ritüelimi oluşturmak istiyorum

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Karanlık

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
arkadaşlar artık fazla oldum ama acaba kendi ritüelimi nasıl oluşturabilirim zahmet olmassa bu konu hakkında bilgi verebilir misiniz*?

yule

Yönetici
İş
Parapsikolog & Enerji Terapist /Sosyolog
Ben bu konuda bilgi verirsem bir karışıklığa yol açabilirim bunu urum cevaplasa daha iyi olucak. Çünkü bende bu bilgiler karışık halde bulunmakta. Yanlış yönlendirmek istemem.

Karanlık

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
elindeki kaynaklardan anladığın kadarıyla biraz bahsedebilirmisin en azından biraz bilgim olsun

Şaman

Kayıtlı Üye
öncelikle ne için ritüel yapacaksın bunu iyi bilmeli ve amacına doğru hareket etmelisin.
örneğin korunma için yapacaksın.sunağını hazırlamak için sana gerekli şeyler dört elementi temsil eden ve korunmaya yönelik olan malzemeler
-hava için adaçayı tütsüsü
-ateş için mavi mum(veya beyaz mum eğer düşmanlara karşı savunma istiyorsan kırmızı engelleyici istiyorsan siyah ama siyahla çalışması zordur)
-su için deniz suyu veya tuzlu su yada deniz kabuğu
-toprak için kaplangözü taşı yada tuz yada bildiğin toprak ama ormandan yada bahçeden al
malzemeleri istediğin gibi hazırlayabilirsin.sonra istediğin ib şekilde bunları yerleştir.yönlere göre yerleştirip bi çember de kurabilirsin bi sunağa yerleştirip hepsini önünde de tutabilirsin.çember açma güçleri selamlayıp çağırma kısmını yap.sonra kısa bi dua ile isteğini belirt elementleri inandığın varlığı onurlandır kutsa vs klasik seramoni yani.daha sonra hepsine tek tek teşekkür ederek çemberini kapat.malzeme artıklarını toprağa dök teşekkür ederek.unutma çok saygılı olmalısın elementlere ve enerjiye

yule

Yönetici
İş
Parapsikolog & Enerji Terapist /Sosyolog
Ayrıca her elementin tanrı ve tanrıçalarını davet ederek kutsama isteyecek sanıyorum.

Mwuetsi

Kayıtlı Üye
Malzemeleri biliyor ve aşağı-yukarı (işin acele ve işin teknik kısmını daha sonra ayrıntılı olarak inecelerim diyorsan) ne yapılacağını da biliyorsan iç güdülerine güvenerek kendi ritüelini oluşturabilirsin. Sonuçta önemli olan senin özündeki niyettir.

Saygılarımla

Karanlık

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Ayrıca her elementin tanrı ve tanrıçalarını davet ederek kutsama isteyecek sanıyorum.
evet ama dinim islam

Mod Notu: Dininiz İslam ise zaten bu uygulamayı yapamaz ve Wicca inanç sistemine sahip olamazsınız. Dolayısıyla ayinsel bir ritüel de gerçekleştiremezsiniz. Aynı zamanda nasıl "wicca" yazan bir profil resmi kullanıyorsunuz onu da anlamış değilim? Konuyu kendi ritüelini oluşturmak isteyen diğer arkadaşlara bilgi olsun diye silmiyorum.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...