Maji ve nazar için korunma

dynamic apnea

Kayıtlı Üye
İş
dış ticaret uzmanı
Büyü yada nazardan korunmak için bizzat Peygamber tarafından önerilen tek sahih kaynak Felak ve Nas sureleridir.. Lakin birçok kişi diyebilir ki, ben çok okuyorum bunları ancak yinede üzerimde büyü var nazar var korunamıyorum; o zaman uygulamanız yanlıştır..
Ya manasından habersiz sadece arapca metinleri ezberden okuyorsunuzdur, ayeti yaşamıyorsunuzdur yada inanç konusunda ayetin kalkanına tam güvenemediginiz için kalkan sizi savunmuyordur.. Bu yüzden tavsiyem önce bu ayetlerin meallerini iyice anlamanız ezberlemenizdir, sonra arapca olarak okurken o manaları aklınızdan geçirerek tam bir teslimiyetle okumanızdır.. Diger bir usul ise; Herhangibir arabi ayın ilk 14 günü içerisinde yine herhangibir gece yatsı namazının vaktinden sonra kimseyle kesinlikle konuşmadan bir odaya çekilmeniz Felak suresini 101 Nas suresini 102 kez okumanız daha sonra bir kagıda HAYY VE KAYYUM İSİMLERİNİ 33'er defa yazmanız EL CELİL VE EL CEBBAR İSİMLERİNİ O KAGIDA 34'er kez yazmanızdır, bu kagıdı içi temiz su dolu olan bir şişeye bırakıp, aynı gecenin sabah ezanı vakti o şişede ki sudan aç karnına biraz içtikten sonra tüm evinizin odalarına özellikle Gardolap ve yatak yorganların bulundukları dolaba serpiştirmenizdir.. Sabah ezanından sonra konuşma yeminini bozabilirsiniz.. Evinizde ve üzerinizde büyü ve nazar biiznillah artık kalmamıştır... selam ve dua ile

Lux

Kayıtlı Üye
Çok doğru çok gzlbi ve bilgilendirici bir paylaşım Felak ve Nas'ın kavranması çok önemli :)

Mortho

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Lütfen imla kurallarına özen gösterelim.

mecra

Kayıtlı Üye
Gerektiği gibi okunduğu takdirde inanılmaz etkili.Bu iki sure dışında bir de Ayet-el Kürsi çok faydalı.

reidikonto

Kayıtlı Üye
benim üzerimden nazar eksik olmaz hergünde okurum oysa :S