Kağıdın içinden silgi geçirme..

SutekH

Kayıtlı Üye
Kağıdın içinden silgi geçirme

Bu yöntemi yapabilmek için önce mutlaka cyrokinezi ve telekineziyi azda olsa yapmış olmanız gerekmektedir.Bu yöntem için gerekenler en az 5x5 boyutunda bir kağıt ve küçük bir silgi, burda kağıt yerine kağıt kadar ince bir madde ve silgi yerine başka yumuşak bir cisim kullanabilirsiniz.Yumuşak olmasının sebebi ise atomlarının daha kolay ayrılabilmesidir.

İMAJİNASYON

Şimdi silgiyi kağıdın üzerine koyun ve yere yatay bir biçimde tutun.İmajinasyon olarak size kendim kullandığım 2 tane çok işe yarayan tekniğimi sunacağım.Ama sizin kendi tekniğinizi bulup kullanmanız daha iyi olur:

*0 duygu durumuna geçin ve konsantre olun.Uzun bir süre kağıdın atomlarını düşünün.Kağıdın atomlarını görmeye çalışın daha sonra atomlarının ayrıldığını ve silginin aşağıya düştüğünü düşünün.Buna tüm benliğiniz ile inanın silgi aşağıya düştüğünde kağıdın atomlarının tekrar birleştiğini düşünün.

*Yine 0 duygu durumuna geçin ve konsantre olun.Uzun bir süre kağıdın ve silginin atomlarını düşünün ve görmeye çalışın.Daha sonra kağıdın ve silginin atomlarının ayrıldığını, silginin atomlarının kağıdın atomlarının arasından aşağıya doğru süzüldüğünü ve silginin atomlarının süzülmesi bittiğinde hem kağıdın hemde silginin atomlarının birleştiğini düşünün.

DİKKAT: Bu işlemde heyecanınıza ve inancınıza sahip olmalısınız.Bunu yapmak çok basittir 1-2 dk lık bir çalışmanın ardından silginin kağıdın içinden geçtiğini görmeye başlarsınız, eğer bunun olmayacağını sandığınız için heyecanlanırsanız silgi kağıdın içinde kalır..

SaygılaR..

KaynaK : internet

GrizzlyBear

Kayıtlı Üye
Bu yöntemleri hatırlıyorum, kaynak verdiğin siteden değil ama başka bir siteden. İsim vermeyeceğim şimdi.

Şimdi silginin atmonları kolay ayrılır demişsiniz, alıntı yazmadığınız için bu yöntemi oluşturan kişinin siz olduğunu düşünüyorum, silginin atomları neden tahtanın atomlarından daha kolay ayrılsın ki? Atomların dizilimi ve sıklığı 3 madde haline göre yoğun ya da değildir. Yani katı, sıvı ve gaz halleri. Silgi sıvı, tahta katı değil ki atomları ayrıştırmada bir farklılık olsun. İkisi de katı, bu durumda neden silgi dediğinizi öğrenmek isterim açıkçası. :) Ayrıca soruyu sorduk ama, atomları ayrıştırma ve sonradan birleştirmeden bahsediyoruz. Yani bu yöntem ışınlama sayılıyor aynı zamanda :D

Yani bir önceki mesajda yazmış olduğum ama muhtemelen yanlışlıkla sildiğim şey, 1-2 dakkalık bir çalışma olmasına olanak veremiyorum böyle bir şeyin. :D

SutekH

Kayıtlı Üye
ALINTI.. ya kaynak internet yazıyor işte.. :D

GrizzlyBear

Kayıtlı Üye
Ben baktıktan sonra yazıldı ya da ben ilk baktığımda görmedim. Kusura bakma :D

DARKKING011

Kayıtlı Üye
Bu yöntemleri hatırlıyorum, kaynak verdiğin siteden değil ama başka bir siteden. İsim vermeyeceğim şimdi.

Şimdi silginin atmonları kolay ayrılır demişsiniz, alıntı yazmadığınız için bu yöntemi oluşturan kişinin siz olduğunu düşünüyorum, silginin atomları neden tahtanın atomlarından daha kolay ayrılsın ki? Atomların dizilimi ve sıklığı 3 madde haline göre yoğun ya da değildir. Yani katı, sıvı ve gaz halleri. Silgi sıvı, tahta katı değil ki atomları ayrıştırmada bir farklılık olsun. İkisi de katı, bu durumda neden silgi dediğinizi öğrenmek isterim açıkçası. :) Ayrıca soruyu sorduk ama, atomları ayrıştırma ve sonradan birleştirmeden bahsediyoruz. Yani bu yöntem ışınlama sayılıyor aynı zamanda :D
Olay çok basit, sorduğun sorunun cevabından bahsediyorum yani. Mesela elmasta katı bir cisimdir ve saf karbon atomalarından oluşur, tahta da katı bir cisimdir peki sence hangisini kırabilirsin?
Bir de tüm katı cisimlerin yoğunlukları aynı değildir. Örneğin; bakır elementinin atomları arasındaki mesafe ile civa elementinin atomları arasındaki mesafe dağlar kadardır ama civa sıvı halde bulunur doğada. Umarım sorularına yanıt olmuştur.

GrizzlyBear

Kayıtlı Üye
olay çok basit sorduğun sorunun cevabından bahsediyorum yani mesela elmasta katı bir cisimdir ve saf karbon atomalarından oluşur tahatada katı bir cisimdir peki sence hangisini kırabilirsin?
bide tüm katı cisimlerin yoğunlukları aynı değildir örneğin bakır elementinin atomları arasındaki mesafe ile civa elementinin atomları arasındaki mesafe dağlar kadardır ama civa sıvı halde bulunur doğada umarım sorularına yanıt olmuştur.

En son baktığımda civa 3.33(celcius) derece ve altında sadeca katı olarak değerlendiriliyordu, bu nedenle genel form olarak katı olan bir cismi örnek vermeniz çok daha doğru olurdu.

Her ne kadar yazdığım şeyde ''soru sormak'' amaçlı bir durum söz konusu değildiyse de, atom dizilimi ve yoğunluğu ile ilgili bilgilendirici mesajınız için ayriyetten teşekkür ederim. ''Neden ... ki?'' tarzında bir fikir yürütmemin sebebi bütün katı maddelerin atomlarının birbirine daha kararlı biçimde bağlı olduğu ve aralarındaki çekim kuvvetinin daha sıkı olmasıdır. Bir avuç su, aynı anda avucunuzun sağından ve solunda akmaya devam edip birbirinden ayrılabilecekken bir avuç tek parça tahta avucunuzun ya sağ tarafından ya da sol tarafından bir bütün olarak gidecektir. Bu da katı maddelerin moleküllerinin, hangi katı olursa olsun, sıvı bir maddeye oranla çok daha kararlı bir şekilde sabit kalmaya çalışacağının bir götergesi ve doğal olarak kanıtıdır.

Neden silgi de tahta denmemesinin sebebinin ne olduğunu merak ederek sormamın sebebi ise birçok telekinezi çalışmasında beyni kandırmak durumu söz konusudur. Kaşık bükme çalışmalarında eriyen bir obje gibi örneklemeler kullanılır. Burada da silginin yumşaklığı ve ''daha kolay ayrışabilmesi'' özelliklerinden faydalanarak beynin bir çeşit illüzyona inandırılma çabasını gördüm. Ee haliyle de bu durumda tahta da katı silgi de, bu tekniği yazan neden tahta dememiş sorusunu yönelttim. Uzun lafın kısasını, zaten cevabını bildiğim bir şeyin karşı taraf tarafından nasıl cevaplanacağını merak ettiğim için soruyu yönlendirdim. Ama arkadaşımız tekniği yazan kişi olmadığı için sorum ortada kaldı. Ki o mesajımda da belirttiğim gibi, atomları ayrıştırıp aynı formu bozmadan birleştirmek modern teknoloji tarafından ışınlanma olarak tabir ediliyor, yapabilen olursa bilhassa bilmekten mutluluk duyarım.

Saygılar.

PyroKinetik

Kayıtlı Üye
Hmm...Benim bildiğim hiçbir kinezide atomları ayırıp birleştirmek gibi bir kavram yok.DNA'ya hükmetmek var ki oda biokinezi.Ama eğer varsa böyle bişey inşallah ilerde forumda işin ehli biri çıkar anlatır...

Sandgami

Kayıtlı Üye
Havadaki bulutları ayrıştırmak gibi bir şey sanırım. Sürekli deneyeceğim bunu. Tecrübelerimi paylaşırım...