Psi Ball (Enerji Topu)

logii

Kayıtlı Üye
Psiball nedir?
Psiball yani psişik enerji topu anlamına gelir. psikokinezi nin alt dallarındandır

Psiball la neler yapılabilinir?
Psiball'ı öğrendiğiniz zaman onları atıp fırlatabilirsiniz cisimleri oynatabilirsiniz hatta renklendirebilirsinizde

Psiball ın kolaylığı kişiden kişiye değişebilir hatta bazıları bilmeden bile yapmaktadırlar bazı durumlarda telekineziden daha kolay olmaktadır

Psiball alıştırmaları?
Psiball alıştırmaları şu anda 100 geçiktir ama genel olarak hepsine hitab eden bir alıştırma yani bütün alıştıraların temelini vermekteyim

Alıştırma 1
Önce sağ işaret parmağınla sol avucuna spiral çizecek şekilde dokun
bu hissi aklında tut sonra aynı hissi parmağını kullanmadan(hiç bir dokunma olmadan) diğer elinde hisset(bence dokunmanızda bir sakınca yok nasıl istiyorsanız öyle yapın) bu eğzersizi başka hareketlerle de deneyebilirsiniz (spiral yerine başka şeyler çizerek) ve başka vucut bölgelerinde de deneyebilirsiniz(diz,kol,ayak gibi)

Psi Top yapmak
Yukardaki egsersizle ve diğer değişimlerle sanırım bunun nasıl bir şey olduğunu hissetmeye başlamışsınızdır. yakında bu hissi hissetmek için fiziksel bir dokunuşu istiyaç duymuyacaksın sadece düşüneceksin ve hissedeceksin
ne yapacaksın bu hisle? onu biraz daha farklı hissetmeye çalış. çok daha sıcak veya çok daha soguk hissetmeye çalış. eger yardıma ihtiyacın varsa elini bir sogutucuya veya ısıtıcıya koy. şimdide hiç bir etki yapmadan bu hisleri hissetmeye çalış. yaşa ve eğlen bu yaptıklarınla bunları yapmaya alıştıktan sonra psi top yapmayı deneyebiliriz. bazı insanlar psi topu hemen yaparlar ama sen yapamıyorsan sorun değil pratikle sende başarabilirsin psi top yapmak için o hissi avuçlarının arasında hisset sonra ellerini birbirine yaklaştır ve ellerinin arasında top oluştur. hisset işte ister inan ister inanma bir psi top yaptın bunun kolay olacağını söylemiştim

---alıntıdır---

Alıştırma 2
Adım 1
Psi-Top'unuzu Nerde Oluşturacağınızı Belirleyin

Eğer kendinize göre olan stili seçtiyseniz ikinci adıma geçin..

Adım 2
Enerji Kaynağınızı Belirleyin

Genellikle insanlar herhangi bir nesneden enerji enerji çekmeyi düşünürler ama ben size Dünya/Güneş/Ay üçlüsünden birini seçmenizi öneririm.Çünki onlaran alacağınız enerji size daha fazla Psişik Güç kazandıracak ve Psi-Top'unuzu daha güçlü oluşturmanızı sağlayacaktır..

Sıcak bir Psi-Top oluşturmak istediğinizde Güneş..Soğuk bir Psi-Top oluşturmak istediğinizde Ay..Herhagi bir güçte Psi-Top oluşturmak için Dünya'yı seçin..Eğer size göre olanı seçtiyseniz üçüncü adıma geçin.

Adım 3
Kaynağınızdan Enerji Çekmeye Başlayın

Enerji çekmek işin en kolay ama en uzun kısmıdır..Yaklaşık 2 dakikayı bu işleme ayırmanız gerekir..Enerjiyi çekmek ise tek bir olaya bağlıdır..İmajinasyon..Sadece enerjiyi çektiğinizi imaje edin..Enerjinin vücudunuza aktığını düşünü..Bu kadar.(bilmeyenler vardır diye yazıyorum.İmaje etmek,hayal etmek demektir. burda enerjinin içinize dolduğunu hayal ediceksiniz yani)

Adım 4
Çektiğiniz Enerjiyi Ellerinize Yöneltin

Böyle birşey hayal edin..Ama tam bunu değil..Çektiğiniz enerjinin elleriniz arasında oluşacak bir top haline getirdiğinizi hayal edin..Ve topladığınız bütün enerjiyi topa aktarın.Eğer gerekli konsantrasyonu sağladıysanız enerji topunuz oluşacaktır.

---alıntıdır---

Edit:Kaynak Siteleri

mecra

Kayıtlı Üye
Güzel paylaşım da bence psiball yapmak o kadar da kolay değil,hele cisimleri hareket ettirmek gibi bir amaç varsa hiç değil.Bunu yapabilmek için bayağı bir emek sarfedip pratik yapmak lazım.

m4dboy

Kayıtlı Üye
Peki psiball a nasıl yön veriyoruz? Telekinezi mi kullanıyoruz yoksa basitçe ileri doğru itmek yeterli mi? :)

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Peki psiball a nasıl yön veriyoruz? Telekinezi mi kullanıyoruz yoksa basitçe ileri doğru itmek yeterli mi? :)
Telekineziyi genelde bildiğimiz dokunabilme, tadabilme, hissedebilme gibi standart duyularla algıladığımız cisimlere uygularız teknik olarak. Psi ball sizin enerjinizle vardır, sizin düşüncenize göre zaten hareket alacaktır. Yani telekinezide kullanılan enerji, telepatide kullanılan enerji, kısacası bütün paranormal olaylarda kullanılan enerji aynıdır, işte bu enerjinin bir kısmı top haline gelir ve aynı enerjinin kendinden hareketlenir.

ufulij

Kayıtlı Üye
Bu ps-ball ı renklendirdiğimizde rengini gözlerimizle görebilirmiyiz yani herkez görebilirmi?​

logii

Kayıtlı Üye
Bu sizin hayal gücünüze kalmış birşey. Yeteri kadar imaje edebilirseniz görebilirsiniz..

HAMUŞ

Kayıtlı Üye
İş
gazetecilik 3. sınıf terk
Selam arkadaşlar ben siteye yeni kaydoldum. Bu psi ball'ı yapıyoruz biz bir kaç arkadaş ama gel gelelim atmaya, onu pek beceremiyoruz yapan yok mu anlatsa? :willy_nilly: Hani top olduğunu hissediyorsun, elin değmiyor gibi ama işte bir zaman sonra bozuluyor. :D

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
SLM ARKADASLAR BEN SITEYE YENI KAYDOLDUM BU ps ball ı yapıyoruz bız bı kac arkadas ama gel gelelım atmaya onu pek beceremıyoruz yapan yokmu alatsa :willy_nilly: hanı top oldunu hıssedıosun eın degmıo gıbı ama işte bızamn sonra bozuluo:D
Nereye ne amaçla fırlatacaksın bunu?Önce o ortaya çıkardığın enerji yoğunluğunu nasıl hissettiğine gelelim.Nasıl testler uyguluyorsunuz ve emin oluyorsunuz?Yani mesela sizi eleştirerek bir örnek vereceğim.Siz şimdi Türkçe yazdığınızı düşünüyorsunuz fakat o tam Türkçe olmuyor.''Hıssedıosun eın degmıo'' (Hissediyorsun,elin değmiyor) işte buradaki örnekteki gibi siz belki de psi balla oluşturduğunuzu düşünüyor olsanız da,belki yazarken yaptığınız imla hataları gibi,psi ball oluştururken de akış ve aktarım hataları yapıyorsunuzdur.

HAMUŞ

Kayıtlı Üye
İş
gazetecilik 3. sınıf terk
Kötü amacım yok, sadece psi pet için calışıyorum, önce psi ball yapmamız gerekir değil mi? Kağıda atmayı deniyoruz.:Angel_anim:
İmla hatalarım var evet üzgünüm, bundan sonra dikkat ederek yazacağım. :D Ama su atma sorununu çözemiyoruz.:)

Yukardaki mesajda da imla hataları:eek:fftopic: var. Kurtulmalıyım bu hatalardan, yine üzgünüm.

Yesil Cingene

Kayıtlı Üye
yukardakı mesajdada imla hataları:eek:fftopic: var kurtulmalıyım bu hatalardan yıne uzgunum
Bu mesajınızda da var. Çözüm çok basit; mesajınızı yazdıktan sonra ve yollamadan önce bir gözden geçirin, yeterli olacaktır. İmla kurallarıyla alakalı bilgide sıkıntı yaşıyorsanız, bunun için de "İmla Kılavuzu" başlığımız mevcut, ordan yararlanınız. Gördüğünüz gibi, doğru yazmamak için hiç bir sebep yok..

tyrone526

Kayıtlı Üye
Az önce yurt odamda psi ballı denedim, kova burcu olduğum için enerjimi ay dan aldım :) 1 . dk nın sonlarında elimin tam ortasına çok soğuk bir top hissettim, bayağı bir yoğunlaştıkdan sonra bardağa enerjimi yolladım. Ama bir şey olmadı.

masper

Kayıtlı Üye
arkadaşlar ben bu psiball i bir türlü yapamıyorum yani olmuyor bir türlü çok hassas üflesen devrilcek bi şey bile devrilmiyor :( yapmak istiyorum gerçekten yarım ederseniz sevinirim :)

Not: psiwhell de odaklanmaya başlar başlamaz dönüyor ama bir süre sonra duruyor

Yakaza

Kayıtlı Üye
Biraz daha ayrıntılı yazar mısın arkadaşım?

masper

Kayıtlı Üye
yani odaklanıyorum elimde bir enerji topunu hissediyorum ve yetrince falzlaştığında sallıyorum ama havaya attığım boş bir yumruktan başka bi şey göremiyorum :(

canmert196

Kayıtlı Üye
kucult ve yogunlastır atarken ellerının arasındakı basketbol topunu atıyomus gibi at psikolojik olarak faydası olur

embriyo

Elit Üye
İş
Ressam
Hemen sonuç almayı beklemeyin, bu işlerde en önemlisi sabır ve çalışmaktır.

masper

Kayıtlı Üye
yaklaşık 2 haftadır deniyorum ama hiç bi gelişme yok