Hiç Bu Adamı Rüyanda Gördün Mü?

Paryoşa

Kayıtlı Üye
Ekli dosyayı görüntüle 330

Bu adamı hiç rüyanızda gördünüz mü?

2006 yılında bir adam psikoloğuna gidiyor ve psikoloğuna bir adamı sürekli rüyasında gördüğünü söylüyor. Psikolog da adamın tariflerine göre yukarıdaki robot resmi çiziyor.

Daha sonra aynı psikoloğa giden insanlar çizimi farkediyorlar ve o çizimdeki adamı rüyalarında gördüklerini söylüyorlar. Bunun üzerine psikolog çizimi meslektaşlarına gösteriyor ve böylece çizim elden ele dolaşmaya başlıyor. O çizimi gören birçok kişi çizimdeki adamı rüyasında gördüğünü söylüyor.

Ben de bir blogda okudum haberi ve çok garibime gitti. Adamı rüyamda görmedim fakat surat ifadesi çok ilginç geldi bana. Sizlerle paylaşayım dedim belki aramızda gören vardır :)

Osiris

Kayıtlı Üye
Surat gerçekten ürkütücüymüş....İyi görmedim :sifone:

logii

Kayıtlı Üye
Rüyalarında aynı adamı gören binlerce insan bu gizemi çözmek için bir internet sitesi kurdu.

ruya-adam.jpg

Rüyalarında aynı adamı gören binlerce insan bu gizemi çözmek için bir internet sitesi kurdu. Siteye yaklaşık 50 ülkeden “Ben de rüyamda bu adamı görüyorum” diyen on binlerce kişi akın etti.

Binlerce insan aynı soruyu soruyor
New York kentinde terapi gören bir hasta 2006 yılında psikiyatristine uzun süredir rüyasında bir adamı gördüğünü söyledi. Hasta, daha sonra gördüğü adamın suratını çizerek doktoruna verdi. İki gün sonra doktorun bir başka hastası, masanın üzerinde duran bu çizimi gördü ve “Bu adamı uzun süredir rüyamda görüyorum. Siz tanıyor musunuz” diye sordu. Bunun üzerine şaşıran doktor, çizimi diğer psikiyatrist arkadaşlarına gönderdi.

Üç yıldır arıyorlar
Gelen haberler şaşırtıcıydı. Diğer meslektaşları da hastalarından bazılarının bu adamı rüyasında gördüğüne yemin ettiğini söyledi. Sonunda aynı adamı rüyalarında gören ABD’liler bir araya gelerek ve bir internet sitesi açtı. Siteye gösterilen ilgi inanılmazdı. Sao Paolo’dan, Sydney’e, Londra’dan, Moskova’ya binlerce insan siteye başvurarak bu adamı rüyalarında gördüğünü söylüyordu. Son üç yıldır, bu adamın kim olduğunu bulmak için büyük bir kampanya başlatıldı. Onlarca kentte sokaklara çizimin posterleri asıldı. Ancak hala bu adam bulunmuş değil.

Medyum diyen de var bilimle açıklayan da
Uzmanlar bu adamın kim olabileceğine dair birçok teori geliştirdi. İşte bazıları:

Sabit psikolojik bir yüz olabilir: Psikanalizmin kurucularından Carl Jung’un teorilerine göre, bu beynin stresli duygusal veya dramatik olaylarda gösterdiği bir yüz olabilir. Yani nasıl tüm insanların bilinçaltı tepkileri aynıysa, bilinç altımızda evrimsel olarak gelişen bir surat olabilir.

Bir fenomen olabilir: Birçok uzmanın da savunduğu bu iddia, en mantıklısı. Uzmanlara göre, bu resmi gören ve rüyalarda görüldüğünü öğrenen insanlar, etkilenerek onlar da rüyalarında görüyor.

Gündüz teorisi: Bu teoriye göre, rüyalarda gördüğümüz ve tanımadığımız insanların suratlarını aslında hatırlamıyoruz. Böylece, bu suratı, aslında rüyamızda görmüş gibi hatırlıyoruz ancak gördüğümüz bu adam değil.

Dini açıdan “ak sakallı dede”: Bazı dini teorilere göre, surat bir meleğin, yaratıcının veya temsilcisinin suratı olabilir. Suratın aynı olması, ancak söylediklerinin farklı olması da insanlara duymak istediği şeyleri söylemesi olabilir.

Rüya sörfçüsü: En ilginç teoriye göre, bu insan, bir medyum olabilir ve diğer insanların rüyasına giriyor olabilir. Bazılarına göre ise, bu surat, büyük bir şirket tarafından hazırlanan bir ürünün nöro-pazarlaması için deney de olabilir.

------------------

Rüyalar

"I have had this recurrent dream for some years now. A tall, dark man shows me a picture and asks me if I can recognise my father in it. The man in the picture is this man I have never seen before, he looks nothing like my dad, nevertheless I inexplicably answer that I do recognize my father. At this point I usually wake up feeling very peaceful. Other times the dream continues, I am standing before my father's grave, I place some flowers on the ground and I realise the photograph on the tombstone is missing."

"I fell in love with him from the very first time I saw him in my dream. Even though if I think about it I must admit he's really ugly. And yet each and every time, he sweeps me off my feet with his romantic gestures and sweet words. He buys me flowers, jewellery, he takes me out to dinner or to the beach to watch the sunset."

"I have always had this dream of flying in the sky over my city and observing my friends from up there. Since I moved to another house I started meeting this man while flying. Not every single time that I have this dream about flying, but often enough. He flies too, but he never speaks."

"The first time I had a dream about this man I was having a hard time at work. I had a dream about getting lost in a huge and deserted shopping mall. Suddenly this man appeared and I started running away from him. He chased after me for what seemed like an hour until I found myself against a wall in the kids' area in a supermarket. At this point he smiled at me and he showed me the way out towards the cash desks and I woke up. Ever since that night this man has appeared in all of my dreams and he always gives me directions to get out of the dream and wake up."

"I have never had homosexual relationships or even fantasies. But I dream about having sexing with this man all the time. I must admit he has a lot of imagination and he pleases me. Sometimes when I wake up I discover I have had a nocturnal emission."

"I saw this man in my dream, dressed as Santa Klaus. When he showed up I felt so happy, just like when I was a little girl. Then he smiled at me and his head became a balloon,floating in the air above me, but no matter how hard I tried to catch it, I just couldn't reach it."

Rüyalar

"I have had this recurrent dream for some years now. A tall, dark man shows me a picture and asks me if I can recognise my father in it. The man in the picture is this man I have never seen before, he looks nothing like my dad, nevertheless I inexplicably answer that I do recognize my father. At this point I usually wake up feeling very peaceful. Other times the dream continues, I am standing before my father's grave, I place some flowers on the ground and I realise the photograph on the tombstone is missing."

"I fell in love with him from the very first time I saw him in my dream. Even though if I think about it I must admit he's really ugly. And yet each and every time, he sweeps me off my feet with his romantic gestures and sweet words. He buys me flowers, jewellery, he takes me out to dinner or to the beach to watch the sunset."

"I have always had this dream of flying in the sky over my city and observing my friends from up there. Since I moved to another house I started meeting this man while flying. Not every single time that I have this dream about flying, but often enough. He flies too, but he never speaks."

"

Alıntı:
Rüyalar

'bu tekrarlana ruyayı birkaç yıldır dörüyorum.uzun siyah bir adam bana bir resim gösteriyor ve
babamı bu fotograftda görüp göremediğimi soruyor.resimdeki adamı hiç görmedim ve babama hiç benzemiyor
açıklanamaz bir şekiilde babamı hatırlayamadığımı söyledim.genellikle burda bir huzurla uyanırım.
bu sefer ruya devam etti.babamın mezarı önünde duruyordum mezara bir çiçek bıraktım
ve mezartaşında resim olmadığını görüm'

'ruyamda onu ilk gördüğümde aşık oldum hatta onu duşunuce aslında çirkin oldugunu kabul etsemde.ve hala her seferinde
beni romantic hareketleriyle süpürüyor (???)bana çiçekler ve mücevherler alıyour,beni
akşam yemeğine çıkarıyor veya gün batımını izlemeye sahile götürüyor''
'her zaman kendi şehrimin üstünden uçtuğum ve arkadaşlarımı yukardan gözlediğim bu
,artık uçarken bu adama rastlamaya başladım.her zaman değil ama çoğu zaman benimle uçuyor ama konuşmuyor.'
ruyayı görürüm.ta ki başka bir eve taşınana kadar
--------------------
devamını çeviriyorınm
--------------------
Alıntı:

"The first time I had a dream about this man I was having a hard time at work. I had a dream about getting lost in a huge and deserted shopping mall. Suddenly this man appeared and I started running away from him. He chased after me for what seemed like an hour until I found myself against a wall in the kids' area in a supermarket. At this point he smiled at me and he showed me the way out towards the cash desks and I woke up. Ever since that night this man has appeared in all of my dreams and he always gives me directions to get out of the dream and wake up."

bu adam hakkında ilk ruya gördüğüm zaman işimde sıkıntılı zamanlar yaşıyordum.büyük ve kurak bir alışveriş merkezinde kaybolduğum rüyalar göryorum
aniden bu adam ortaya çıkıyor ve ben ondan kaçmaya çalışıyorum.o beni kendimi marketin çocuklar
için olan bölümün duvarı önünde bulasıya kadar 1 saat kovalıyor.burda bana sırıtıyor ve ödeme kasalarına giden yolu gösteriyor
ve ben uyanıyorum.her zaman bu adamı gördüğümde bana ruyadan çıkmam için yolu gösteriyor'

--------------------
Alıntı:

"I saw this man in my dream, dressed as Santa Klaus. When he showed up I felt so happy, just like when I was a little girl. Then he smiled at me and his head became a balloon,floating in the air above me, but no matter how hard I tried to catch it, I just couldn't reach it."

'bu adamı ruyamda santa klaus gibi giyinmiş olarak görüm.ortaya çıktığında birden çok mutlu oldum tıpkı küçük bir kız olduğum zamalardaki gibi.sonra
bana gülümsedi ve kafası bir balona dönüştü.havada bana doğru uçtu.ama ne kadar denersen deneyeyim
ona eşrisemedim.

--------------------
Alıntı:

"I have never had homosexual relationships or even fantasies. But I dream about having sexing with this man all the time. I must admit he has a lot of imagination and he pleases me. Sometimes when I wake up I discover I have had a nocturnal emission."

"

bunu çevirmem uygun olmaz aşırı derecede cinsellik içeriyor yöneticcilerle sorun yaşamak istmem​

Portreler

Almanya
germany_small.jpg

NYC
nyc_small.jpg

İtalya
italy_small.jpg

ejaz1_small.jpg

ejaz2_small.jpg

çeviriye arkadasım yardım etti.

logii

Kayıtlı Üye
...Sübliminal program kullanarak insanların zihinlerine girmiş olabileceğini düşünüyorum..0

ghetto1987

Kayıtlı Üye
çok ilginc... subliminal olabilirde olmaya bilirde ama resimlerde farklı cizimlerle beraber o kadar kişinin görmesi biliç altında bir görüntü yansımasıda olabilir.:willy_nilly: karısık.

Yesil Cingene

Kayıtlı Üye
Böyle bir durum var diyelim ki; önce adamın rüyada ne yaptığını ya da ne söylediğini, nasıl bir ortamda olduklarını vesaire araştırmaları lazım. Gören herkese de detayları sormaları lazım ki, ortak bir neden bulsunlar.

zayice

Kayıtlı Üye
ilginç gerçekden... aramızda gören yoksa bence yurt dışındaki sitelerden yayıldığı da göz önünde bulunulursa aranan biri de olabilir diye düşünüyorum...

Angel777

Kayıtlı Üye
Yüzü çok tanıdık ama...Sanki çocukluğumdan hayal mayal hatırladığım bir film karakteri gibi.Ama bu yüzü bir yerden hatırlıyorum,eminim.Belki de rüyamda görmüşümdür,bilmiyorum ama bilmek isterdim.

papu

Kayıtlı Üye
Sevdiğim dururken ne işi var ki rüyamda dermişim adamı bugün görürmüşüm :))

druid

Kayıtlı Üye
İş
Tasarımcı
ben ruyamda gormedım, zaten ruyamda tanımadıgım ınsanları nadır gorurum ama yuzunu gordugum zaman bılıncaştımda degısık bır tanıdıklık uyandırdı, söylendiği gibi firmaların bilinçaltı etkileme yöntemlerinden birinde kullanılmış olabilir diye düşünüyorum.

38life

Kayıtlı Üye
nöro pazarlama en mantıklı teori bence. bu alanda gerçekten çok ciddi çalışmalar yapılıyor ...

NighT_marE

Kayıtlı Üye
Sanki bir yerlerden tanıdık geldi. Daha önce görmüşüm gibi :S Ürperdim bir an..

gizlimabetperisi

Kayıtlı Üye
Toplu rüyalar oluyor. Örneğin geniş bir yöredeki geniş bir bölgedeki insanlar farkında olmadan aynı rüyayı görebiliyorlar. Bu konuyla ilgili örnekler de var diye hatırlıyorum. Bulunca sizlerle paylaşırım.
Ya da bir rüyanın yarısını birisi yarısını bir başkası da görebiliyor. İlginç değil mi? Yarısını derken mesela ormandasınız hayvanlar var hayvanların ayak kısımlarını birisi görüyor üst kısımlarını birisi. Ama bu arada rüyada aynı rüya olaylar, çevre kişiler vs.
Sanırım bu konu ile Carl Jung'un açıklamaları var.
Şimdi okuyunca aklıma geldi paylaşmak istedim.

Syg.

2. Cümlede bir kelime yazmamışım da (farkında)

gothness

Kayıtlı Üye
Bu adamı gördüğümden beri aman iyi ki görmemişim diyorum.yok böyle bir çirkinlik xD