hayatım mahvoldu.....

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

fairsop

Kayıtlı Üye
Ben yeni evlendim. Karım aşırı ama aşırı öfkeli. herkeze bişey bulur. iyi davranırım olmaz.kötü davranırım çıldırır. bir kere intahar girişiminde bulundu.kavga ederken aşırı şirret.benim annemle babama, onların allah belasını versin diyecek kadar ileri gidebilecek bi insan. kavga edişini,bağırışını çağırışını mahallede duymayan yok, adeta kendini kaybediyo ve ağzına ne gelirse söylüyo. bunlar bana çok ters şeyler. psikolojim bozuldu. benim etrafımda hiç kimse kalmadı. hiç kimseyi beğenmez.lafını bilmez,kaba bi kız yani. aileside aynı kendi gibi. ayrılırsam yakar yıkarlarmış ortalığı.kayınpeder açıkça tehdit ediyo bu konuda.bi kavgamızda hemen babası babamı aramış. herşeyi benim ailemden biliyolar. günah keçisi oldu zavallı ailem. halbuki oturup konuşamıyorum bile ben karımla. o derece öfkeli ve sinirli. kendini hemen çirkefliğe vuruyo. çok garip bi insan. adil iki insan gibi asla konuşamazsın yani. ikinci kelimende hemen şirretliğe başlar. ben susarım konu komşuya rezil olmamak için, ama o susmaz avazı çıktığı kadar bağırır hemde küfür falan demeden. hiç rahatsız olmaz kimse duycak diye. yerin dibine giriyorum artık. ben boşanmak istesem ''sen beni ziyan ettin'' diyo. sonra ailesi tarafından hep benim ailem suçlu oluyo. onlarda onu ziyan ettiğimizi düşünüyolar. nişanlıyken kendini bana karşı hep tutmuş anlıycanız. şimdiyse öyle bi kusuyorki aklınız durur. seni seviyorum sözünü duymaktan usandım artık ondan. böyle bi sevgi olmaz çünkü. anneme babama siz hırsızsınız diye yüzlerine kusan bi insan beni seviyo olamaz. saygı sıfır herkeze karşı. boşanamıyorumda, katlanamıyorumda...daha iki aylık evliyiz. büyü yapıp benden soğusun dedim ama, günah diye onuda yapamıyorum. kavgayla ayrılırsak eğer, onun ailesi her türlü kötülüğü benim aileme yapabilecek insanlar. kan bile çıkabilir yani.. ne yapabilirim lütfen yardımcı olun...ben insanı sadece insan olduğu için sevebilen ve hiçkimseyi küçümsemeyen bi insanım. böyle bi karakterle yaşamak gerçekten beni çökertti... hayatım mahvoldu susup içime atmaktan.... sadece onun kendi istemesiyle ayrılabilirim yani.... buda hiç olmucak ve ben heba olup gidicem:(

merlinss

Kayıtlı Üye
kardeş anlattığın aynı şeyleri bende yaşadım seni çok iyi anlıyorum üzüntünün nekadar derin olduğunu biliyorum yapacağın tek şey boşan ve hayatına devam et huylu huyundan geçmez denenmiş de denenmez ben öle yaptım çok mutluyum şimdi hayata bikere geliyoruz kıymetini bil

bahargurey

Kayıtlı Üye
terapist eşliğinde boşanabilirsiniz.ayrıca neden hayatını mafettiğinizi düşünüyo bunun altında ne var?

esk230

Kayıtlı Üye
Allah yardımcım olsun gerçekden çok üzüldüm inanki.bencede boşan ve kenşdşne yeni bir yuva kur .hiç uzatma bile

esinder

Kayıtlı Üye
bencede hemen bosan ama esınız bosanmamak ıcın elını hızlı tutup hamıle kalabılır ıste ozaman cok zor olur ayrılmak.

yule

Yönetici
İş
Parapsikolog & Enerji Terapist /Sosyolog
Yorumları ve tavsiyeleri okuyunca içimden " Davulun sesi uzaktan hoş gelir." demek geldi. Bu kadar kolay olmamalı boşan demek. Önce oluru için bişeyler yapmasını tavsiye edeceğinizi umardım. Bunun için karşılıklı konuşup beraberce bir terapi almayı deneyebilirsiniz öncelikle. Boşanmak bana göre sorumluluktan kaçmak olur. Önce üzerinize düşeni yapın ki daha sonra başka yollar arayınız derim. Daha yeni evlenmişsiniz. Direk kestirip atmak kolay olmasa gerek.

Tüm güzel enerjiler sizinle olsun.

papu

Kayıtlı Üye
Aslında insanların özel hayatları konusunda yorum yapmak tarzım değildir ancak siz anlatmışsanız şayet, bende izninizle birşeyler yazmak istedim. Merak ediyorum 2 ayda bu hale nasıl geldiniz. Hiçbirşey sebepsiz değildir hele ki bir kadının feryadı hiç sebepsiz değildir. Benim anam senin baban diyeceğinize biz olmasını öğrenmeye çalışın eminimki eşinizin haklı olduğunu bildiğiniz ancak bunu ona asla ifade edemediğiniz konularda mevcutdur. Tanıdığınız kadın 2 ayda nasıl değişir bunun bir sebebi olmalı lütfen onu anlamaya çalışın eğer bunu başaramıyorsanız bir aile terapistine başvurun olumlu netice alacağınız kanaatindeyim. Eşim kabul etmediği sürece boşanamıyorum demişsiniz. Şayet yuvanızı aile terapisti ile kurtaramazsanız bir avukata başvurduğunuzda eğer cesaretiniz varsa sizinde dava açabileceğinizi öğrenirsiniz malum yasalar kadın isterse boşanma gerçekleşir demiyor. Allah yardımcınız olsun . Kolay kurulmuyor yuva ve her kurulan yuva kurtarılmak için ciddi çaba sarfetmeyi hakediyor. Saygılar...

alejandro

Kayıtlı Üye
katılıyorum yule'nin dediklerine..bi evlilik terapistine gidip bütün bunları konuşmayı deneyebilirsiniz ilk olarak ki yaşadığımız ikibinli yıllarda evlilik terapistine gitmenin çiftlerin psikolojisini iyileştirip sorunlarını çözmesinden öte bi gereklilik olduğunu düşünüyorum..
evliliğinize başlayalı henüz iki ay olmuş,bilmeden tahmin yürütmek çok zor anlayabiliyorum bunu..eşinizi içinde bulunduğunuz bu evlilik psikolojisine geçiş süreci eşinizi bunaltmış olabilir,daha bilinmeyen birçok şey olabilir..
öncelikle çok kadar zor olsa da şaşkınlığınızı bastırmaya çalışıp her şeyi sağlıklı olarak düşünmeye çalışın diyebiliyorum..

fairsop

Kayıtlı Üye
terapiste gittik zaten. ama o terapiste benim düzelmem için gidiyomuş zaten. öyle söylüyo. kendisine gerek yokmuş..... düşünceleri bunlar yani.

mecra

Kayıtlı Üye
Kardeşim o kadar kişi kendi fikrini söylemiş terapiyi denemişsiniz ama sonuç alamamışsınız.Benim sana nacizane tavsiyem kendinden soğutmaya çalış zira bazı insanlar yapı olarak çok asabidirler ve sen de bu huyun tam tersi var gördüğüm kadarıyla.Belki senin de dediğin gibi aile ortamından da kaynaklanıyordur.Kendin hakkında en iyisini sen bilirsin.Ama böyle giderse sen de psikolojik yönden çöküntüye uğrayacaksın.Hakkınızda hayırlısı olsun.

BORAN

Kayıtlı Üye
arkadaşım ,sen sağlam birini bul,%90 ihtimalle büyü yapılmış size. önce bunu çözdür ve yakınlık için bi büyü yaptır. bi söz var : bekara avrat boşamak kolay gelir derler. evlenince kolaymı zormu göürler. bende yaşadım ve çevremdede çok gördüm. yinede sen bilirsin. terapiyle merapiyle bu iş çözülmez bence. birde ayrı oturuyorsun sanırım evini uzak bi yere taşıki yengenin aklına giren fazla olmasın. Allah yardımcın olsun.saygılar.

İgnas

Kayıtlı Üye
Bence bu evliliği yürütmeye veya uzlaşmaya çalışmanın hiç bir anlamı yok.Bahsettiğiniz davranışlar gerçekten uç noktalarda ve katlanılamayacak halde.Mümkün olabildiğince çabuk boşanın.Eşinizden ve ailesinden gelebilecek zararlar konusunda size somur birşey söyleyemem ama Allah'a sığının ve dua edin bol bol,etkili olacağına inanıyorum.

suzansuziş

Kayıtlı Üye
Kardeşim,bir insan durduk yerde bagırıp çağırmaz böyle.Demek ki karının bir sorunu var.Psikiyatriden vs yardım aldınız mı?Ona sorsan o da bilir bagırıp çağırmanın hoş olmadığını ama demek ki öfkesine hakim olamıyor.Sana düşen hadi boşanalım demektense çözüm aramaktır.Ayrıca kimse durduk yerde bağırmaz,belki aşırı tepki verir ama durduk yerde değildir mutlaka.Bence hataları biraz da kendinde aramalısın.Kısacası bence erkek biraz güçlü olmalıldır.Çözüm arayıp uğraşmadan karısını yarı yolda bırakmak yakışmaz bir erkeğe.

Ayrıca çok benzeri başıma geldi.Neden? Annesi olacak şahsın kendi menfaatlerini oglunun bile önüne koyması yüzünden.Biz de daha 2 aylık evliyiz ve ayrılma noktasındayız.Eşim de senin gibi yaptı,boşanalım dedi.Dedim ya az önce kimse durduk yerde bağırmaz,mutlaka vardır damarına basılan bir nokta.Kedi bile kuyruguna basılmadıkça çiyaklamaz ki bu bir insan!Üzerinize alınmayın ama bana göre eşim bir korkak,evlilik ona göre çocuk oyuncagıymış ki 2 ayda bırakmayı seçti.Ayrıca benim karakterimi de başından beri biliyordu.Her neyse,bence mücadele edin eğer bu iş sizin için ciddi ise ki EVLİLİK şaka değildir!!!!Size yakışan düşene bir tekme atıp hadi güle güle demek olmamalı,normalden fazla tepkiler veriyorsa bile bilin ki o da istemez böyle olmasını,bence psikolojik bir rahatsızlıgı var.Evlilik dedigimiz şey de "iyi günde kötü günde,hastalıkta sağlıkta" sözüyle başlamaz mı?

İgnas

Kayıtlı Üye
Burda atladığınız bir nokta var sayın suzansuziş.üyemizin eşi evlenene kadar bu huyunu saklamış,kendini açığa vurmamış.Yani burada bariz bir ikiyüzlülük var,sayın rainbow aslında tanıdığı kadınla evlenmemiş,bu şekilde kandırıldığnı düşünürsek ne eşine ne de evlilik kurumuna karşı bir sorumlulğu var.
Eşinizin psikolojik sorunları var,kendini kontrol edemiyor,ona destek olun demişsiniz.Ama kendini kontrol edemiyor istemediği halde eşini üzüyor olsaydı evlenmeden önce de bu yüzü açığa çıkardı.Ayrıca psikolojide tedavisi imkansız sayılan rahatsızlıklar vardır,narsizm gibi,çünkü hasta kendini hasta görmez,tedaviye izin vermez.Sayın rainbowun eşide evlilik terapistine seni düzeltmek için gidelim demiş:)

Sayın rainbowun yapacağı en iyi şey kendi kıymetini bilecek birini bulmak,yoksa bu şekilde hayat çekilmez.

suzansuziş

Kayıtlı Üye
Saklamış mıdır yoksa eşinde veya ailesinden hiç ummadıgı bir şeyle karşılaşmış mıdır ki öyle büyük tepki vermiş?Bence kimse durduk yerde sinirlenmez.Mutlaka vardır altında bi şey.Terapi kısmında ise bilemeyeceğim,yalnız bildiğim tek şey var,kimse sütten çıkmış ak kaşık değildir.Biz sadece bir taraftan dinliyoruz olayı.Yargılamak haddimize değil belki ama madem yazmış,bir de öbür tarafı dinlesek kim bilir neler çıkar.Herkes kendini savunur,Rainbow'un eşinden dinlesek belki ona da durma boşan diyeceğiz nereden biliyorsunuz?Olayların iç yüzünü 2 taraflı bilmeden akıl vermek mantıksız ve çok yıkıcı.

İgnas

Kayıtlı Üye
Haklısınız,rainbowun eşini de dinleme şansımız olsa daha yerinde tavsiyeler verebiliriz,ama şu an böyle bir şansımız yok.Evlilik gibi ciddi bir konuda akıl vermenin de bir sorumluluğu var bunu inkar etmiyorum.Fakat bahsettiğimiz kişi yetişkin bir adam,ben dedim diye direk yapacak değil,elbette ki akıl süzgecinden geçirecek.Biz fikrimizi serbestçe söyleriz,uygun bulursa yapar bulmazsa yapmaz,son karar onda.
Bu tavsiyeyi vermemin sebebi ise şudur;arkadaşın bahsettiği karakterde bayanlardan günlük hayatımda yeterince örnek gördüm.Genellikle gördüklerim fiziksel anlamda belirgin derecede çirkinlik,aileden sevgi görmeme vs... nedenlerden dolayı bir kompleks,bunun getirdiği öfke,nefret ve hüküm sahibi olma güdüsü var.Üstelik bu durumdaki kişi insanlar arasında pek saygı sevgi görmediği için bunun eksikliğini telafi edebilme amacıyla kendine bir narsizm,egoizm ve bencillik duvarı kuruyor,ve bu kadar derine işleyen şeylerde yüzeydeki bir psi. rahatsızlıklık olmak yerine karakterin kendisi oluyor ve söküp atmak da imkansızlaşıyor.O yüzden rainbow arkadaşımıza bu kişiden bir an önce uzaklaşmasını tavsiye ettim.

Meyra

Banlı Kullanıcı
Ne kadar sizi anlıyorum desekte tam sorunları ve yaşananları bilmediğimiz için anlayaşadığımız
noktalar olucaktır. bizler çok şeyi söyleriz davulun sesi uzaktan hoş gelir misali ve her insanın
anlayışı ve düşünceleri farklıdır. düşüncelerimizi söyleyip en doğru kararı sizin vermeniz gerekir.
ben evli çiftlere sorun ne olursa olsun ilk önce eşlerini karşılarına alıp konuşmalarını söylerim
ona göre çözüm üretmelerini tavsiye ederim.. evlilik iki kişi ile yapılıyor sorunlara tek taraflı da bakmayın...

suzansuziş

Kayıtlı Üye
Haklısınız,rainbowun eşini de dinleme şansımız olsa daha yerinde tavsiyeler verebiliriz,ama şu an böyle bir şansımız yok.Evlilik gibi ciddi bir konuda akıl vermenin de bir sorumluluğu var bunu inkar etmiyorum.Fakat bahsettiğimiz kişi yetişkin bir adam,ben dedim diye direk yapacak değil,elbette ki akıl süzgecinden geçirecek.Biz fikrimizi serbestçe söyleriz,uygun bulursa yapar bulmazsa yapmaz,son karar onda.
Bu tavsiyeyi vermemin sebebi ise şudur;arkadaşın bahsettiği karakterde bayanlardan günlük hayatımda yeterince örnek gördüm.Genellikle gördüklerim fiziksel anlamda belirgin derecede çirkinlik,aileden sevgi görmeme vs... nedenlerden dolayı bir kompleks,bunun getirdiği öfke,nefret ve hüküm sahibi olma güdüsü var.Üstelik bu durumdaki kişi insanlar arasında pek saygı sevgi görmediği için bunun eksikliğini telafi edebilme amacıyla kendine bir narsizm,egoizm ve bencillik duvarı kuruyor,ve bu kadar derine işleyen şeylerde yüzeydeki bir psi. rahatsızlıklık olmak yerine karakterin kendisi oluyor ve söküp atmak da imkansızlaşıyor.O yüzden rainbow arkadaşımıza bu kişiden bir an önce uzaklaşmasını tavsiye ettim.

Sizi tebrik ettim cidden.Görmeden,tanımadan nasıl da psikolojik teşhis koydunuz.:)

TURKMAGIC

Kayıtlı Üye
Arkadasim Hayata bir kere geliniyor, Hayatini Esin icinde olsa anlamsiz yere heba etme.
2ayda böyle olan bir Esle Ömürmu gecer.
Neden böyle oldu, bunun bir nedeni vardir felan olayinada hicmi hic kafani takma, Cok bilmis ailesi kizinin Psikolojik sorunlarini cözselermis. Sanirim bile bile gizleyerek kapagi sana attirmislar simdi sirf onedenden dolayi seni tehdit ediyorlar.
Onlarin sana zarari bosanmakdan sonra birkac ay olur, Bosanmazsan ise bu derdi Ömür boyu cekeceksin Degermi?

Benzer bir olay benim yakin cevremde birine oldu, Kizcagaz megerse Psikolojik rahatsizmis, gizliden Nörolog vede Psikologa gidiyormus. Gül gibi oglani buldu evlendiler, birkac ay sonra nedensiz yere Intahar etmeye felan kalkdi. Onlarda hep Kaynana Kayinbabadir felan dediler. Allahdan cocuk gizli olan hastaligini ögrenmisdi bosadi. Simdi baskasi ile evlendi cocugu bile var!

Kendine yazik etme, aciyla gecen her dakika Ömründen gecen cok degerli bir dakika (aci nedir bilen birinden tavsiye!)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...