litha

Şaman

Kayıtlı Üye
midsummer bayramının bugün son günü ama gene de yazmak istedim.
bu bayram yaz ortası olarak da bilinir.bu günde hasat ve bereket kutsanır korunma ve arınma büyüleri yapılır.
-bahçenizden çiçek meyve falan toplayın ekinleri de.daha sonra bunları kutsayıp toprağa gömün.
-ateş yakın çam,ardı.,servi dallarından daha sonra içine isminizi yazın yada saçınızı atın ve arınmayı dileyin küllerini bir nehre yada rüzgara8doğudan esen rüzgara sırtınızı vermenizi öneririm) serpin.
-evinizde baharatlı yemekler pişirin,
-limon ve kirazdan bi tabak hazırlayın koku olarak da kullanabilirsiniz
-meşe dallarından bi süs yapıp korunma tılsımına çevirebilirsiniz

Şaman

Kayıtlı Üye
Tavsiye ederim çok güzel enerjiler çekiyor.

GrizzlyBear

Kayıtlı Üye
Litha (MidSummer) yani Yaz Ortası diyebileceğimiz pagan bayramı yine yaklaşmakta. 21 Haziran-23 Haziran arası kutlamaları yapılmakta o nedenle bu başlığı yeniden güncel hale getirerek sizleri haberdar etmek istiyorum. Özellikle cadı adayları ve cadılar başta olmak üzre, forumumuzdaki bütün üyelerin bu güzel ve yenileyici dönemdeki enerjilerden yararlanmalarını tavsiye ediyorum.

Berinha

Kayıtlı Üye
Ama wicca pagan tgakviminde litha 21 aralık olarak görünüyor... Anlamadım ben:S

erlkonig

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
O güney yarım küre için. Biz kuzey yarım kürede yaşıyoruz. Burada yazken orada kış mevsimi yaşanıyor. Dolayısıyla orada yazken de burada kış :) Yani onlar 21 Aralıkta yaz ortasını kutlarken biz 21 Haziranda kutluyoruz :)

Lavander

Moderator
İş
Öğretmen
Litha kutlu olsun,dün yazamadım ancak bu bayramların etkileri +/- 3 günü kapsar,ibadet ise 21 Haziran da olmalıdır.Hoşgeldin güneş Kral!

[video=youtube;lENBM9vKkVM]http://www.youtube.com/watch?v=lENBM9vKkVM[/video]

Lavander

Moderator
İş
Öğretmen
Güzel bir calismaymis sayın saman teşekkürler , Bu durumda birkaç gun suremiz oluyor kutlamalar icin ?