze inat kılıyordum annanem sabah namazına kalkıyor ama bana sölemıyordu bende yarını ilginç bir şekilde birden zıplıyordum uyurken yataktan yanı gözumu açtımda yaktata oturarak kalıyordum ve o vakit ezan okunmuş oluyordu bu olay ben namazı bırakana kadar devam etti ilginç ama işime yarıyordu çünkü namazımı kaçırma gibi bir durumum olmuyordu yanı bende merak edıyordum o zaman sıkıntıdayım acayip vesveseden abdestleri 2 kere aldıgımı bilirim sebebimi ? çünkü içimdeki vesvese allaha kurana vs vs abuk subuk fikirler gelıyordu aklıma tam son kez ayamı yıkıcakken benım aklımdan böle bir sey geçti ben tekrar abdest alayım dıyordum yenıden başlıyordum arkadaslr cidden benı melek uyandırmış olabılırmi ??? yanı melekler böle görevler üstlenırmı yoksa cinde olabılırmi ? uyandıran ama vesvese veren cin neden namaza kalkmamı istesınki ???

hayran_255

Kayıtlı Üye
Benım bildim kuranda Kirabin katibin melekleri geçer insanın sağ ve sol omzunda onlar vardır sağ taraftaki sevapları yazar sol taraftaki günahları yazar gunah yaptımı gun bitene kadar sağ taraftaki ondan rütbeli oldugu için gün bitene kadar günahını yazma dermiş tövbe eder umuduyla insanlar ölünce kirabin katibin melekleride ölürmüş ben bunu araştırdımda bir yerde gördum çok oldu ama kirabin katibin melekleri yazınca direk bulursunuz iyi gunler

ash

Kayıtlı Üye
İş
İnşaat Mühendisi
Benim de bildiğim iyi meleklerin ya da Karin'in sağ tarafımızda olduğu ve bu yüzden vücudumuzun sağ tarafına varlıkların yerleşemeyeceği. Enerji giriş çıkışını sol tarafımızdan yaptığıdır. Ama buna rağmen sağ tarafında varlık olan kişileri de duydum. Hangisinin iyi olduğunu anlamak zor olsa gerek.

BattleFury

Kayıtlı Üye
bendede bitane olduguna inanmaktayım , ve guclu oldugunu hissedebiliyorum , sanki hiçbir an yalnız değilmişim ; bazı işleri yerine koyuyorcasına :D ya bu Metal muzik gibi bir seydir bnce ; ya hissedersin yada o frekansı bilmez ve umursamazsın ..

dewil17

Kayıtlı Üye
en son mesaj atılalı çok olmuş ama bana daha öncelerden duyduğum birşeyi hatırlattı. Öncelikle Müslüman olduğumu belirtmek isterim. Peygamberimiz'in söylediği rivayet edilen bir söz vardı: 'Allah benim cinnimi bana Müslüman kıldı' şeklinde. Farklı yorumlar tabiki demevcut hatta bir tanesi bunu nefis ile alaklı olduğudur. ama konuyu görünce bunun daha mantıklı olduğunu düşünüyorum. Allah C.C. yanlış yorumlardan korusun.