sırrı çözülememiş dua

reidikonto

Kayıtlı Üye
bu duanın sırrı çözülememiş ama çok etkiliymiş

ALLAH DEDIM KALE YAPTIM
LAİLAHEİLLALLAH DEDİM KİLİT VURDUM
MUHAMMEDEN RESULALLAH DEDİM MÜHÜR BASTIM
YA ALLAH YA VEDUD YA HAYREL HELAS IMDADIMA YETİŞ YA HIZIR İLYAS

XTX

Kayıtlı Üye
Ben bu duayı bildiğim kadarıyla evimizden uzak bir yere gideceksek kapıdan çıkmadan önce okunan bir dua olarak biliyorum..

Paryoşa

Kayıtlı Üye

ALLAH DEDIM KALE YAPTIM
YA ALLAH YA VEDUD YA HAYREL HELAS IMDADIMA YETİŞ YA HIZIR İLYAS

Duayı nereden aldığınıza dair bir kaynak belirtmemişsiniz. Kaynağınızı belirtir misiniz?

Ayrıca bu dua Hızır İlyas Duası. Sırrı çözülememiş dua değil. Konu açmadan önce o konu hakkında araştırma yapmalısınız. Bu şekilde araştırma yapmadan konu açarak üyeleri yanlış veya eksik bilgilendirmeye devam ederseniz ceza alabilirsiniz.

Bu duayı herhangi bir işe başlarken, bir şeye niyet ederken, bir işe başlarken ve dua okumaya başlamadan niyetinizin peşinden okumak çok makbul, tek başına da tesbih gibi okunabilir.

reidikonto

Kayıtlı Üye
Duayı nereden aldığınıza dair bir kaynak belirtmemişsiniz. Kaynağınızı belirtir misiniz?

Ayrıca bu dua Hızır İlyas Duası. Sırrı çözülememiş dua değil. Konu açmadan önce o konu hakkında araştırma yapmalısınız. Bu şekilde araştırma yapmadan konu açarak üyeleri yanlış veya eksik bilgilendirmeye devam ederseniz ceza alabilirsiniz.

Bu duayı herhangi bir işe başlarken, bir şeye niyet ederken, bir işe başlarken ve dua okumaya başlamadan niyetinizin peşinden okumak çok makbul, tek başına da tesbih gibi okunabilir.

sayın Paryoşa kardeşim sen yanlış biliyorsun.. hızır ilyas duası deqil bu ben bu duayı 50 yıllık bir havas kitabından biliyorum.. nezaman başım birşeye sıkışsa okurum ve muhakkak işe yarar.. kimseyi yanlış bilgilendirmiyorum. o havas kitabında altı çizilerek sırrı çözülememiştir diye yazıyordu. bende oldugu gibi buraya yazdım. ve o kitabın hata payının % 0 oldugunu söyleye bilirim. çünkü o kitabın bir eşi hiç kimsede yok.. bu sitede çok dolaştım ama o havas kitabında yazılanların bir tanesini bile görmedim...

dynamic apnea

Kayıtlı Üye
İş
dış ticaret uzmanı
sayın Paryoşa kardeşim sen yanlış biliyorsun.. hızır ilyas duası deqil bu ben bu duayı 50 yıllık bir havas kitabından biliyorum.. nezaman başım birşeye sıkışsa okurum ve muhakkak işe yarar.. kimseyi yanlış bilgilendirmiyorum. o havas kitabında altı çizilerek sırrı çözülememiştir diye yazıyordu. bende oldugu gibi buraya yazdım. ve o kitabın hata payının % 0 oldugunu söyleye bilirim. çünkü o kitabın bir eşi hiç kimsede yok.. bu sitede çok dolaştım ama o havas kitabında yazılanların bir tanesini bile görmedim...
Sayın üyemiz 50 yıllık olarak nitelendirdiginiz ve kimsede eşi yok diye iddia ettiginiz kitabın isminide bagışlarsanız müteşekkir kalırım zira uydurma bilgiler yeni kitaplarda olur 50 yıllıkta oldugunu duymamıştım.. Kısacası o kitap hakkında tekrar düşünseniz iyi olur yada basım yılını tekrar okuyunuz.. Ayrıca kimseyi yanlış bilgilendirmiyorum demişsiniz teşekkürler ama '''Muhakkak işe yarar''' cümlesi yanlış bilgilendirme olsa gerek, Muhakkak tabiri hiçbir ilim ile bagdaşmaz..

reidikonto

Kayıtlı Üye
Sayın üyemiz 50 yıllık olarak nitelendirdiginiz ve kimsede eşi yok diye iddia ettiginiz kitabın isminide bagışlarsanız müteşekkir kalırım zira uydurma bilgiler yeni kitaplarda olur 50 yıllıkta oldugunu duymamıştım.. Kısacası o kitap hakkında tekrar düşünseniz iyi olur yada basım yılını tekrar okuyunuz.. Ayrıca kimseyi yanlış bilgilendirmiyorum demişsiniz teşekkürler ama '''Muhakkak işe yarar''' cümlesi yanlış bilgilendirme olsa gerek, Muhakkak tabiri hiçbir ilim ile bagdaşmaz..

Size hakveriyorum, hiç birşey kesin olarak olur diye bir kaide gözetmez. Benim onu dememdeki amaç orada ne okuduysam yaptıysam hepsi olmuştur. Bu yüzdendirki benim ögle yazmam. Kitabın ismine gelince,kitap kapagında şu yazıyor ( السحر الحقيقي ) anlamı gerçek büyüler. Bu kitap arapçaydı.Benim bir tanıdıgım türkçe'ye çevirdi.Lütfen yanlış anlaşılsın istemem kesinlikle.Eşi benzeri yok dememdeki kasıt ise o kitapdan ne kadar aradıysam bulamamış olmamdır.... Saygılarımla..

camuro

Kayıtlı Üye
Birinci Okunuş :5 vakit namazın arkaısndan 129 defa okunur
sırrı çözülmemiş dua
yusuf suresinin 100ayeti bu ayetin 7 okuma şekli varmış
Kapı,Kılıç ve Zirve duası olarak geçiyorAçılmaz kapılar açılır olmazlar olurmuş

Birinci Okunuş

"İnne rabbi ledifun lima yeşa'u innehu huvel alimul hakim" 5 vakit namazın ardından 129 kez okunur
İkinci Okunuş:"İnne rabbi ledifun lima yeşa'u " bu ayetle okunan sırlı ayeti bilen var mı?

BİRİNCİ OKUNUŞ:

Ayeti kerimeyi taşıyabileceğine inandığınız herkese öğretebilirsiniz:
Beş vakit namazın ardından 129 kere:
İnne rabbi ledifun lima yeşa'uİnnehu huvel alimul hakim

Gün içinde sayı tutmadan ve dilimiz döndüğünce, okuyabildiğimiz kadar:
" İnne rabbi ledifun lima yeşa'u"

Bu şekilde okumaya devam edenler, bakın kısa bir zaman diliminden bahsetmiyorum, bu şekilde okumaya devam edenler önlerinde kapıların açıldığını, olmazların olduğunu göreceklerdirBu nedenle bu okunuşa KAPI DUASI denilir

İKİNCİ OKUNUŞ

Delailül Hayrat Kitabının eski baskılarını arayınOrtada selatuselamlar, etrafında ise farklı alimlerce okunmuş, öğretilmiş dualar bulunan eski baskılardan bahsediyorumHafızam beni yanıltmıyorsa Salah Yayınevinden çıkmış olan Delailül Hayrat kitapları böyledir(Yayınevinin adını yanlış hatırlayabilirim) O kitaptaki kenar dualarından biri Yusuf Suresi'ndeki bahse konu ayeti barındırır ve İsm-i Azam duası olarak bilinirHani bulduğunuz kitapta burası İsm-i Azam duasıdır diye yazmayabilir -ki genelde yazmaz- biraz daha yakın adres tarif edeyimPazartesi dersinin kenar duaları arasındadırÖnce orayı kontrol edersiniz sonra diğer bölümlere bakarsınız"İnne rabbi ledifun lima yeşa'u" ayetini gördüğünüzde duayı buldunuz demektirKıymet bileni var, bilmeyeni varAğzı dualı olan var beddualı olan varBu nedenle sadece nasibi olan bulup okusun diye açıkça yazmak yerine adres tarif ediyorumBu da KAPI DUASI'dır
Bu duayı ezberleyip beş vakit namazın ardından 3 kere okumalısınız
Yine ayeti kerimenin yukarıda yazdığım bölümünü yine beş vakit namaz ardından 129 adet okumalısınız

Gün içinde ise 17 bin küsürlü Latif ismi sayısını dikkate alarak okuyabildiğimiz kadar İnne rabbi ledifun lima yeşa'u okumalıyızDileyenler ayetin devamını da okuyabilir ki ben öyle yapıyorum
Zaten bu iki okunuşu yapabilseniz size fazlasıyla yeterli olacaktırAllah dilerse daha fazlasını öğrenmenizi de nasip ederBiz, bildiğimizle amel etmekle memuruzDilim döndüğünce anlatmaya çalıştım, ne kadar başardım bilemiyorumNiyet hayr, akıbette hayr olur inşallah

Bu ayeti okumak kolaydır ama taşımak zordurBunu özellikle çizelimSürekli okuyanların, "Yarabbi taşımayı nasip et" diye kendilerine dua etmesi de tavsiye edilir

İkinci Okunuş: 5 vakit namazın arkasından üç defa okunur.
Cuma Hizbinin Kenar Duası

Ve es'elüke Allâhümme bil esmâil izâmilletî semmeyte bihâ nefseke mâ alimtû minhâ ve mâlem a'lem.
Rabbena zalemna enfusena Ve in lem tağfirlena ve terhemna lenekunenne minel hasirin.
Ve kalerkebu fıha bismillahi mecraha ve mürsaha inne rabbı le ğafurur rahıym
İnnî tevekkeltu alâllâhi rabbî ve rabbikum, mâ min dâbbetin illâ huve âhızun bi nâsıyetihâ, inne rabbî alâ sırâtın mustekîm
Rabbenâ tegabbel minnâ inneke entessemiul alîm
İnne rabbi Garîbun Mucîbun Gaviyyun Azîz.
Lâ ilâhe illâ ente subhâneke innî küntü minezzâlimîn.
Rabbi innî zalemtü nefsî fağfirlî fağafera lehû innehû huvel ğafururrahîm..
Vallâhül müsteânü alâ mâ tasifûn.
İnne Rabbî latîfun limâ yeşâ' innehû huvvel alîmul hakîm.
Rabbi innî zalemtü nefsî fağfirlî fağafera lehû innehû huvel ğafurur rahîm
Vesia Rabbi kulle şey'in ilmâ,alallahi tevekkelnâ Rabbeneftah beynenâ ve beyne gavminâ bil haggi ve ente hayrul fâtihîn.

13-Rabbena tegabbelminna inneke entessemiul alim 14-Allâhümme innî es’elüke hubbeke ve hubbe men yühibbüke vel-amelellezî yübelliğuni hubbeke.Allâhümmec’al hubbeke ehabbe ileyye min nefsî ve ehlî ve mâlî ve minel-mâi’l-bêrid 15-Rabbi hebli mülken la yenbaği li ehadin mimbağdi inneke entel vehhêb. 16-Rabbi hebli min ledünke zürriyyeten tayyibeten inneke semiuddua. 17-Allâhümme innî es’elüke hubbeke ve hubbe men yühibbüke vel-amelellezî yübelliğuni hubbeke.Allâhümmec’al hubbeke ehabbe ileyye min nefsî ve ehlî ve mâlî ve minel-mâi’l-bêrid 18-Lâilâhe illallâhül mağbûdul mahmûd. 19-Rabbi ve ehsenul haligin. 20-Allâhümme innî es’elüke hubbeke ve hubbe men yühibbüke vel-amelellezî yübelliğuni hubbeke.Allâhümmec’al hubbeke ehabbe ileyye min nefsî ve ehlî ve mâlî ve minel-mâi’l-bêrid

1-Allâhümme innî es’elüke hubbeke ve hubbe men yühibbüke vel-amelellezî yübelliğuni hubbeke.Allâhümmec’al hubbeke ehabbe ileyye min nefsî ve ehlî ve mâlî ve minel-mâi’l-bêrid 22-Allâhümme innî es’elüke hubbeke ve hubbe men yühibbüke vel-amelellezî yübelliğuni hubbeke.Allâhümmec’al hubbeke ehabbe ileyye min nefsî ve ehlî ve mâlî ve minel-mâi’l-bêrid 23-Bismillâhirrahmânirrahîm. 24-Yâ Hayyu Yâ Gayyûmu Yâ Şâfi. 25-ekseru min en yuhsâ

Muhammedün sallallahü aleyhi ve selleme ve alâ cemî-in Nebiyyîne vel murselîn en tusalliye ala Seyyidina Muhammedin
Nebiyyike adede ma halektehu min gabli ente kunes semau mebniyyeten vel ardu med-hiyyeten vel cibalu mersiyyeten vel biharu mucraten vel uyunu munfecireten vel enharu munhamiraten veşşemsu mudhiyyeten vel gameru mudian vel ke-vakibu musteniraten kunte haysu kunte la yalemu ahadun haysu kunte illa ente vahdeke la şerike leke.

Üçüncü Okunuş: sabah veya yatsı namazından sonra günlük bir defa okunur.sonunda hacetini söyle

Bismillâhir rahmânir rahîm.

El hamdu lillâhi rabbil âlemîn.Er rahmânir rahîm.Mâliki yevmid dîn.

İyyake nağbudu ve iyyake nesteîn.İhdinas sırâtal mustegîm.

Sırâtallezîne enamte aleyhim, ğayril mağdûbi aleyhim ve leddâllîn.

Elif lâm mîm. Zâlikel kitâbu lâ raybe fîh, hudel lilmuttegîn.

Ellezîne yué'minûne bil ğaybi ve yugîmûnes salâte ve mimmâ razagnâhum yunfigûn.

Vellezîne yué'minûne bimâ unzile ileyke ve mâ unzile min gablik, ve bil âhırati hum yûginûn.

Ulâike alâ hudem mir rabbihim ve ulâike humul muflihûn.

Ve ilâhukum ilâhuv vâhıd, lâ ilâhe illâ huver rahmânur rahîm.

İnil hukmu illâ lillâh, aleyhi tevekkelt, ve aleyhi felyetevekkelil mutevekkilûn.

Gul mer rabbus semâvâti vel ard, gulillâh, gul efettehaztum min dûnihi evliyâe lâ yemlikûne lienfusihim nef'av ve lâ darrâ, gul hel yestevil ağmâ vel basîru em hel testeviz zulumatu ven nûr, em cealû lillâhi şurakâe halegû kehalgıhî feteşâbehel halgu aleyhim, gulillâhu hâligu kulli şey'iv ve huvel vâhıdul gahhâr.

İnne fî halgıs semâvâti vel ardı vahtilâfil leyli ven nehâri vel fulkilletî tecrî fil bahri bimâ yenfeun nâse ve mâ enzelallâhu mines semâi mim mâin feahyâ bihil arda bağde mevtihâ ve besse fîhâ min kulli dâbbeh, ve tasrîfir riyâhı ves sehâbil musahhari beynes semâi vel ardı leâyâtil ligavmiy yağgılûn.

Allâhu lâ ilâhe illâ hû, elhayyul gayyûm, lâ teé'huzuhû sinetuv velâ nevm, lehû mâ fis semâvâti ve mâ fil ard, men zellezî yeşfeu ındehû illâ biiznih, yağlemu mâ beyne eydîhim ve mâ halfehum, ve lâ yuhîtûne bişey'im min ılmihî illâ bimâ şâé', vesia kursiyyuhus semâvâti vel ard, ve lâ yeûduhû hıfzuhuma, ve huvel aliyyul azîm.

Allâhu veliyyullezîne âmenû yuhricuhum minez zulumâti ilen nûr, vellezîne keferû evliyâuhumut tâğûtu yuhricûnehum minen nûri ilez zulumât, ulâike ashâbun nâr, hum fîhâ hâlidûn.

Âmener rasûlu bimâ unzile ileyhi mir rabbihî vel mué'minûn, kullun âmene billâhi ve melâiketihî ve kutubihî ve rusulih, lâ nuferrigu beyne ehadim mir rusulih, ve gâlû semiğnâ ve etağnâ ğufrâneke rabbenâ ve ileykel masîr.

Lâ yukellifullâhu nefsen illâ vus'ahâ, lehâ mâ kesebet ve aleyha mektesebet, rabbenâ lâ tuâhıznâ in nesînâ ev ahtaé'nâ, rabbenâ ve lâ tahmil aleynâ ısran kemâ hameltehû alellezîne min gablinâ, rabbenâ ve lâ tuhammilnâ mâ lâ tâgate lenâ bih, vağfu annâ, vağfir lenâ, verhamnâ, ente mevlânâ fensurnâ alel gavmil kâfirîn.

Şehidallâhu ennehû lâ ilâhe illâ huve vel melâiketu ve ulul ılmi gâimem bil gıst, lâ ilâhe illâ huvel azîzul hakîm.

İnneddîne ındallâhil islâm, ve mahtelefellezîne ûtul kitâbe illâ mim bağdi mâ câehumul ılmu bağyem beynehum, ve mey yekfur biâyâtillâhi feinnallâhe serîul hısâb.

Gulillâhumme mâlikel mulki tué'til mulke men teşâu ve tenziul mulke mimmen teşâé', ve tuızzu men teşâu ve tuzillu men teşâé', biyedikel hayr, inneke alâ kulli şey'in gadîr.

Tûlicul leyle fin nehâri ve tûlicun nehâra fil leyl ve tuhricul hayye minel meyyiti ve tuhricul meyyite minel hayy, ve terzugu men teşâu biğayri hısâb.

İnnallâhe lehû mulkus semâvâti vel ard, yuhyî ve yumît, ve mâ lekum min dûnillâhi miv veliyyiv ve lâ nasîr.

Gul ley yusîbenâ illâ mâ keteballâhu lenâ, huve mevlânâ, ve alallâhi felyetevekkelil mué'minûn.

Legad câekum rasûlum min enfusikum aziz, aleyhi mâ anittum harîsun aleykum bil mué'minîne raûfur rahîm.

Ve iy yemseskallâhu bidurrin felâ kâşife lehû illâ hû, ve iy yuridke bihayrin felâ râdde lifadlih, yusîbu bihî mey yeşâu min ıbâdih, ve huvel ğafûrur rahîm.

Ve mâ min dâbbetin fil ardı illâ alallâhi rizguhâ ve yağlemu mustegarrahâ ve mustevdeahâ, kullun fî kitâbim mubîn.

İnnî tevekkeltu alallâhi rabbî ve rabbikum, mâ min dâbbetin illâ huve âhızum binâsıyetihâ, inne rabbî alâ sırâtım mustegîm.

Allâhullezî halegas semâvâti vel arda ve enzele mines semâi mâen feahrace bihî mines semerâti rizgal lekum, ve sehhara lekumul fulke litecriye fil bahri biemrih, ve sehhara lekumul enhâr.

Feteâlallâhul melikul hagg, lâ ilâhe illâ hû, rabbul arşil kerîm.

Elhamdu lillâhillezî lehû mâ fis semâvâti ve mâ fil ardı ve lehul hamdu fil âhırah, ve huvel hakîmul habîr.

Ve keeyyim min dâbbetil lâ tahmilu rizgahâ, allâhu yerzuguhâ ve iyyâkum, ve huves semîul alîm.

Mâ yeftehıllâhu linnâsi mir rahmetin felâ mumsike lehâ, ve mâ yumsik felâ mursile lehû mim bağdih, ve huvel azîzul hakîm.

Ve lein seeltehum men halegas semâvâti vel arda leyegûlunnallâh, gul eferaeytum mâ ted'ûne min dûnillâhi in erâdeniyallâhu bidurrin hel hunne kâşifâtu durrihî ev erâdenî birahmetin hel hunne mumsikâtu rahmetih, gul hasbiyallâh, aleyhi yetevekkelul mutevekkilûn.

İnnellezîne yetlûne kitâballâhi ve egâmus sâlâte ve enfegû mimmâ razagnâhum sirrav ve alâniyetey yercûne ticâratel len tebûr.

Liyuveffiyehum ucûrahum ve yezîdehum min fadlih, innehû ğafûrun şekûr.

Ve lein seeltehum men halegas semâvâti vel arda leyegûlunnallâh, gul eferaeytum mâ ted'ûne min dûnillâhi in erâdeniyallâhu bidurrin hel hunne kâşifâtu durrihî ev erâdenî birahmetin hel hunne mumsikâtu rahmetih, gul hasbiyallâh, aleyhi yetevekkelul mutevekkilûn.

Hâ mîm.

Tenzîlul kitâbi minallâhil azîzil alîm.

Ğâfiriz zembi ve gâbilit tevbi şedîdil ıgâbi zit tavl, lâ ilâhe illâ hû, ileyhil masîr.

Tebârakesmu rabbike zil celâli vel ikrâm.

Zâlike biennallâhe mevlellezîne âmenû ve ennel kâfirîne lâ mevlâ lehum.

Mâ esâbe mim musîbetin illâ biiznillâh, ve mey yué'mim billâhi yehdi galbeh, vallâhu bikulli şey'in alîm.

Allâhu lâ ilâhe illâ hû, ve alallâhi felyetevekkelil mué'minûn.

Ve egîmuş şehâdete lillâh, zâlikum yûazu bihî men kâne yué'minu billâhi vel yevmil âhır, ve mey yettegıllâhe yec'al lehû mahracâ.

Ve yerzughu min haysu lâ yahtesib, ve mey yetevekkel alallâhi fehuve hasbuh, innallâhe bâliğu emrih, gad cealallâhu likulli şey'in gadrâ.

Elâ yağlemu men halag, ve huvel latîful habîr.

Lâ tudrikuhul ebsâru ve huve yudrikul ebsâr, ve huvel lâtîful habîr.

Allâhu latîfum biıbâdihî yerzugu mey yeşâé', ve huvel gaviyyul azîz.

inne rabbî letîful limâ yeşâé', innehû huvel alîmul hakîm.

Zâlike fadlullâhi yué'tîhi mey yeşâé', vallâhu zul fadlil azîm.

Huvallahullezî lâ ilâhe illâ hû, âlimul ğaybi veş şehâdeh, huver rahmânur rahîm.

Huvallahullezî lâ ilâhe illâ hû, elmelikul guddûsus selâmul mué'minul muheyminul azîzul cebbârul mutekebbir, subhânallâhi ammâ yuşrikûn.

Huvallâhul hâligul bâriul musavviru lehul esmâul husnâ, yusebbihu lehû mâ fis semâvâti vel ard, ve huvel azîzul hakîm.

Li îlâfi gurayş. Îlâfihim rıhleteş şitâi ves sayf. Felyağbudû rabbe hâzel beyt.

Ellezî at'amehum min cûıv ve âmenehum min havf.

Gul yâ eyyuhel kâfirûn. Lâ ağbudu mâ tağbudûn. Ve lâ entum âbidûne mâ ağbud.

Ve lâ ene âbidum mâ abedtum. Ve lâ entum âbidûne mâ ağbud.

Lekum dînukum ve liye dîn.

Gul huvallâhu ehad. Allâhus samed.

Lem yelid ve lem yûled.Ve lem yekul lehû kufuven ehad.

Gul eûzu birabbil felag. Min şerri mâ halag. Ve min şerri ğâsigın izâ vegab.

Min şerri mâ halag. Ve min şerri ğâsigın izâ vegab.

Ve min şerrin neffâsâti fil ugad.Ve min şerri hâsidin izâ hased.

Gul eûzu birabbin nâs. Melikin nâs. İlâhin nâs. Min şerril vesvâsil hannâs. Ellezî yuvesvisu fî sudûrin nâs.

Minel cinneti ven nâs.

"Allahu halûku külli şeyin ve hüve ala külli şeyin vekil. (zümer 62) Vallâhu veliyyul mu’minîn(mu’minîne)(ali-imran 68) Ve kefâ billahi vekilan(ahzab 48-nisa 171), kefa billahi hasiban(ahzab 39) Ve kefâ billâhi veliyyen, ve kefâ billâhi nasîrân.(nisa 45) Hasbiyallahu lâ ilâhe illâ Hû, aleyhi tevekkeltu ve Huve rabbül arşıl azîm (tevbe 129) Hasbünallahü Ve Ni’mel-Vekil Ve Nimel Mevla Ve Nimen-Nasir Gufrâneke Rabbenâ Ve İleykel-Masîr. Selamün kavlen min rabbin rahim.(Yasin 58)”

“Allahumme innî eselüke bismike’l-azam ve rıdvaneke’l-ekber.”(Kenzu’l-ummal, h. No: 3837).

Meali: “Allah’ım, Senin en büyük ismini ve en yüce rıdvanını=rızanı, hoşnutluğunu şefaatçi yaparak senden istiyorum.” (bundan sonra istediğini dile getirir)

Ajan

Banlı Kullanıcı
HIZIR İLYAS DUASI

Allah dedim kale yaptım
La ilahe illallah dedim kilit vurdum
Muhammeder rasulullah dedim mühür bastım
Ya Latif Ya Vedud la ilahe illallah Ya Hayrel Halas
İmdadıma yetiş HIZIR İLYAS

Bu duayı,her hangi bir işe başlarken,bir şeye niyet ederken,bir eylemi gerçekleştirirken ve dua okumaya başlamadan niyetinizin peşinden okumak çok makbul,tek başınada tesbih gibi okunabilir

ruban

Kayıtlı Üye
du a eksik dorusu bu Bu duadaki sırlar daha tam anlamıyla anlaşılamamıştır. Allah dostları, meşayıh ve veliler bu dua üzerinde çok durmuşlardır. Sıkıntıların kalmasında, işlerin kolaylaşmasında çok tesirlidir. Her Müslüman kardeşimizin mutlaka, sabah ve akşam en az 3’er defa okumasında çok büyük faydalar vardır ve etkisini de görecektir. Ayrıca günde 7 – 9 – 21 – 33 – 41 defa okunması tesiri arttıracaktır.

Bismillahirrahmanirrahim
Allah dedim kale yaptım,
La ilahe illallah dedim kilit vurdum,
Muhammedür rasülullah dedim mühür bastım,
Cümle cihanın yavuz dilini ve gönlünü bağladım,
Ya Latif Ya Vedüd La ilahe illallah Ya hayrel halas imdadıma yetiş Ya Hızır Ya İlyas,
Ve la havle vela guvvete illa billahil âliyyil âzim. kaynak havvas esrarı

sehvayil

Kayıtlı Üye
ya latif ismini ben 129*129=16641 defa gün içinde ara ara okuyorum (beş vakit namaz sonrası okuduğum 16641'e dahil) doğrumudur cevaplarsanız sevinirim

striker

Kayıtlı Üye
Çok garip bir durum var. Acaba bu dua kimlere hitap ediyor, kimler bu duadan faydalanabilir. Bunu belirtirseniz memnun olurum. Çünkü bu dua tamamen İslam'a aykırı cümleler içeriyor.

memories

Kayıtlı Üye
Allah`ım sen sabır ver! inanın bu yazdığım dua, şu an için konu başlığında paylaşılan ve sizin dua diye tabir ettiğiniz ama bana göre alakasız ve kendi içinde çelişen sözler yumağından daha güçlü.Allah`tan isteyip, sonra peygamberi mühür yaparsan, sonrada yetiş hızır dersen bu dua değil, komiklik olur bana göre.Çorbanın içine biraz daha düşünüldüğü zaman başka unsurlarda katılabilinir.Aşçı aklına geleni eklemiş.Biri tutmasa da öbürü muhakkak tutar misali.. Bu tür yazıları dua niyetine okumak veya dua diye adlandırmak bana göre yanlış.

striker

Kayıtlı Üye
Burası İslami bir platform olmadığı için birçok duruma sadece seyirci olarak bakıyorum. Fakat aklımın almadığı nokta ise müslümanlara hitaben açılan konularda paylaşılan argümanlar inanılır gibi değil. Bu öyle vahim bir durumun göstergesidir ki konuya mı cevap vereyim, içinde bulunduğumuz duruma mı ben de karar veremiyorum.

Sanırım biz coğrafya olarak birçok olgu ve değer yargımızı kaybetmişiz sadece terimler ve kendimizi kandırmalarımız var.

madasin

Kayıtlı Üye
Duada kötü söylem yok .. Türkçe diliyorsun.. Bütün istek, dilek dualarının özünde istemek, dilemek yok mudur. Gayet yalın dili de güzel. Bu topraklarda Hızır aleyhisselama yöneltilen bir çok dua vardır..İnananın konsantrasyonu ile ilgili.Saygılarımla.

yare-i yarim

Moderator
İş
Sanatsal tablolar oluşturmak/Mutfak eşyaları dalında ticaret
Hz.peygamberin torunlarından imam ali rızaya bir grup alim gelip şunu sordular
Sadece sizin aile zincirinizden gelen bir hadisi bize nakledermisiniz

Oda dedi ki : Ben babamdan duydum oda babalarından duydu hz.ali resulullahtan resulullah cebrailden cebrailde Allah c.c'dan duydu

Allah şöyle buyurdu

" La ilahe ilallah benim kalemdir kim o kaleye girerse azabımdan korunmuş olur."

Sonra resulullah s.a.v şöyle devam etti ancak bu kaleye girmenin bir şartı vardır oda benim resul oluşumu kabul etmesidir

madasin

Kayıtlı Üye
Yare-i yârim arkadaşımıza teşekkürler.Ne güzel aktarmışlar.. Benim çıkardığım sonuç şu ki; Bilinen aktarılan hadislerden yola çıkılarak insanlar dua da yaratmışlar. Benim çıkarımım şu ki; Bin yıldan fazla aktarılan bu bilgiler ışığında Anadolu insanı inancı ile kendi dilinde duasını da yaratmış.. Bunda gariplik yok bana göre.Türk kendine göre dua ediyor o kadar....Bu sure ve ayet değil ki neyi tartışıyoruz.

halas

Kayıtlı Üye

Yukarıdaki türkçe sözleri ilk kez burada gördüm. Ancak; Prof. Dr. Süleyman Ateş'in Açıklamalı Büyük Dua Mecmuası, Pars matbaası, 1974 kitabı sayfa 114 Başlık: Başa gelen bir b...nın def'i için okunacak dua:
" Bismillahirrahmanirrahim. Lailahe illallah ya hayral-halâs Muhammedun rasullullah bi hakki Hıdrin ve İlyas, ya fettah, ya fettah, Allahümme'ftah aleyna bâbel- hayri bi hakki inna fetahnaleke fethan mubina ve yensurakallahu nasran azizâ. Lailehe illalaahül
meliku'l hakku'l - mubin, Muhammedun rasulullahi sadıkul va'dil -emin, bi lütfike ya Rahmânu ve keremike ya rahime'r rahimin."
Kitapta yukarıda görülen türkçe sözler yok. naçizane görüşüm bu dua başa gelen sıkıntıdan kurtulma duası.

halas

Kayıtlı Üye
Birinci Okunuş :5 vakit namazın arkaısndan 129 defa okunur
sırrı çözülmemiş dua
yusuf suresinin 100ayeti bu ayetin 7 okuma şekli varmış
Kapı,Kılıç ve Zirve duası olarak geçiyorAçılmaz kapılar açılır olmazlar olurmuş

Birinci Okunuş

"İnne rabbi ledifun lima yeşa'u innehu huvel alimul hakim" 5 vakit namazın ardından 129 kez okunur
İkinci Okunuş:"İnne rabbi ledifun lima yeşa'u " bu ayetle okunan sırlı ayeti bilen var mı?

BİRİNCİ OKUNUŞ:

Ayeti kerimeyi taşıyabileceğine inandığınız herkese öğretebilirsiniz:
Beş vakit namazın ardından 129 kere:
İnne rabbi ledifun lima yeşa'uİnnehu huvel alimul hakim

Gün içinde sayı tutmadan ve dilimiz döndüğünce, okuyabildiğimiz kadar:
" İnne rabbi ledifun lima yeşa'u"

Bu şekilde okumaya devam edenler, bakın kısa bir zaman diliminden bahsetmiyorum, bu şekilde okumaya devam edenler önlerinde kapıların açıldığını, olmazların olduğunu göreceklerdirBu nedenle bu okunuşa KAPI DUASI denilir

İKİNCİ OKUNUŞ

Delailül Hayrat Kitabının eski baskılarını arayınOrtada selatuselamlar, etrafında ise farklı alimlerce okunmuş, öğretilmiş dualar bulunan eski baskılardan bahsediyorumHafızam beni yanıltmıyorsa Salah Yayınevinden çıkmış olan Delailül Hayrat kitapları böyledir(Yayınevinin adını yanlış hatırlayabilirim) O kitaptaki kenar dualarından biri Yusuf Suresi'ndeki bahse konu ayeti barındırır ve İsm-i Azam duası olarak bilinirHani bulduğunuz kitapta burası İsm-i Azam duasıdır diye yazmayabilir -ki genelde yazmaz- biraz daha yakın adres tarif edeyimPazartesi dersinin kenar duaları arasındadırÖnce orayı kontrol edersiniz sonra diğer bölümlere bakarsınız"İnne rabbi ledifun lima yeşa'u" ayetini gördüğünüzde duayı buldunuz demektirKıymet bileni var, bilmeyeni varAğzı dualı olan var beddualı olan varBu nedenle sadece nasibi olan bulup okusun diye açıkça yazmak yerine adres tarif ediyorumBu da KAPI DUASI'dır
Bu duayı ezberleyip beş vakit namazın ardından 3 kere okumalısınız
Yine ayeti kerimenin yukarıda yazdığım bölümünü yine beş vakit namaz ardından 129 adet okumalısınız

Gün içinde ise 17 bin küsürlü Latif ismi sayısını dikkate alarak okuyabildiğimiz kadar İnne rabbi ledifun lima yeşa'u okumalıyızDileyenler ayetin devamını da okuyabilir ki ben öyle yapıyorum
Zaten bu iki okunuşu yapabilseniz size fazlasıyla yeterli olacaktırAllah dilerse daha fazlasını öğrenmenizi de nasip ederBiz, bildiğimizle amel etmekle memuruzDilim döndüğünce anlatmaya çalıştım, ne kadar başardım bilemiyorumNiyet hayr, akıbette hayr olur inşallah

Bu ayeti okumak kolaydır ama taşımak zordurBunu özellikle çizelimSürekli okuyanların, "Yarabbi taşımayı nasip et" diye kendilerine dua etmesi de tavsiye edilir

İkinci Okunuş: 5 vakit namazın arkasından üç defa okunur.
Cuma Hizbinin Kenar Duası

Ve es'elüke Allâhümme bil esmâil izâmilletî semmeyte bihâ nefseke mâ alimtû minhâ ve mâlem a'lem.
Rabbena zalemna enfusena Ve in lem tağfirlena ve terhemna lenekunenne minel hasirin.
Ve kalerkebu fıha bismillahi mecraha ve mürsaha inne rabbı le ğafurur rahıym
İnnî tevekkeltu alâllâhi rabbî ve rabbikum, mâ min dâbbetin illâ huve âhızun bi nâsıyetihâ, inne rabbî alâ sırâtın mustekîm
Rabbenâ tegabbel minnâ inneke entessemiul alîm
İnne rabbi Garîbun Mucîbun Gaviyyun Azîz.
Lâ ilâhe illâ ente subhâneke innî küntü minezzâlimîn.
Rabbi innî zalemtü nefsî fağfirlî fağafera lehû innehû huvel ğafururrahîm..
Vallâhül müsteânü alâ mâ tasifûn.
İnne Rabbî latîfun limâ yeşâ' innehû huvvel alîmul hakîm.
Vesia Rabbi kulle şey'in ilmâ,alallahi tevekkelnâ Rabbeneftah beynenâ ve beyne gavminâ bil haggi ve ente hayrul fâtihîn.

13-Rabbena tegabbelminna inneke entessemiul alim 14-Allâhümme innî es’elüke hubbeke ve hubbe men yühibbüke vel-amelellezî yübelliğuni hubbeke.Allâhümmec’al hubbeke ehabbe ileyye min nefsî ve ehlî ve mâlî ve minel-mâi’l-bêrid 15-Rabbi hebli mülken la yenbaği li ehadin mimbağdi inneke entel vehhêb. 16-Rabbi hebli min ledünke zürriyyeten tayyibeten inneke semiuddua. 17-Allâhümme innî es’elüke hubbeke ve hubbe men yühibbüke vel-amelellezî yübelliğuni hubbeke.Allâhümmec’al hubbeke ehabbe ileyye min nefsî ve ehlî ve mâlî ve minel-mâi’l-bêrid 18-Lâilâhe illallâhül mağbûdul mahmûd. 19-Rabbi ve ehsenul haligin. 20-Allâhümme innî es’elüke hubbeke ve hubbe men yühibbüke vel-amelellezî yübelliğuni hubbeke.Allâhümmec’al hubbeke ehabbe ileyye min nefsî ve ehlî ve mâlî ve minel-mâi’l-bêrid

1-Allâhümme innî es’elüke hubbeke ve hubbe men yühibbüke vel-amelellezî yübelliğuni hubbeke.Allâhümmec’al hubbeke ehabbe ileyye min nefsî ve ehlî ve mâlî ve minel-mâi’l-bêrid 22-Allâhümme innî es’elüke hubbeke ve hubbe men yühibbüke vel-amelellezî yübelliğuni hubbeke.Allâhümmec’al hubbeke ehabbe ileyye min nefsî ve ehlî ve mâlî ve minel-mâi’l-bêrid 23-Bismillâhirrahmânirrahîm. 24-Yâ Hayyu Yâ Gayyûmu Yâ Şâfi. 25-ekseru min en yuhsâ

Muhammedün sallallahü aleyhi ve selleme ve alâ cemî-in Nebiyyîne vel murselîn en tusalliye ala Seyyidina Muhammedin
Nebiyyike adede ma halektehu min gabli ente kunes semau mebniyyeten vel ardu med-hiyyeten vel cibalu mersiyyeten vel biharu mucraten vel uyunu munfecireten vel enharu munhamiraten veşşemsu mudhiyyeten vel gameru mudian vel ke-vakibu musteniraten kunte haysu kunte la yalemu ahadun haysu kunte illa ente vahdeke la şerike leke.

Üçüncü Okunuş: sabah veya yatsı namazından sonra günlük bir defa okunur.sonunda hacetini söyle

Bismillâhir rahmânir rahîm.

El hamdu lillâhi rabbil âlemîn.Er rahmânir rahîm.Mâliki yevmid dîn.

İyyake nağbudu ve iyyake nesteîn.İhdinas sırâtal mustegîm.

Sırâtallezîne enamte aleyhim, ğayril mağdûbi aleyhim ve leddâllîn.

Elif lâm mîm. Zâlikel kitâbu lâ raybe fîh, hudel lilmuttegîn.

Ellezîne yué'minûne bil ğaybi ve yugîmûnes salâte ve mimmâ razagnâhum yunfigûn.

Vellezîne yué'minûne bimâ unzile ileyke ve mâ unzile min gablik, ve bil âhırati hum yûginûn.

Ulâike alâ hudem mir rabbihim ve ulâike humul muflihûn.

Ve ilâhukum ilâhuv vâhıd, lâ ilâhe illâ huver rahmânur rahîm.

İnil hukmu illâ lillâh, aleyhi tevekkelt, ve aleyhi felyetevekkelil mutevekkilûn.

Gul mer rabbus semâvâti vel ard, gulillâh, gul efettehaztum min dûnihi evliyâe lâ yemlikûne lienfusihim nef'av ve lâ darrâ, gul hel yestevil ağmâ vel basîru em hel testeviz zulumatu ven nûr, em cealû lillâhi şurakâe halegû kehalgıhî feteşâbehel halgu aleyhim, gulillâhu hâligu kulli şey'iv ve huvel vâhıdul gahhâr.

İnne fî halgıs semâvâti vel ardı vahtilâfil leyli ven nehâri vel fulkilletî tecrî fil bahri bimâ yenfeun nâse ve mâ enzelallâhu mines semâi mim mâin feahyâ bihil arda bağde mevtihâ ve besse fîhâ min kulli dâbbeh, ve tasrîfir riyâhı ves sehâbil musahhari beynes semâi vel ardı leâyâtil ligavmiy yağgılûn.

Allâhu lâ ilâhe illâ hû, elhayyul gayyûm, lâ teé'huzuhû sinetuv velâ nevm, lehû mâ fis semâvâti ve mâ fil ard, men zellezî yeşfeu ındehû illâ biiznih, yağlemu mâ beyne eydîhim ve mâ halfehum, ve lâ yuhîtûne bişey'im min ılmihî illâ bimâ şâé', vesia kursiyyuhus semâvâti vel ard, ve lâ yeûduhû hıfzuhuma, ve huvel aliyyul azîm.

Allâhu veliyyullezîne âmenû yuhricuhum minez zulumâti ilen nûr, vellezîne keferû evliyâuhumut tâğûtu yuhricûnehum minen nûri ilez zulumât, ulâike ashâbun nâr, hum fîhâ hâlidûn.

Âmener rasûlu bimâ unzile ileyhi mir rabbihî vel mué'minûn, kullun âmene billâhi ve melâiketihî ve kutubihî ve rusulih, lâ nuferrigu beyne ehadim mir rusulih, ve gâlû semiğnâ ve etağnâ ğufrâneke rabbenâ ve ileykel masîr.

Lâ yukellifullâhu nefsen illâ vus'ahâ, lehâ mâ kesebet ve aleyha mektesebet, rabbenâ lâ tuâhıznâ in nesînâ ev ahtaé'nâ, rabbenâ ve lâ tahmil aleynâ ısran kemâ hameltehû alellezîne min gablinâ, rabbenâ ve lâ tuhammilnâ mâ lâ tâgate lenâ bih, vağfu annâ, vağfir lenâ, verhamnâ, ente mevlânâ fensurnâ alel gavmil kâfirîn.

Şehidallâhu ennehû lâ ilâhe illâ huve vel melâiketu ve ulul ılmi gâimem bil gıst, lâ ilâhe illâ huvel azîzul hakîm.

İnneddîne ındallâhil islâm, ve mahtelefellezîne ûtul kitâbe illâ mim bağdi mâ câehumul ılmu bağyem beynehum, ve mey yekfur biâyâtillâhi feinnallâhe serîul hısâb.

Gulillâhumme mâlikel mulki tué'til mulke men teşâu ve tenziul mulke mimmen teşâé', ve tuızzu men teşâu ve tuzillu men teşâé', biyedikel hayr, inneke alâ kulli şey'in gadîr.

Tûlicul leyle fin nehâri ve tûlicun nehâra fil leyl ve tuhricul hayye minel meyyiti ve tuhricul meyyite minel hayy, ve terzugu men teşâu biğayri hısâb.

İnnallâhe lehû mulkus semâvâti vel ard, yuhyî ve yumît, ve mâ lekum min dûnillâhi miv veliyyiv ve lâ nasîr.

Gul ley yusîbenâ illâ mâ keteballâhu lenâ, huve mevlânâ, ve alallâhi felyetevekkelil mué'minûn.

Legad câekum rasûlum min enfusikum aziz, aleyhi mâ anittum harîsun aleykum bil mué'minîne raûfur rahîm.

Ve iy yemseskallâhu bidurrin felâ kâşife lehû illâ hû, ve iy yuridke bihayrin felâ râdde lifadlih, yusîbu bihî mey yeşâu min ıbâdih, ve huvel ğafûrur rahîm.

Ve mâ min dâbbetin fil ardı illâ alallâhi rizguhâ ve yağlemu mustegarrahâ ve mustevdeahâ, kullun fî kitâbim mubîn.

İnnî tevekkeltu alallâhi rabbî ve rabbikum, mâ min dâbbetin illâ huve âhızum binâsıyetihâ, inne rabbî alâ sırâtım mustegîm.

Allâhullezî halegas semâvâti vel arda ve enzele mines semâi mâen feahrace bihî mines semerâti rizgal lekum, ve sehhara lekumul fulke litecriye fil bahri biemrih, ve sehhara lekumul enhâr.

Feteâlallâhul melikul hagg, lâ ilâhe illâ hû, rabbul arşil kerîm.

Elhamdu lillâhillezî lehû mâ fis semâvâti ve mâ fil ardı ve lehul hamdu fil âhırah, ve huvel hakîmul habîr.

Ve keeyyim min dâbbetil lâ tahmilu rizgahâ, allâhu yerzuguhâ ve iyyâkum, ve huves semîul alîm.

Mâ yeftehıllâhu linnâsi mir rahmetin felâ mumsike lehâ, ve mâ yumsik felâ mursile lehû mim bağdih, ve huvel azîzul hakîm.

İnnellezîne yetlûne kitâballâhi ve egâmus sâlâte ve enfegû mimmâ razagnâhum sirrav ve alâniyetey yercûne ticâratel len tebûr.

Liyuveffiyehum ucûrahum ve yezîdehum min fadlih, innehû ğafûrun şekûr.

Hâ mîm.

Tenzîlul kitâbi minallâhil azîzil alîm.

Ğâfiriz zembi ve gâbilit tevbi şedîdil ıgâbi zit tavl, lâ ilâhe illâ hû, ileyhil masîr.

Tebârakesmu rabbike zil celâli vel ikrâm.

Zâlike biennallâhe mevlellezîne âmenû ve ennel kâfirîne lâ mevlâ lehum.

Mâ esâbe mim musîbetin illâ biiznillâh, ve mey yué'mim billâhi yehdi galbeh, vallâhu bikulli şey'in alîm.

Allâhu lâ ilâhe illâ hû, ve alallâhi felyetevekkelil mué'minûn.

Ve egîmuş şehâdete lillâh, zâlikum yûazu bihî men kâne yué'minu billâhi vel yevmil âhır, ve mey yettegıllâhe yec'al lehû mahracâ.

Ve yerzughu min haysu lâ yahtesib, ve mey yetevekkel alallâhi fehuve hasbuh, innallâhe bâliğu emrih, gad cealallâhu likulli şey'in gadrâ.

Elâ yağlemu men halag, ve huvel latîful habîr.

Lâ tudrikuhul ebsâru ve huve yudrikul ebsâr, ve huvel lâtîful habîr.

Allâhu latîfum biıbâdihî yerzugu mey yeşâé', ve huvel gaviyyul azîz.

inne rabbî letîful limâ yeşâé', innehû huvel alîmul hakîm.

Zâlike fadlullâhi yué'tîhi mey yeşâé', vallâhu zul fadlil azîm.

Huvallahullezî lâ ilâhe illâ hû, âlimul ğaybi veş şehâdeh, huver rahmânur rahîm.

Huvallahullezî lâ ilâhe illâ hû, elmelikul guddûsus selâmul mué'minul muheyminul azîzul cebbârul mutekebbir, subhânallâhi ammâ yuşrikûn.

Huvallâhul hâligul bâriul musavviru lehul esmâul husnâ, yusebbihu lehû mâ fis semâvâti vel ard, ve huvel azîzul hakîm.

Li îlâfi gurayş. Îlâfihim rıhleteş şitâi ves sayf. Felyağbudû rabbe hâzel beyt.

Ellezî at'amehum min cûıv ve âmenehum min havf.

Gul yâ eyyuhel kâfirûn. Lâ ağbudu mâ tağbudûn. Ve lâ entum âbidûne mâ ağbud.

Ve lâ ene âbidum mâ abedtum. Ve lâ entum âbidûne mâ ağbud.

Lekum dînukum ve liye dîn.

Gul huvallâhu ehad. Allâhus samed.

Lem yelid ve lem yûled.Ve lem yekul lehû kufuven ehad.

Gul eûzu birabbil felag. Min şerri mâ halag. Ve min şerri ğâsigın izâ vegab.

Min şerri mâ halag. Ve min şerri ğâsigın izâ vegab.

Ve min şerrin neffâsâti fil ugad.Ve min şerri hâsidin izâ hased.

Gul eûzu birabbin nâs. Melikin nâs. İlâhin nâs. Min şerril vesvâsil hannâs. Ellezî yuvesvisu fî sudûrin nâs.

Minel cinneti ven nâs.

"Allahu halûku külli şeyin ve hüve ala külli şeyin vekil. (zümer 62) Vallâhu veliyyul mu’minîn(mu’minîne)(ali-imran 68) Ve kefâ billahi vekilan(ahzab 48-nisa 171), kefa billahi hasiban(ahzab 39) Ve kefâ billâhi veliyyen, ve kefâ billâhi nasîrân.(nisa 45) Hasbiyallahu lâ ilâhe illâ Hû, aleyhi tevekkeltu ve Huve rabbül arşıl azîm (tevbe 129) Hasbünallahü Ve Ni’mel-Vekil Ve Nimel Mevla Ve Nimen-Nasir Gufrâneke Rabbenâ Ve İleykel-Masîr. Selamün kavlen min rabbin rahim.(Yasin 58)”

“Allahumme innî eselüke bismike’l-azam ve rıdvaneke’l-ekber.”(Kenzu’l-ummal, h. No: 3837).

Meali: “Allah’ım, Senin en büyük ismini ve en yüce rıdvanını=rızanı, hoşnutluğunu şefaatçi yaparak senden istiyorum.” (bundan sonra istediğini dile getirir)
Google da Yusuf Suresi 100. ayet aramasında dua bulunuyor:
Dua da şöyle: "İnne Rabbi Latiyfün lima Yeş'a innehü hüvel aliymül hakiym."

halas

Kayıtlı Üye
Google da Yusuf Suresi 100. ayet aramasında dua bulunuyor:
Dua da şöyle: "İnne Rabbi Latiyfün lima Yeş'a innehü hüvel aliymül hakiym."
"Yeşa" da apostrofu yanlış yere koymuşum, Yeşa' ya da "Yeşaa ü" olacak.

halas

Kayıtlı Üye

ALLAH DEDIM KALE YAPTIM
"Yukarıdaki Türkçe sözleri ilk kez burada gördüm." dediğim sözler, bu "kale yaptım, kilit vurdum, mühür bastım." sözleridir.