Çok garip bir olay yaşadım

yesimc3

Kayıtlı Üye
Bundan bir seneye yakın bir süre önce oldukça garip bir olay yaşadım. Okula giderken paramı düşürmüşüm. Ve bankaya gitmem gerekiyordu. Otobüsle çarşıya kadar geldim kendimi zorlayarak işlemlerimi hallettim ancak eve kadar yürüyecek halim yoktu telefonum da kontur de yoktu. Acıkmış, susamış ve çok yorgun bir halde ıssız bir parkın bankın da bir süre dinlenmeye karar verdim. 5 10 dk sonra yanıma bir adam geldi. Elinde yasin falan vardı. Onu satmak isteyeceğini düşünerek kafamı çevirdim. Daha sonra bana Allah insanı açlık ve susuzlukla terbiye etmesin dedi. Suratına baktım. Eli yüzü düzgün ve Türkçesi gayet güzeldi. Ailesiyle birlikte karanlıkta kaldıklarını elektirik faturalarını ödeyip ödeyemeyeceğimi sordu. Bende para istiyor sandım ve üzerimde para olmadığını söyledim. Bana 4 e katlanmış bir halde fatura uzattı. Sonra ödersin ozaman dedi. Ben de haline çok üzülerek aldım. Ama aklım da gerçekten ödemek vardı. Bana bir kağıda numarasını bıraktı. Makbuzu cami hocasına verip beni arayıp haber verirmisin orada ki hoca beni tanır dedi. Söylediği Cami bizim evin bir üst sokağında olan bir camiydi. İlk başta şaşırdım ama sonra bunu düşünmedim. Bir sürü dua ettikten sonra yanımda uzaklaştı. Bende faturaya hiç bakmadan çantama koydum. Eve geldim ve anneme başımdan geçenleri anlattım beraber faturaya baktık. Faturanın üzerin de hiçbirşey yoktu. Önce silinmiş olabilir diye düşündüm yanıma bir miktar para alarak ertesi gün elektirk idaresine gittim. Seri numarasını okuyamadılar. Numarayı aradım böyle bir numara kullanılmıyor sesiyle irkildim. Camiye gittim hocayla konuştum öyle birisini tanımadığını söyledi. Bu olaydan sonra kimileri delinin biri olduğunu kimileri sınandığımı söyledi. Bense hala bir yorum getiremiyorum. Benim için oldukça garip bir olaydı ...

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Evet garip bir olay olmuş. Peki o olaya bağlayabileceğiniz birşey varmı? Yani o faturayı aldıktan sonra hayatınızda bir değişiklik oldu mu? Şimdi üç seçenek var.
Biri adam deli.
İkincisi kendince eğlenen bir grup insanın kendi aralarında yaptığı bir şaka.
Üçüncüsü bir takım varlıklar tarafından yapılan ve sonucunda bir şans verilecek bir sınama.

tgc

Kayıtlı Üye
Çok ilginçmiş.

Pocahontas

Kayıtlı Üye
Elektrik faturasını ödeyemedi diye bir adam niye önüne gelene faturayla, hesap numarası dağıtsın ki.
üçkağıtçı diyeceğim ama hesap numarasınıda yanlış vermiş.
Acaba o an a göre mi düşündü yani uğraştırmadan (başından savılması için) para alabileceğini.
Bilmem yinede bu ihtimalide değerlendirmek lazım. Evet gerçekten ilginç bir olay.
Tabii Chillout'un dediği 3. seçenekte olabilir. Şaka ya da deli olabileceğini sanmıyorum o kişiden bahsettiğinize göre.

Yesil Cingene

Kayıtlı Üye
Bana göre sınama olabilir. Ben de bir olay yaşamıştım, paylaşayım. Bundan 5-6 yıl önce, arkadaşlarımla bir yerde sohbet ederken içeri biri girdi; dümdüz bana doğru yürüdü. Bütün arkadaşlarım adamın çok pis koktuğunu söyleyip burunlarını kapatmışlardı ama bana daha çok yaklaşmış olmasına rağmen, hiç bir koku hissetmedim. Sadece gözlerime bakıp gülümsüyordu; konuşamıyordu. Avucunu bana uzattı, ben de o aralar bozuk para biriktiriyordum; tümünü çıkarıp ona verdim. Elimden cüzdanımı aldı, içerisine benim ona verdiğimden daha fazla para koydu ve gitti. O zamandan beri para ile alakalı sorunlarım hiç bir zaman çözümsüz kalmamıştır. Yani ben buna inanıyorum ve o parayı o cüzdanda hala saklıyorum :)

Pocahontas

Kayıtlı Üye
Bana göre sınama olabilir. Ben de bir olay yaşamıştım, paylaşayım. Bundan 5-6 yıl önce, arkadaşlarımla bir yerde sohbet ederken içeri biri girdi; dümdüz bana doğru yürüdü. Bütün arkadaşlarım adamın çok pis koktuğunu söyleyip burunlarını kapatmışlardı ama bana daha çok yaklaşmış olmasına rağmen, hiç bir koku hissetmedim. Sadece gözlerime bakıp gülümsüyordu; konuşamıyordu. Avucunu bana uzattı, ben de o aralar bozuk para biriktiriyordum; tümünü çıkarıp ona verdim. Elimden cüzdanımı aldı, içerisine benim ona verdiğimden daha fazla para koydu ve gitti. O zamandan beri para ile alakalı sorunlarım hiç bir zaman çözümsüz kalmamıştır. Yani ben buna inanıyorum ve o parayı o cüzdanda hala saklıyorum :)

Yesil Cingene senin yaşadığın daha ilginçmiş yahu. :boat:
Bende olsam bende harcamazdım, saklardım o parayı.

logii

Kayıtlı Üye

Gerçekten ilginç buldum bende bu olayı. Kim durduk yere ve de konuşmadan birisinin cüzdanına para koyar ve gider ki.. ?? Neyse sen saklamaya devam et bence parayı :)

Yesil Cingene

Kayıtlı Üye
Para aynen o amcanın koyduğu gibi yerli yerinde duruyor, her ne kadar o cüzdanı kullanmasam da :)

beytullah

Kayıtlı Üye
Sen O Paranın bir bölümünü bana kargo ile yollarsan sevinirim belki bana iyi gelir...:hurray:

erdemtekin1

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar umarım doğru anlatıyorsunuzdur ve gerçekten yaşamışsınızdır..Dünya bir sınav merkezi unutmayın Sınayanlar ise farklı...Edep,haya,ölçü...Kendinize soruılar sorun bakalım para mevzusu olan iki arkadaşımda,hiç kul hakkı yemişler veya yenmesine sebep olmuşlar mı...Cevabını bulacaksınız..