LevitasyoN nedir? ve Levitasyon Tekniği..

SutekH

Kayıtlı Üye
Levitasyon nedir?

Hafif eşyaları fiziki bir etki olmaksızın hareket ettirebildikten sonra onları, hatta onlardan çok daha ağırlarını havalandırabilirsiniz de… Eşyaların fiziki bir etki olmaksızın havalandırılmasına Levitasyon denir.
Levıtasyon çalışmaları tek kişiyle de yapılabilir ancak bireylerinin uyum içinde olduğu ve daha önce telekinezi çalışmalarında başarı sağlamış bir grupla elde edilecek başarılar daha fazla olacaktır.

Aşağıdaki egzersizi tek başınıza ya da grup arkadaşlarınızla yapınız:
Masanızın üzerine tahtadan yapılmış küçük bir cisim koyun. Rahatça oturup gevşeyin… Dikkatinizi cisminize yoğunlaştırın… Onun ağırlığını zihnen hissedin… Cismin ağırlığının gittikçe azaldığını, giderek hafiflediğini hissedereken, şuurunuzun daha çok yoğunlaşmasına ve derinleşmesine izin verin… Cismin ağırlığını kaybettiğini hissettikçe daha derin nefes alın ve nefesinizi verin… Her nefes alış verişinizde cisim daha da hafifliyor… Ve siz bunu hissediyorsunuz… İçinizden gelen kuvvet yer çekimini kolaylıkla yenmeye başlayacak… Cismin iyice hafiflediğini hissettiğinizde, onun yavaş yavaş yükselmesi için kesin bir emir vermeye başlayın. Eğer imajinasyonunuz tam şekillendiyse ve konsantrasyonunuzu gerektiği kadar yapabildiyseniz düşünce gücünüz cismin havalanmasını sağlayacaktır.
Bu alıştırmaları sık sık yapın. Sonunda cisminizin havalandığını göreceksiniz… Cisminizin ilk havalandığını gördüğünüzde dikkatiniz dağılabilir. Eğer böyle olursa cisminiz derhal düşecektir. Buna izin vermeyin… Objenizin giderek daha çok yükselmesini isteyin. Dikkatinizin yoğunluğunu sürdürün…

Sizden daha önce hiç yapılmamış bir deneyi başarmanızı istemiyoruz… Bu yapılmış bir deneydir ve isterseniz siz de yapabilirsiniz… Bu cümleleri çalışmaya başlamadan önce kendi kendinize telkin etmenizde fayda olabilir.

Diğer pisişik çalışmalarda olduğu gibi özellikle telekinezi ve levitasyon çalışmalarında konsantrasyonun önemi büyüktür. Bu çalışmalara girişmeden önce mutlaka konsantrasyon egzersizlerini yeterince çalışınız. Belli bir düşünceyi, kesinlikle başka hiç bir düşünceyle kesintiye uğratmadan, en az 20 saniye boyunca zihninizde tutamıyorsanız bu çalışmalara hiç başlamamanız, boşuna zaman kaybetmemeniz bakımından daha yararladır. Önce mutlaka bunu sağlayın…

SaygılaR..

bugra

Kayıtlı Üye
Ben bu konularla ilgileniyorum elimden geldiğince yapmaya çalışıyorum ama meraktan soruyorum bunu yapabilen var mı ?? Yani yapılabilir ama aramızda bunu tecrübe etmiş biri var mı ??

mecra

Kayıtlı Üye
Buradaki herkes sizin gibi öğrenci ve herkesin öğrenecek çok şeyi var.Bu olayın da gerçekleşmesi için kişinin çok yüksek bir enerjiye sahip olması lazım.Araştırırsanız İsa Peygamber,Mevlana gibi şahısların bunları yapabildiğini görebilirsiniz.Ancak bizim için çok uzun bir çalışma gerektiriyor.Zira biz onlar kadar değiliz.

Jasminum

Kayıtlı Üye
Kağıt da olur. Hafif olmasına dikkat edin ve 5-10 dk'da bir ara vererek fazla zorlamadan hergün çalışın.

dreamy

Kayıtlı Üye
Ben de 1-2 sene önce çok deniyordum ama sonuç alamadım. Çok sabır ve disiplin isteyen bir şey. Sanırım bir kaç kişi bir araya gelerek, grup çalışması yapılsa, daha faydalı olur.

Jasminum

Kayıtlı Üye
Hereket için verilen emir ortak olsa da herkesin imajinasyonunda cisim farklı bir hareket yapacaktır. Bence tek çalışmak daha faydalı..

maceracı

Kayıtlı Üye
İş
Ders,bilgisayarda takılmak,...
Arkadaşım bir saatte, şu zıplayan toplardan birini, 1 saatte kaldırdı.
Tekniği, 27dk. meditasyon yapın ve düşüncelerden arının.
26dk. kaldırmaya uğraştı ve kaldırdı.