Para Majisi

logii

Kayıtlı Üye
Malzemeler:

a) Bir miktar sofra tuzu

b) 1 pint (yarım litre) temiz su

c) Bir adet saç teli

d) Sağ ayağın başparmağından küçük bir tırnak parçası

e) Tavuk kanadından bir tüy

f) İki öbek tavşan dışkısı

g) Bir adet yonca yaprağı

h) Bir çay kaşığı mercanköşk otu

i) Ezilmiş/Öğütülmüş kristal

Metod:

Bu büyüyü "güneş batarken" yapmalısınız.

Tüm malzemeleri bir metal kabın içine, öncelikli olarak kurşun-kalay karışımından yapılmış bir kabın içine koyun ve karıştırın. Karıştırıken ise yüksek sesle dileğinizi söyleyin.

Geniş bir alana geçin, kır veya çayır olabilir. Sözleri söylemenizi takiben karışımı başınızdan aşağı yavaşça dökün.

When thou settest in the sky (Güneş batar iken)
The earth is clothed in darkness (Yeryüzü karanlığa bürünüyor)
Serpents hiss and fiends do walk (Yılanlar tıslıyor ve iblis ilerliyor)
The earth is bright when you do rise (Sen doğarken, yeryüzü aydınlanıyor)
Once more into the skies (Bir kez daha gökyüzünün içinde)
Tomorrow shine upon my joy (Yarınlar parlıyor neşemin içinde)
Shine on my happiness (Mutluluğumun üzerinde parlıyor)
Brightly shine on my glory (Işıl ışık parlıyor görkemimin üzerinde)
I am before you but as a grain of sand (Ben senden önceyim bir kum tanesi gibi)
Just a grain of sand (Sadece bir kum tanesi)
Shine on me (Bana doğru ışılda)
Shine. (Işılda)

Malzemeler:

1 adet yeşil mum
6 adet bozuk para
Yeşil renkli kese veya bez parçası
Tarçın

Metod:

Mumunuzun etrafına bozuk paralar ile çember oluşturun.

Mumu yakın ve aşağıdaki sözleri 3 kez tekrar edin.

Money flow, (Para aksın)
Money grow, (Para artsın)
Money shine, (Para parlasın)
Money mine! (Para benim olsun)

Kesenin yada bez parçasının üzerine tarçın serpin ve paraları toplayıp içine koyun.

Daha sonra 9 kez şunu söyleyin: Bring me money. (Para bana gelsin)

Kesenizi güvenli bir yerde saklamayı unutmayın.

Malzemeler ve Metod:

13 inçlik (tam olarak 33 cm) ipekten yapılmış yeşil bir ip veya kurdele alın. Aşırı kalın veya ince olmasın.

9 adet düğüm atılacak. Her bir düğümü atarken ise aşağıdaki sözleri söyleyin.

By knot of one, my spell's begun (İlk düğümde: büyüm başlasın)
By knot of two, plenty fruitful work to do (İkinci düğümde: bol bereket iş görsün)
By knot of three, money comes to me (Üçüncü düğümde: para bana gelsin)
By knot of four, opportunity knocks at my door (Dördüncü düğümde: şans kapımı çalsın)
By knot of five, my business thrives (Beşinci düğümde: işim iyi gitsin)
By knot of six, this spell is fixed (Altıncı düğümde: bu büyü bağlansın)
By knot of seven, success is given (Yedinci düğümde: başarı verilsin)
By knot of eight, increase is great (Sekizinci düğümde: artış büyük olsun)
By knot of nine, these things are mine (Dokuzuncu düğümde: Bu şeyler bana ait olsun)

Malzemeler ve Metod:

Ay "dolunay" konumunda olduğu sırada, kazanınızın yarısını su ile doldurun ve içerisine bir adet gümüş para atın.

Kazanın konumu, içerisindeki suyun ay ışığını tamamen görebileceği kadar olmalıdır.

Ellerinizi yerden yukarı doğru kaldırın ve sembolik olarak ayın enerjisi toplayın.

Bunu yaparken ise şu sözleri söyleyin:

Lovely Lady of the Moon, bring to me your wealth right soon. Fill my hands with silver and gold. All you give, my purse can hold.
(Sevgili Ay Tanrıça'm, bolluğunu en yakın zamanda bana getir. Ellerimi altın ve gümüş ile doldur. Tüm verdiklerini kesem taşıyabilir.

Bunu 3 kez tekrar edin.

Bitirdiğinizde ise suyu toprak üzerine dökün.

(Kelt Büyüleri - D. J. Conway)

Çeviriler devrik çıkabilir, maruz görün.. )

Mermaid

Kayıtlı Üye
Tavşan dışkısını nasıl bulabiliyorsunuz arkadaşlar? Yani İstanbul'un orta yerinde bir aktara misk almak istediğimi söylediğimde "napacan sen miski bakalım" gibi bir tepkiyle karşılaşmıştım. Tavşan dışkısı kime, nasıl sorulur bilmiyorum.

Yesil Cingene

Kayıtlı Üye
Tavşan dışkısını nasıl bulabiliyorsunuz arkadaşlar? Yani İstanbul'un orta yerinde bir aktara misk almak istediğimi söylediğimde "napacan sen miski bakalım" gibi bir tepkiyle karşılaşmıştım. Tavşan dışkısı kime, nasıl sorulur bilmiyorum.
:D misk için parfüm yapacağınızı söyleyebilirsiniz olur biter :D Tavşan olayına gelince, önce bir tavşan bulmak lazım. Gerisi kolay olur :D

Mortho

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci

Ankara'daki aktarların gözünü seveyim. Malzeme alıcağım zaman en fazla tuhaf tuhaf bakıyolar. Ne bir sorgu ne bir sual. :D
Sorma kabalığını etsede heralde direk size ne derdim. :boxing_smiley:

Yesil Cingene

Kayıtlı Üye
Saf yün almaya gittiğimde de yüncü kadın bana büyü mü yapacaksın demişti :D Hiç alakası yoktu halbuki :)

Mortho

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
:D:D Ne meraklıymış onlar da yahu. :banghead:

Mermaid

Kayıtlı Üye
Bir de eskiden aktarlara gidip herhangi bir şifalı bitkiyi sorduğunda kavanozdan çıkarır verirlerdi, şimdi bakıyorum ambalajlanmış toz ya da tablet karışımlarla(çoğunlukla zayıflama zıvırları) meyve kurusu satıyorlar genellikle. Ah ah nerde eski aktarlar diyesim geldi :)

Amethyst

Banlı Kullanıcı
Eski aktarlar mısır çarşısında :)
Sanırım malzeme almaya yola çıkmadan evvel kendimize "cazibe büyüsü" yapmamız gerek ...4 yapraklı yoncayı da bu büyünün sayesinde bulabiliyormuşuz

Allison

Kayıtlı Üye
ingilizcemi söyliyceğiz yoksa türkçe mi ? kafam karıştı :s

marchosias

Banlı Kullanıcı
anladıgın dilde söylemek lazım (bence) çünkü zihninde imgelemen için gerekli :)

Mermaid

Kayıtlı Üye
ingilizcemi söyliyceğiz yoksa türkçe mi ? kafam karıştı :s

Eğer akıcı bir ingilizceniz yoksa, ingilizce okurken türkçe okuduğunuzdaki gibi ne söylediğinizden tam emin olamıyorsanız çok anlamlı olmayacaktır. İngilizceniz iyiyse, rahat kullanabiliyorsanız, farketmez. Önemli olan size göre en anlamlı şekilde ifade edebilmenizdir.

Almunecar

Kayıtlı Üye
Sevgili moderatör. Bu yazdığınız uygulamaların bir tanesini uygulamak yeterli mi? Yoksa hepsi birbirleriyle bağlantılı mı? Teşekkür ederim.

logii

Kayıtlı Üye
Herhangi birini yapabilirsiniz.

nyc

Kayıtlı Üye
bu büyüler tehlikeli midir. birine zarar verir mi. yada yapan kişiye.. Ayrıca Allahkatında günah mıdır. olmayabilir çünkü kötü bişey deil gibi düşündüm ama yine de bilmeyiroum!! :S

gizlimabetperisi

Kayıtlı Üye
bu büyüler tehlikeli midir. birine zarar verir mi. yada yapan kişiye.. Ayrıca Allahkatında günah mıdır. olmayabilir çünkü kötü bişey deil gibi düşündüm ama yine de bilmeyiroum!! :S

Bu tip sorular çok soruluyor. Bu konuda İslam kaynaklarına başvurun diyeceğim. "Kendi büyünü kendin çöz" isimli bir kitap var. Sorunuzu aydınlatacak bilgiler var içerisinde. Bazı alimler büyüden korunmak için büyü bilinmelidir demiş bazıları şiddetle kaçınılması gerektiğini belirtmiş. Büyük mezhep imamları yasaklamış. Okumanızı, araştırmanızı önereceğim. Büyücülüğün ve büyünün cezası her zaman çok çok ağır olmuş. Hatta ... ! Tarihi hikayeler biliniyor. :(
Tercih size kalmış.

Syg.

nagihan_01

Kayıtlı Üye
yav allah aşkına böyle şeylere inanıpta yapmayın arkadaşlar ne söylediğinizi biliyormusunnuz yok ne anlama geldiğini biliyormusunuz yok hangi sahih kitaba dayanıyor bu yok.. güldürmeyin insanları kendinize

Mermaid

Kayıtlı Üye
yav allah aşkına böyle şeylere inanıpta yapmayın arkadaşlar ne söylediğinizi biliyormusunnuz yok ne anlama geldiğini biliyormusunuz yok hangi sahih kitaba dayanıyor bu yok.. güldürmeyin insanları kendinize

Siz inanmayıp uygulamamakta serbestsiniz, tabii ki inanıp uygulamak isteyenler de bu konuda serbest. Sitemizde çeşit çeşit uygulamalar var, kendinize uygun olanı alıp uygulayabilirsiniz, ama diğer konularda lütfen bu tarz yorumlar yapmaktan kaçının. Kaliteli forumlar diliyorum.