Zihin Seyahati

logii

Kayıtlı Üye
Zihin Seyahati

--------------------------------------------------------------------------------

Zihin Seyahatini elimden geldiğince düzgün bir şekilde açıklamaya çalışayım:

Zihin seyhati yaşanan olay bakımından durugörüye benzer ama bazı farklılıkları vardır tabi.Ayrıca hemen söyleyim ki Astral seyahat yapmaya çalışanlardan ilk önce zihin seyahatini öğrenenlerin bazıları astral seyahat yapmamaya karar verir çünkü zihin seyahati kendilerine yeterli gelir.

Zihin Seyahati;bir mekana,bir yere yada bir kişiye odaklanarak yapılır.Odaklanılan yere bilinç aktarılır.Böylece bilincimizi yönelttiğimiz mekanı görebiliriz.Aynı astral seyhatteki gibi,çünkü astral seyhatte de bilincimizi astral bedenimize aktarırız ve bilincimizle birlikte olan astral bedenimizin gittiği yerleri görebiliriz.

Pratikte şu şekilde yapılabilir:
Rahat bir yere uzanın,yatar vaziyette yada yatmaya yakın rahat bir şekilde oturun.Gevşeme alıştırması yapın.Gözünüzü kapatın ve evinizden bir oda seçin(eğer yaparken evdeyseniz).O odaya o gün içinde siz hiç girmemiş olun,eğer odaya önceden girmişseniz bilinçaltınızdan gelen görüntüyü zihin seyhatindeki görüntü sanabilirsiniz.Gözünüzü kapattıktan sonra kendinizi o odaymış gibi düşünün ve o odayı görün,ilk başta görmek için zorlanabilirsiniz ama sonra odayı zihninizde dolaşın ve ne var ne yok inceleyin:Msanın üstünde kitap mı var,yere bir tane kalem mi düşmüş,yerde çorap mı var,top kitaplığın yanına mı gelmiş,vs. gibi bi kaç ayrıntıya bakın.
Çünkü bu ayrıntılar sizin gerçekten zihin seyahati yapıp yapmadığınızı kanıtlayacak.
Bitirdikten sonra gidipodaya bakın ve sonuçları görün,gerçekten zihin seyhati mi yapmışsınız yoksa sadece hayal mi etmişsiniz.

Zihin seyhatinin durugörüden farkı sanırım zaman konusu.Zihin seyahtinde sadece bulunduğumuz zaman içinde mekanları görebiliriz ama durugörüde zaman değişken olabilir,geçmiş yada gelecek görülerbilir.

Zihin seyahatinin astral seyahatten farkı da bir varlık olarak orada bulunmayışınızdır,sadece bilincinizi aktarmışsınızdır ama astral seyahatte astral bedenle dolaşırsınız ve en önemli farkı da Zihin Seyhatinin daha kolay ve hemen yapılabilmesidir.Elbette zaman konusu burda da söz konusu.Astral seyahatte farklı zamanlardan bahsetmek mümkün...

m4dboy

Kayıtlı Üye
Astral seyahatten daha kolay gibi görünüyor ama sanırım gördüğümüz şeyler sadece fiziksel boyutta kalıyor. Öyle ise bence bu teknik astral seyahate ulaşmak için güzel bir alıştırma olabilir.

logii

Kayıtlı Üye
Astral seyahatten daha kolay gibi görünüyor ama sanırım gördüğümüz şeyler sadece fiziksel boyutta kalıyor. Öyle ise bence bu teknik astral seyahate ulaşmak için güzel bir alıştırma olabilir.

Evet, bunu deneyerek astrale çıkma şansımızı daha yüksek arttırabiliriz.

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Bunu yapabildikten sonra astral seyahat için zaten bilet almış oluyorsunuz. Bu teknik geliştikçe zaman kırılmalırı da yaşamanız olası. Yani durugörüyü de ateşlemiş olacaksınız. Zaman geçtikçe, sesli ortamlarda, sosyal hayatta normal olarak bir yerde otururken iki üç saniyelik bir odakla da bunu yapabilirsiniz. Öyle olacak ki imajine etmek kadar kolay bir hale gelecek sizin için. O an istediğiniz yeri istediğiniz kişiyi görebileceksiniz. Ayrıca daha önce bahsettiğim telepatik etki yaratma işlerinde de bu çok işinize yarayacaktır. Bilincinizin gittiği kişinin hislerini de tadabilirsiniz bu arada.

doki26

Kayıtlı Üye
Zihin seyahati yaparken de astral seyahette olduğu gibi boyut değiştirme gibi bi durum varmıdır ? Yani beklemediğimiz bi varlıkla karşılaşabilirmiyiz ?

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Zihin seyahati yaparken de astral seyahette olduğu gibi boyut değiştirme gibi bi durum varmıdır ? Yani beklemediğimiz bi varlıkla karşılaşabilirmiyiz ?
Normalde de görebiliyorsanuz yine görme durumu olabilir. Normalde görmüyorsanız, zayıf bir ihtimal olsa da görülebilir.

Whısper

Kayıtlı Üye
Çok iyi bir paylaşım. Bazı eksiklerime "?" lerime cevap oldu.Teşekkürler logii.

cibabu

Kayıtlı Üye
Bunu başarabilmek için imgeleme konusunda baya başarılı olmamız gerekiyor sanırım.

vivalavida

Kayıtlı Üye
Peki şöyle bir sorum var. Zihnimizi başka birine göndermek istiyoruz. Bu kişi yaptığımız yolculuktan etkilenir mi veya bunu farkeder mi?

Sennin

Kayıtlı Üye
Astral seyahatte maddeleri etkilemek mümkün mü ? Örnek olarak bir kitabı diğer odadan kendi odana getirmek gibi ?

origanum

Yönetici
astral seyahatte maddeleri etkilemek mümkünmü ? örnek olarak bi kitabı diğer odadan kendi odana getirmek gibi ?

Bunu astral seyahat başlığı altındaki yerde sorun. Hem sorunuza cevap verebilecek bir ilgili görebilir yazdığınızı orada, hem de burada konu başlığından farklı bir mesaj yazarak konu kirliliği yapmamış olursunuz.
İyi forumlar dilerim.

Anael Zan

Kayıtlı Üye
Demekki bu yaptığım şey zihin seyehati içinmiş mekan olarak evet şimdiki zamanı gormemde sorun olmuyor ama bazen geçmişten bazı kareler goruyorum.. Sanırım zihin seyahati duru goru karışıyor :)

hopefull06

Kayıtlı Üye
Zihin seyahatini eğer okuduğumu doğru anlamışsam, ben bir eşyamı kaybettiğimde yaptığım bir şey.

enkiteo

Kayıtlı Üye
Bence arkadaşın beyni ona oyun oynamış. Astral seyahat tamamıyla uyumadan önce yani uykuya yaklaşınca görülen rüyadan başka bişey değil. Zaten bilim adamlarıda uykunun hafif olduğu zamanlarda rüyaların görüldüğünü kanıtlamış durumda. Yani astral seyahat dediğiniz şey uykuya dalmaya yakın gördüğünüz rüyadır. Kendinizi farklı sanmayınız. Bu tüm insanlarda oluyor.

Anael Zan

Kayıtlı Üye
Bence arkadaşın beyni ona oyun oynamış. Astral seyahat tamamıyla uyumadan önce yani uykuya yaklaşınca görülen rüyadan başka bişey değil. Zaten bilim adamlarıda uykunun hafif olduğu zamanlarda rüyaların görüldüğünü kanıtlamış durumda. Yani astral seyahat dediğiniz şey uykuya dalmaya yakın gördüğünüz rüyadır. Kendinizi farklı sanmayınız. Bu tüm insanlarda oluyor.

Bu ve bunun gibi şeyler tüm insanlarda olur zaten yeterki kişi istesin!!!

lviv angeles

Kayıtlı Üye
Peki sonradan doğruluğunu teyit edemeyeceğimiz bir mekâna yada bir yere zihnimizi aktardık diyelim.Başarılı olup olmadığımızı nasıl anlayacağız?Evimizde bir odaysa ya da o an ulaşacağımız bir yerse kendimizi ölçebiliriz.Fakat tam tersiyse nasıl olacak,nerden nasıl anlayacağız zihin seyahatini başardık mı başaramadık mı?

4

43887

Zihin seyahatini sık yapan biriyim.Zaten bilinçli oluyorsun ilk evi dolanıyorum sonra istediğim mekanlarda genelde yabancı yerler ve dilini bilmediğim Çin,Hindistan,Mısır,Almanya gibi yerler. Baharat kokuları,Çinde çiğ balık tatmışlığım bile :-/ onlarla aynı dili konuşmuşluğum oldu.Her şey o kadar net ve canlı ki,diğer yaşanılan rüya hallerinden ayrılıyor zaten,fakat bende hiç bilmediğim lisanları oranın yerli insanları gibi nasıl konuşuyorum onu çözmüş değilim :)

lviv angeles

Kayıtlı Üye
Zihin seyahatini sık yapan biriyim.Zaten bilinçli oluyorsun ilk evi dolanıyorum sonra istediğim mekanlarda genelde yabancı yerler ve dilini bilmediğim Çin,Hindistan,Mısır,Almanya gibi yerler. Baharat kokuları,Çinde çiğ balık tatmışlığım bile :-/ onlarla aynı dili konuşmuşluğum oldu.Her şey o kadar net ve canlı ki,diğer yaşanılan rüya hallerinden ayrılıyor zaten,fakat bende hiç bilmediğim lisanları oranın yerli insanları gibi nasıl konuşuyorum onu çözmüş değilim :)
Zihin seyahatine sizin ilk başlangıç adımınız nasıl olmuştu?Paylaşabilirmisiniz?

augury

Kayıtlı Üye
Bazı örnekler benim için çok yüksek fakat ben bu tekniği daha çok birilerini düşünerek uyguluyorum. Örneğin bir arkadaşıma odaklanıyorum ve o an gördüklerimi ona anlatıyorum şuan bağdaş kurup oturmuş elinde telefonla uğraşıyorsun saçın topuz ve üstünde mavi pijama var vs. onun verdiği cevaplar doğrultusunda da bu seyahatte başarılı olmuş muyum onu test edebiliyorum. Bence oda dışında bu şekilde de ilk başlangıçlar yapılabilir. Daha sonrasında zaten pratiklerle başarı seviyesi artacaktır

AJA

Elit Üye
Meditsyon sırasında odaklandığımda bir kişi yada olaya görüntü alabiliyorum ve genelde tutuyor.Bu zihni susturup konsantre olunduğunda mümkün.Herkes yapabilir mi bunu bilmiyorum , kişinin kendini tanımasıyla yakınen alakalı.Geliştirilebilir.