Sıradan Majisyenlik

yule

Yönetici
İş
Parapsikolog & Enerji Terapist /Sosyolog
Her ne kadar isteyen bir kimse havass'ı vefkler, remil, cifir, hadim davetleri, tılsımlar gibi birçok dala ayırsa da ne olursa olsun bu bir büyü sistemidir. Bununla beraber Orta Doğu'yahas bir riyakarlık da söz konusudur. Bulup açacağınız herhangi bir havass kitabı ya da eski el yazmaları birsürü büyü ve büyü formulleri ile doludur. Akla gelen gelmeyen birsürü uygulama ile karşılaşmak mümkündür. Buna karşılık sık sık da " Aman bunları kötü amaçlarla kullanmayın. Aman kendinize helal olmayan bir erkek ve ya kadını ayartmak içinkullanmayın. Bu kötü şeyler yapana geri döner." gibi yazılar vardır. Bu yazılar ve uyarılar zama nzaman ipin ucunu kaçırırlar ve acemi birisinin korkmasına, kendisi ile mücadele etmesine ve sırf bu yüzden bilinçaltında şartlandırma oluşturarak başarısız olmasına bile sebep olabilirler.

Bütün pratik büyü kitaplarının üzerinde " Kur-an bilim dua esmalar" ve ya bunları çağrıştıracak birçok şey yazar ve hepsi de büyüyü ve büyücülüğü reddeder ama içine bakarsınız ki iki kişiyi ayırmak, birini birine aşık etmek, birini oturduğu evden çıkartmak, birisinin işini ve kısmetini bağlamak ya da açmak, evden kaçanı geri döndürmek ve birçok büyü bozma forlumlleri ve akla gelen herşey var.

Hepsinde bir uyarı bulunur. Bunları sadece hakedene yapın. Yoksa kötü bir durum olur.Asla kötülük için yapmayın gibi. Şimdi herkes mantıklı düşünsün.Bunların en iyisi bile olsa hangisi büyü değildir?

Bazı cahil büyücülerinde bir iddiası vardır.Hiç birisi büyücü olmayı kabul etmez." Biz sadece büyü bozarız iyi işler yaparız. " derler. peki o zaman bozulan büyüleri kimler yapıyor. Baksanıza ortada büyücü yok ki.

Evinden kaçan adam geri dönsünmüş. Bu iş iyilik içinmiş şeriatça caizmiş. Bu iş yuva kurtarmak içinmiş. Peki islami açıdan bakalım konuya. Herşeyden evvel senin kurtarılacak bir yuvan yok hanımefendi. Çünkü İslemai boşanma müessesine göre adam evden çıkarken zate nseni boşamış sayılır. İlla ki "boş ol" deyip temi gitmesi gerekiyor eski günlerdeki gibi. Prosedür aynı. Yani adam seni bırakıp gittiğinde zaten evliliğin filan yok demektir. Sen aslında başkası ile evlenmek üzere olan bir adamı baştan çıkartıp, getirtme büyüsü yaptırıyorsun ve bir adamı başkasından ayırma büyüsü istiyorsun. Bu bu kadar net ve açık.

Adamın eski karısı bu işin caiz olduğunu bu işin iyi olduğunu ve büyü olmadığını söylüyor fakat kendisi adamın yeni evlenmek istediği kadının yerinde olunca " eski karısı büyü yaptırdı." diyor.

Demek ki bizim yararımıza ve bizim bakış açımıza göre olursa iyi oluyor ve büyü değil dua oluyor. Ama aynı şeyi karşı taraf yaparsa o zaman büyü oluyor. Cehennemlik bişey...

Sonuç olarak siz ister iyi olduğuna inanın ister kötü olduğuna inanın hiç fark etmeksizin yapılan iş büyüdür. Başka bir tarifi var mı acaba?

Burada anlatmaya calıştığımız şey büyüye karşı olduğumuz değil riyakarlığı ters bulduğumuzdur.

Mesela iş açmak ticarette başarı kısmet açmak. Bunlar ilk bakışta iyi şeyler olarak görülüyor. Peki şurasını düşündünüz mü hiç ya o iş ve ticaretteki başarısını açtığınız kişinin ticari rakibi olan ve zarara girip bu yüzden işini kaybeden ve ya bir sürü iş kaçıran adama bir sorun bakalım bü büyü iyi mi kötü mü ?

Kısaca HÜR İRADEYİ ETKİLEYEN HERŞEY BÜYÜDÜR.

Ninsun

Kayıtlı Üye
Çok güzel olmuş Yule, ellerinize sağlık.

Oddie

Kayıtlı Üye
yule sana birşey sormak istiyorum ''HÜR İRADEYİ ETKİLEYEN HERŞEY BÜYÜDÜR'' demişsin.Peki ya kişi istemeden,herhangi bir tılsım yada başka birşey yapmadan karşısındakinin hür iradesini etkiliyorsa bu da büyü mü sayılır?

yule

Yönetici
İş
Kişi istemeden ve herhangi bir tılsım vb... bişey yapmadan karşısındakinin hür iradesini nasıl etkileyebilir? Böyle bişey oluyorsa siz o kişinin idaresine değil o kişi kendi iradesi ile hareket ediyor demektir.

Oddie

Kayıtlı Üye
Yani demek istediğim şuydu kişi sadece aklından geçiriyor ve bir şekilde karşısındaki bunu aynen uyguluyor.Bu büyü müdür yani?Sonuçta karşıdaki kendi düşüncesiyle değil diğerinin içinden geçirdiği gibi hareket etti.

yule

Yönetici
İş
Yok o enerjileri kullanmayla ilgili. O büyü olmuyor.

AkeLdan

Kayıtlı Üye
Ellerine sağlık kesnlikle katılıyorum=)

sayborg

Banlı Kullanıcı
paylaşım için saol peki ben size bir soru sorabilirmiyim şimdi bir kıza cin musallat olmuş kızla ilişkiye girmeye çalışıyor ben bunu engelliyorum bu ne oluyor senin bakış açından acaba? lütfen cevap yazarmısınız.....

Ajan 47

Kayıtlı Üye
Açıklama güzel olmuş . Herkesin anlayabileceği bir anlatım şekliyle aktarmışsınız . Teşekkürler .

osho

Kayıtlı Üye
İş
müzisyen/öğrenci
İslam'da büyü ile ilgili tabuyu aslında yıkmak lazım.Kur'an'a baktığınızda büyünün kesinlikle günah olduğunu görürsünüz ama büyük islam alimlerine baktığınız zaman kendilerinin büyü ilmini bildiklerine şahit olursunuz.Kanımca islam'da büyü sadece halka yasaklanmıştır ve arif olanlara izin vardır.Ancak bazıları büyü büyüdür ak büyü-kara büyü olmaz der ki bu vardığımız sonuca göre sadece kara büyü günahtır.Büyü ilmini bilenlere örnek gösterecek olursak peygamberlerden Hz.Musa,Hz.Davud,Hz.Süleyman bu ilmi bildiklerini göstermiştir.Eğer levitasyon,simya gibi olguları da büyünün içine katıyor isek başta Mevlana olmak üzere birçok islam alimi örnek gösterilebilir.

sevimkoşkatilgeldi

Kayıtlı Üye
İş
Kamu Hukuku
Evinden kaçan adam geri dönsünmüş. Bu iş iyilik içinmiş şeriatça caizmiş. Bu iş yuva kurtarmak içinmiş. Peki islami açıdan bakalım konuya. Herşeyden evvel senin kurtarılacak bir yuvan yok hanımefendi. Çünkü İslemai boşanma müessesine göre adam evden çıkarken zate nseni boşamış sayılır. İlla ki "boş ol" deyip temi gitmesi gerekiyor eski günlerdeki gibi. Prosedür aynı. Yani adam seni bırakıp gittiğinde zaten evliliğin filan yok demektir. Sen aslında başkası ile evlenmek üzere olan bir adamı baştan çıkartıp, getirtme büyüsü yaptırıyorsun ve bir adamı başkasından ayırma büyüsü istiyorsun. Bu bu kadar net ve açık. Adamın eski karısı bu işin caiz olduğunu bu işin iyi olduğunu ve büyü olmadığını söylüyor fakat kendisi adamın yeni evlenmek istediği kadının yerinde olunca " eski karısı büyü yaptırdı." diyor.

....

Mesela iş açmak ticarette başarı kısmet açmak. Bunlar ilk bakışta iyi şeyler olarak görülüyor. Peki şurasını düşündünüz mü hiç ya o iş ve ticaretteki başarısını açtığınız kişinin ticari rakibi olan ve zarara girip bu yüzden işini kaybeden ve ya bir sürü iş kaçıran adama bir sorun bakalım bü büyü iyi mi kötü mü ?

Sayın Yule,
Öyle nokta atışlar yapmışsınız ki size çay ısmarlamam lazım. Yok yok yemek... Hayır o da az olur, en iyisi serverların kirasını ben ödeyeyim. :D

yule

Yönetici
İş
Sadece kişilerin biraz olsun bu noktalara dikkat etmesi gerektiğini vurgulamak istemiştim. Beğenilmesine sevindim.

BaD_bOy

Kayıtlı Üye
Konuyu okuyamayanlar için yukarı taşıyorum.

dildarı-suda

Banlı Kullanıcı
İş
yurt içi yurt dışı ticaret ( Mutfak eşyaları dalında )
İslam'da büyü ile ilgili tabuyu aslında yıkmak lazım.Kur'an'a baktığınızda büyünün kesinlikle günah olduğunu görürsünüz ama büyük islam alimlerine baktığınız zaman kendilerinin büyü ilmini bildiklerine şahit olursunuz.Kanımca islam'da büyü sadece halka yasaklanmıştır ve arif olanlara izin vardır.Ancak bazıları büyü büyüdür ak büyü-kara büyü olmaz der ki bu vardığımız sonuca göre sadece kara büyü günahtır.Büyü ilmini bilenlere örnek gösterecek olursak peygamberlerden Hz.Musa,Hz.Davud,Hz.Süleyman bu ilmi bildiklerini göstermiştir.Eğer levitasyon,simya gibi olguları da büyünün içine katıyor isek başta Mevlana olmak üzere birçok islam alimi örnek gösterilebilir.

Peygamberlerin büyü ile uğraştığını söylemenize şaşırdım
peygamberlerin büyüye ihtiyacı yokki yaratıcı katında güzel bir yere sahip olmuşlar ve her duaları kabul olmuyor
hz.süleyman meselesine gelirsek bazıları süleymanı bildiğimiz büyücü yapıyor
düşünün bir peygamber dicekki " benden sonra hiçkimseye nasip olmayacak bir güç ver bana rabbim"
rabbide cevap vericek " bütün cinleri ve şeytanları senin emrine verdik rüzgarıda senin emrine verdik"
böyle bir insan büyüye niye ihtiyaç duysun bu onların peygamberliklerine ters düşer onlar yalnızda Allahın adını anarak isterler ve Allahın peygamberlerin dualarını red ettiğide görülmemiştir
ayrıca büyük islam alimleri meselesindede benim görüşüm şudur büyü ilmini öğrenip bazı haller meydana getirip kendilerini evliya vs. gibi yutturanlara ben islam alimi demiyorum onların durumu şeytandan bile daha zor bence büyü ile uğraşan ve ben büyücüyüm diyen birisi bu sözde islam aliminden kat kat daha üstün
ayrıca konu sahibinin açtığı konuya tamamen katılıyorum insan bir iş yapıyorsa ne yaptığını kabul etsin öteki türlüsü riyakarlık olur

Ama hep merak etmişimdir büyü meselesinde insan kaderini etkileyen birşey değilde insanı ilgilendirmeyen bir işler varmıdır acaba
mesela örnek vericek olursak doğadan haberler alma gibi bişey varmıdır yada rüzgarı kontrol etme suya hükmetme gibi yani insanlarla alakası olmayan bir büyü varmıdır diye merak etmişimdir

embriyo

Elit Üye
İş
Ressam
Pyrokinezi: Beyin gücüyle ateşe hükmetme
Aerokinezi: Beyin gücüyle havaya hükmetme
Hidrokinezi: Beyin gücüyle sıvı haldeki maddelere hükmetme, vs....
Bunlar ve daha fazlası aşağıda ki linkte var. Ayrıca Psişik Yetenekler bölümünde bu başlıklarla açılmış konulara da bakmanızı öneririm.

http://www.gizlimabet.com/showthread.php?9942-genel-yetenekler

http://www.gizlimabet.com/showthread.php?20751-Bulutları-Yok-Edebilirsiniz!!!

http://www.gizlimabet.com/showthread.php?17407-yağmur-yağdırma

kutsall

Kayıtlı Üye
bak hepsi dogru son soleyediğn hariç neden dersen ben yeni katıldım aranıza hayırlı bol rızk istemek asla buyu degıldır ozamn o ayetler peygamber efendımızın S.a.v duaları ögütleri ne olucak oarası yanlış diye dusunuyorum ama dedgın gıbı kenndi nefsı ıstekerın yok gerı getrrme ask etme allah muhavaza dınden çıkarır insanı kesinlikle uzakdurun ayetler var insanları etkilemeyin kaderle oyun olmazzz..

Oysa büyücüler, Allah'ın izni olmadan hiç kimseye zarar veremezler. Onlar, kendilerine fayda vereni değil de zarar vereni öğrenirler. Sihri satın alanların âhiretten nasibi olmadığını çok iyi bilmektedirler. Karşılığında kendilerini sattıkları şey ne kötüdür. Keşke bunu anlasalardı."
Hadis

1797- وَعَنْ أبِي هُرَيْرَةَ رضي اللَّه عَنْهُ عَنِ النبيِّ صَلّى اللهُ عَلَيْهِ وسَلَّم قَالَ : « اجْتَنِبُوا السَّبْعَ المُوبِقَاتِ » قَالُوا : يَا رسُولَ اللَّهِ وَمَا هُنَّ ؟ قَالَ : « الشِّرْكُ بِاللَّهِ ، السِّحْرُ ، وَقَتْلُ النَّفْسِ التي حرَّمَ اللَّه إلاَّ بِالْحَقِّ ، وَأَكْلُ الرِّبَا ، وَأكْلُ مَالِ اليتيم ، والتَّوَلِّي يَوْمَ الزَّحْفِ ، وقَذفُ المُحْصنَات المُؤمِناتِ الْغَافِلات » متفقٌ عليه .

1797. Ebû Hüreyre radıyallahu anh'den rivayet edildiğine göre, Nebî sallallahu aleyhi ve sellem şöyle buyurdu:

"İnsanı helâke sürükleyen yedi şeyden sakınınız." Sahâbîler:

– Yâ Resûlallah! Bu yedi şey nedir? diye sordular. Resûl-i Ekrem şöyle buyurdu:

"Allah'a şirk koşmak, sihir ve büyü yapmak, – haklı olarak öldürülen müstesna- Allah'ın öldürülmesini haram kıldığı bir insanı öldürmek, fâiz yemek, yetim malı yemek, düşmana hücum sırasında harpten kaçmak, evli olup hiçbir şeyden haberi olmayan namusuna düşkün müslüman kadınlara zina isnad etmek."

Buhârî, Vasâyâ 23, Tıb 48, Hudûd 44; Müslim, Îmân 145. Ayrıca bk. Ebû Dâvûd, Vesâyâ 10; Nesâî, Vesâyâ 12

DreamDuality

Kayıtlı Üye
Yule Adminimiz çok güzel yzmış. Bende birşeyler eklemek istiyorum.
Yapılan uygulamanın iyi veya kötü olduğuna kim karar veriyor.
Her zaman iyi, doğru görünen öyle olmayabilir.

Kocası terkeden kadın örneğinde;
evli olan iki kişiyi barıştırmak güzel ve iyi duruyor.
Ama o adamın kaderinde 2. bir insanla evlenip
onla mutlu olmak yazılı olabilir.
Böyle düşününce yapılan şey kötü ve kadere müdahaledir.
İyilik yapıyım derken bu 2. hanımın mutluluğunu çalmış olurlar.

Öss,Kpss gibi büyük sınavlar konusunda yapılan büyü, dualar
konusunda da ikileme düştüm bu yüzden.
Kpss ye gireceğim, bu konuda bir uygulama yapmayı düşününce
farkettim bunu.
Ben yapacağım ama ya benim gireceğim işe bir başkasının benden
çok ihtiyacı varsa. Başkasının hakkını gasp etmiş olacağım.

Hele de o uygulamayla benim yerine atandığım kişi;
bu iş sayesinde evlenecek, çocukları olacaksa
ben ne büyük birşeyi elinden çalmış olurum o kişiden.

Bu işler için dua etmek de masum birşey değil bence;
Allahım beni kayır da ben gireyim işe, ben o kızla evleneyim
demek iyi gibi durmuyor burdan bakınca.
Ne bilirsin o kızın kısmeti başkaysa, o işin talibi başkaysa.

Kendini düşünüp bencil olmakla, başkasını düşünüp
birşey yapmamak konusunda bende ikilemde kaldım.

Ne yapmalı bu konularda, bu konularda ölçüt nedir acaba?
Bilen varsa bana da bir akıl versin lütfen.

Synergy

Kayıtlı Üye
İş
ogrenci
ben hep hayirlisi ne ise o olsun derim dreamduality :)