caresiz,mutsuzum Allah rizasi icin...

mikeey

Kayıtlı Üye
merhaba arkadaslar

eger yanlis yere actiysam konuyu özür dilerim

konuya gelince arkadaslar ben uzun zamandir bu forumu takip ediyorum cok güzel bir forum ama ben bu konularda ne yalan söyliyim cahilim az bucuk biseyler biliyorum zikir etmisdim bikac sefer ama daha fazlasini yapmadim cünkü karar veremiyorum ve hangisi dogrudur benim icin veyahut hangisi benim derdime deva olur bilmiyorum

ben cok mutsuzum bi kiz var..onun icin herseyi yaparim yani büyü yapmayi bile düsündüm (canbar olsun 3 harfliler vesaire) ama yapamadim yani dua ve zikir yapmayi tercih ettim

sizden istedigim hangi dua yi veya zikiri öneririsniz? kac kere nezaman dua edim veya zikir cekim ? ya vedud olurmu? yada ismi azim duymusdum burada o olurmu? "Ya kadir,Ya Allah,Ya Rahman,Ya Allah" zikrinimi okuyim?

lütfen allah rizasi icin yardimci olun bu depresiyon,halsizlik,mutsuzluk gitsin üzerimden

simdiden tesekkürler

yule

Yönetici
İş
Parapsikolog & Enerji Terapist /Sosyolog
Arkadaşlar lütfen şunu herkes çok iyi anlasın artık. Söylemekten biz yorulduk. Etkili bir büyü yoktur. Etkili büyücü vardır. Yoksa bütün büyülerin etkisi aynıdır. Sadece yapılan çalışma yapılan kişiye uymayabilir. O zaman farklı bir tane daha deneyebilrisiniz. Yoksa bunun etkilisi etkisizi yoktur. Verilen tarif ve uygulamaların hepsi etkilidir.

mikeey

Kayıtlı Üye
ben büyü degil hangi dua ve zikir denemeliyim bunu kast etmisdim ama öyle diyosan bi bildigin vardir kapanabilir herhalde konu...

yule

Yönetici
İş
Parapsikolog & Enerji Terapist /Sosyolog
Yok konu kapansın diye söylemedim arkadaşım. Elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalışırız tabi ki de. Büyü ya da dua bunların etkilisi etkisizi yoktur. Onu söylemeye çalışıyorum. Her okduuğunuz duanın size efaydası olacaktır.

Ninsun

Kayıtlı Üye
Evet bu noktada Yule'ye katılıyorum. Önce, kendinizi inandırmanız gerekir ve daha da ilginç olanı bir başkasının sizi bir şeye inandırmaya çalışması geçicidir. O anda inanırsınız ama yalnız kaldığınızda tüm kara bulutların başınıza tekrardan üşüşmesi muhtemeldir. Bakın aşağıdaki listede Asagnak güzel bir yönetm anlatmış, bir göz atın:

http://www.gizlimabet.com/showthread.php?p=41025#post41025

Ayrıca istediğiniz sadece dua ise, siteyi daha dikkatli inceleyin derim size. Gerekli gördüğünüz bir dua ile muhtemelen karşılaşacaksınız. Mesela; başlığınızın hemen üzerinde Urumhamatahayil'in açmış olduğu bir başlık var, onun linkini veriyorum bir bakın:

http://www.gizlimabet.com/showthread.php?t=116

Derdinizi açmakla işiniz maalesef bitmiyor, derman bulmak için sizin de harekete geçmeniz lazım...

Kolay gelsin

mikeey

Kayıtlı Üye
sagolun biliyorum tabikide kendim bisey yapmaliyim ama forumda okadar cok dua,zikir varki hangisini yapacagima karar veremedim

ninsun sagolasin simdi verdigin linklere bakiyorum

hayirli günler

mikeey

Kayıtlı Üye
Ninsun bisey sormak istiyorum senin verdigin linkde sahmeran duasi var ama tam olarak anlamadim 7 keremi okuyacagim 21 mi yoksa 63keremi? ve bu duayi okudum mesela bugün aksama ya kadir,ya allah,ya rahman,ya allah,ya rahim,ya allah, ya kerim,ya allah zikirini ceksem olurmu? yoksa sadece sahmeran duasini okumamimi tavsiye edersin?
simdiden tsklerimi sunarim

esesgolcu

Kayıtlı Üye
Bende ayni durumdayim ben buyu istemiyorum adam gibi bana donmesini istiyorum dualarla sadece kendi gonlune beni dusurerek...

Ama bilirim ki kul istemeyince allahda vermez bende onu istiyorum dualarimda umarim... Inaniyorum ki olacak her gece onun icin namaz kilip dua ediyorum acaba diyorum yanlis mi yapiyorum ...

Abartiyor muyum ama sanmiyorum ...

Ben gercekden seviyorum ve onunla olmak istiyorum ...

Sizden istedigim bir cok konu var dualarla ilgili olmayanlardan bilgisi olan varsa bana yardimci olursa cok sevinirim ...

Allah yardimcimiz olsun

morbeyaz

Kayıtlı Üye
Büyü yapanda yaptıran da kafir olur. Bu konuda hadis vardır.

dynamic apnea

Kayıtlı Üye
İş
dış ticaret uzmanı
Neyse konu tartışmaya dönüşmesin, kısacası günahı ile sevabı ile burası bilgi paylaşım sitesidir.. Hayr olsun şer olsun bize düşen bilgiyi vermek isteyen yapar isteyen ret eder kimseye bir dayatma söz konusu degildir.. Herkes öz iradesi içerisinde davranabilir.. selam ve dua ile

Mortho

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Günah belli demek. Kusura bakmayın ama gülünç geldi bu bana. Bir hikaye anlatmak istiyorum.

Hızır ile Musa çok yakın arkadaşlarmış fakat Hızır sık sık gider bir şeyler yapar dönermiş. Bir gün Musa dayanamayım ben de geleceğim demiş. Hızır kabul etmiş ama bir şartla; "yaptığım işlere karışmayacaksın!"
Beraber düşmüşler yola, önlerine bir deniz çıkmış aşmak için bir geminin kaptanından gemisine almasını rica etmişler.
Kaptan almış konuk severlik göstermiş. Güvenle karşı kıyıya geçirmiş. Hızır gitmeden gemide bir delik açmış. Musa dayanamamış sormuş; "Bu insanlar bize çok iyi davrandı neden böyle bir şey yaptın?"
Hızır ileride zorba insanların olduğunu sağlam gemilere el koyduklarını söylemiş bu gemiye hasar verdim ki geçmelerine izin versinler.

Aslında bu hikayede bir kaç örnek daha vardı fakat anlaşıldığını sanıyorum.
Günah ile sevap arasında incecik sınırlar vardır. En iyisini Şüphesiz Allah bilir.