kimdir bilinmez

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

reidikonto

Kayıtlı Üye
Tarsus'da bir tanıdığımız yaşadı bu olayı fakat o başı insan vucudu yılan kimdir nedir bilinmez ismini söylemişlerdi fakat hatırlayamıyorum.. Hikaye şöyle....

Kadın yolda giderken başı insan vücudu yılan şeklinde biri çıkmış karşına. Kadın çok korkmuş kadına demiş ki "Nereye gidiyorsun?". Kadın "Çarşıya" demiş. O zaman bana gelirken mavi eşarp al demiş. Kadın korkusundan tamam deyip koşarak oradan ayrılmış çarşıdan işi bitmiş kadının ama mavi eşarpı da almış ama geldigi yoldan dönmemiş sonra o yaratık yine karşısına çıkmış. "Neden yolunu degiştirdin?" demiş. Kadın "Ben senden korkuyorum." demiş. Sonra "Dedigimi aldın mı?" demiş kadına. Kadın da "Evet aldım." cevabını vermiş. Sonra "Onu başıma bağla." demiş kadın "Hayır bağlayamam korkarım." demiş. "O zaman belime bağla." demiş. "Hayır onu da yapamam korkarım." demiş. "O zaman kuyruğuma bağla." demiş. Kadın da hemen kuyruğuna bir dügüm atarak geri çekilmiş sonra kadına dönmüş demiş ki "Eğer sen onu başıma bağlasaydın kıyamet kopacaktı. Belime bağlasaydın dünyayı alt üst edecektim taş üstüne taş kalmayacaktı. Sen kuyruğuma bağladın dünyan sadece bir kaç felaketten sonra iyi olacak." demiş.

Arkadaşlar bu olay tamamen gerçektir.. Bunu yaşayan bizim Tarsus'da bir tanıdığımız.. Kadın bunu yaşadıktan sonra komaya girdi 1 ay komadan çıkamamıştı... Tabi bu 10 yıl önce yaşanan bir şey...

Sanırım dünya sadece bu gördügümüz şeylerle sınırlı deqil....

BİRTSEN

Kayıtlı Üye
Bana gerçekten çok ilginç ve tuhaf geldi...

Mermaid

Kayıtlı Üye
Şahmaran efsanelerinden birisi Tarsus'ta geçer, bunu düşününce gerçekten ilginç geldi, paylaşım için teşekkürler

reidikonto

Kayıtlı Üye
Evet şahmeran hikayesini andırıyor fakat gördüğü şey o değilmiş başka birşey ama gerçekten ismini hatırlamıyorum.. Anlatırken bende başta şahmeran sanmıştım...

zayice

Kayıtlı Üye
Çok orjinal bir olay. Merak ettim acaba o neydi ve neden böyle bir şey söylemiş bir çok soru çıkar bu olaydan.. Acaba o bayan yolunu değiştirdiği için mi böyle söylendi?Bir nevi ceza gibi... Yolunu değiştirmeseydi iyi şeyler mi söyleyecekti?

Oddie

Kayıtlı Üye
Yanlış anladım sanırım komaya giren bir kadın bunu nasıl anlatabildi?

ryder

Kayıtlı Üye
gerçekten ilginç.peki bunun gibi güncel başka bir olay yaşanmış mı tarsusta ?

İgnas

Kayıtlı Üye
Başıboş bir cin sırf dalga geçmek için o şahsa o kılıkta görünüp korkutmuş olabilir kanımca.,hiç bir efsanede kıyameti koparmaya gücü yetecek bir varlık duyduğumu hatırlamıyorum.

Ajan 47

Kayıtlı Üye
Çok orjinal bir olay. Merak ettim acaba o neydi ve neden böyle bir şey söylemiş bir çok soru çıkar bu olaydan.. Acaba o bayan yolunu değiştirdiği için mi böyle söylendi?Bir nevi ceza gibi... Yolunu değiştirmeseydi iyi şeyler mi söyleyecekti?

Bence bu sorularla aklını karıştırmamalısın . Sana verilen bilgiyle en iyi noktaya gelmeyi çabalamalısın .

Amphitrite

Banlı Kullanıcı
Anlattığınız bu varlığın mitolojide yeri var. Kaynaklarda adı Lamia olarak geçiyor.

isabet

Kayıtlı Üye
allahtan başka kıyameti koparacak bir güç yoktur...yaşandığı iddia edilen olay tamamen efsane.

paranoise

Kayıtlı Üye
Başıboş bir cin sırf dalga geçmek için o şahsa o kılıkta görünüp korkutmuş olabilir kanımca.,hiç bir efsanede kıyameti koparmaya gücü yetecek bir varlık duyduğumu hatırlamıyorum.

Harfiyen katılıyorum teşekkürler lafı azımdan aldınız.

DreamDuality

Kayıtlı Üye
Aslında Tarsus başka da paranormal hikayelere yer olmuş.
Nette gezinirken okumuştur; birebir tanıdığım olmadı.
Yaşayan kişi neyse ki ucuz kurtulmuş. Çok üzüldüm açıkçası.

damisela

Kayıtlı Üye
Bu yazıyı okuyunca çok benzer bi olayı duyduğum aklıma geldi. Belki de çoğu kişiye hatırlattığı gibi bir Şahmeran hikayesini hatırladım. Bahsedilen "Lamia" hakkında da birkaç şey okudum şimdi. Hayli benziyor evet okuduklarıma.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...