Manevi Zırh

Mortho

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
قُلْ لَنْ يُصِيبَنَا إِلَّا مَا كَتَبَ اللَّهُ لَنَا هُوَ مَوْلَانَا وَعَلَى اللَّهِ فَلْيَتَوَكَّلِ الْمُؤْمِنُونَ

وَإِنْ يَمْسَسْكَ اللَّهُ بِضُرٍّ فَلَا كَاشِفَ لَهُ إِلَّا هُوَ وَإِنْ يُرِدْكَ بِخَيْرٍ فَلَا رَادَّ لِفَضْلِهِ يُصِيبُ بِهِ مَنْ يَشَاءُ مِنْ عِبَادِهِ وَهُوَ الْغَفُورُ الرَّحِيمُ

وَمَا مِنْ دَابَّةٍ فِي الْأَرْضِ إِلَّا عَلَى اللَّهِ رِزْقُهَا وَيَعْلَمُ مُسْتَقَرَّهَا وَمُسْتَوْدَعَهَا كُلٌّ فِي كِتَابٍ مُبِينٍ

إِنِّي تَوَكَّلْتُ عَلَى اللَّهِ رَبِّي وَرَبِّكُمْ مَا مِنْ دَابَّةٍ إِلَّا هُوَ ءَاخِذٌ بِنَاصِيَتِهَا إِنَّ رَبِّي عَلَى صِرَاطٍ مُسْتَقِيمٍ

وَكَأَيِّن مِن دَابَّةٍ لَا تَحْمِلُ رِزْقَهَا اللَّهُ يَرْزُقُهَا وَإِيَّاكُمْ وَهُوَ السَّمِيعُ الْعَلِيمُ

مَا يَفْتَحِ اللَّهُ لِلنَّاسِ مِن رَّحْمَةٍ فَلَا مُمْسِكَ لَهَا وَمَا يُمْسِكْ فَلَا مُرْسِلَ لَهُ مِن بَعْدِهِ وَهُوَ الْعَزِيزُ الْحَكِيمُ

وَلَئِن سَأَلْتَهُم مَّنْ خَلَقَ السَّمَاوَاتِ وَالْأَرْضَ لَيَقُولُنَّ اللَّهُ قُلْ أَفَرَأَيْتُم مَّا تَدْعُونَ مِن دُونِ اللَّهِ إِنْ أَرَادَنِيَ اللَّهُ بِضُرٍّ هَلْ هُنَّ كَاشِفَاتُ ضُرِّهِ أَوْ أَرَادَنِي بِرَحْمَةٍ هَلْ هُنَّ مُمْسِكَاتُ رَحْمَتِهِ قُلْ حَسْبِيَ اللَّهُ عَلَيْهِ يَتَوَكَّلُ الْمُتَوَكِّلُونَ

Türkçesi:

De ki: "Bize hiçbir zaman Allah'ın yazdığından başkası ulaşmaz.
O, bizim Mevlamızdır ve mü'minler onun için yalnız Allah'a dayanıp güvensinler!"

Ve eğer Allah sana bir keder dokunduracak olursa, onu O'ndan başka açacak yoktur;
ve eğer O, sana bir hayır dilerse o zaman da O'nun lütfunu reddedecek yoktur.
O, lütfunu kullarından dilediğine nasip eder.
O çok bağışlayan, çok merhamet edendir.

Yerde rızkı Allah'a ait olmayan hiçbir debelenen yoktur;
O, onların duracakları yeri de, emanet edildikleri yeri de bilir.
Onların hepsi açık bir kitaptadır.

Ben kesinlikle hem benim Rabbim, hem de sizin Rabbiniz olan Allah'a dayanmışım.
O'nun perçeminden tutmadığı hiçbir canlı yoktur.
Şüphe yok ki, Rabbim doğru bir yol üzerindedir.

Nice hayvanlar var ki, rızkım (yanında) taşıyamaz;
Allah onlara da rızık veriyor, size de!
O herşeyi işitendir, bilendir.

Allah, insanlara rahmetinden her neyi açarsa artık onu tutacak, kısacak kimse yoktur.
Her neyi de tutar kısarsa onu da ondan sonra salacak yoktur.
O, öyle güçlüdür, öyle hikmet sahibidir.

Andolsun ki, onlara: "O gökleri ve yeri kim yarattı?" diye sorsan kesinlikle "Allah'tır" diyeceklerdir.
De ki: "Gördünüz ya. Allah'tan başka çağırdıklarınızı, eğer Allah bana bir keder dilerse, onlar O'nun vereceği kederi açabilirler mi?
Ya da O, bana bir rahmet dilerse onlar O'nun rahmetini tutabilirler mi?"
De ki:" Allah bana yeter!
Tevekkül edenler hep O'na dayanır!"

Mortho

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Arapçası yazılmış, altında "Türkçesi" denilmiş ve Türkçesi yazılmış. Türkçe yazıldığı gibi okunan bir dil olduğuna göre neyin okunuşunu soruyorsunuz anlayamadım. :smash:

gulchn

Kayıtlı Üye
Latin albafesinde arapçasını istemiş heralde ama türkçesi verildiğine göre türkçede okuna bilirmiş.Bunun zamanı okuma sayısı hakkında biraz daha bilgi verebilirmisin ?

Mortho

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Duaların okuma adetleri ve zamanları olduğuna inanmıyorum.
İsteyen, istediği zaman, istediği kadar dua edebilir.

Yesil Cingene

Kayıtlı Üye
Duaların okuma adetleri ve zamanları tabii ki vardır. Havas'ta Yıldız saatleri ve hesaplamaları, ebced vesaire; cadılık uygulamalarında da ve hemen her inanışta bir yol yordam vardır. Okuyacağınız dua belli bir amaç için değilse, öylesine dua edeyim derseniz farklı tabii.

dynamic apnea

Kayıtlı Üye
İş
dış ticaret uzmanı
Birçok uygulamada sayı ve zamanlar anahtarın dişlileri gibi mekanik bir işleyiş içindedirler, bir eksik bir fazlası hataya sebep olur, ancak uygulamada zorunlulugu olmayan okumalar bu örnekten müstesnadır, Ayrıca dua konusunu birçok defa anlatmıştım dua istemektir Allah ile irtibat aracıdır, şükrümüzü istegimizi dua ederek yaparız bu manada ki duada sayı ve zaman yoktur sadece.. Diger uygulamalarda vardır ve dikkat edilmelidir.. selam ve dua ile

Mortho

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Havass uygulamaları için evet geçerli ama daha önce de demiştim, kontejyan ve yeşil çingene de dediler duanın basma kalıpları yoktur. İçinizden geldikçe dua edebilirsiniz. Duanın fazlası kesinlikle zararlı değildir. Fakat bu dediklerim sade ve sadece dualar içindir. İş bir uygulamaya dökülür ise kontejyanın dediği gibi sayı ve zamanlar çok mühimdir.

Lux

Kayıtlı Üye
evet arkadaşlar kesinlikle zaman çok önemlidir bencede :)

gulchn

Kayıtlı Üye
Bende işte aynı şeyden bahsediyorum :D hangi amaçlarda kullanmak için ne zaman ve kaç adet okunabileceğini de verirseniz hemen arşivime eklicem :hurray:

Yesil Cingene

Kayıtlı Üye
Bende işte aynı şeyden bahsediyorum :D hangi amaçlarda kullanmak için ne zaman ve kaç adet okunabileceğini de verirseniz hemen arşivime eklicem :hurray:
Bu duada gün ve adet sayısı yok; yani istediğiniz zaman, istediğiniz kadar okuyabilirsiniz. "Manevi Zırh" diyor zaten :)

reidikonto

Kayıtlı Üye
Keşke okunuşu da olsaydı bunun; o zaman bilmeyenlerimiz için daha iyi olurdu.

Editör Notu: Sayın "reidikonto", mesajlarınızı düzenleyerek sizi birkaç kez uyardım. Lütfen imla kurallarına uyunuz!

Mortho

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Dualar istenilen dilde yapılır.
İbadet dili Arapçadır. Dua dili değil.

morbeyaz

Kayıtlı Üye
Ezan ile kamet arasında edilen dua kabul olunur. Denenmiştir. Bir kere de kabul olan da vardır. Sürekli devem etmesi gereken insan da vardır. Kişinin maneviyatına göre değişir.