PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Tabula Rasa

Sayfa : 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 11 12 13

codzombi
15.03.2013, 20:44
Dün gece sabaha karsi saat 3 te beni sosyal sitede birisi ekledi(medyum fal) isminde bir sahis.Tarot bakmak istedi ama kamerayi acmami istedi.bende benim kamera bozuk dedim.Bana telefon numarasi gönderdi.Bende merakimdan aradim(bir gün bu merak öldürecek beni) Ve adam basladi sacmalamaya.önce özel günlerimi hesaplamami istedi ve bana enerji gönderdi(Sözde) :biggrinjester:Bende aldim( Sözdeee):biggrinjester:Bana bazi günleri hesaplamami istedi.hesapladim,ve bana en son ne zaman bir erkekle beraber oldumu sordu.Herneyse bir kac yil dedim.Bu sefer üstümde ne oldugunu sordu (Delimidir nedir??) Tövbe tövbeeee.:willy_nilly:Ve en sonunda benden pijami acarak popoma vurmami istedi (aaaaa ama artik) sen fazla oldun dedim ve kapattim.:biggrinjester:Bunu anlatmamin tek sebebi o sosyal sitedeki arkadaslarin dikkatli olmalarini istedigim icin.Ben bu sahsin ne amaci oldugunu anlamadim fakat icimdeki ses o sahsin pek iyi niyetli olmadigini söylüyor.Lütfen dikkatli olun canlarim benimmmmm:nopity:

Daha neler var neler , bu şarlatanlar hepsi sapık değil sapık denilen kavramın profesorlüğünü yapıyorlar .

Büyü yapıldığına inanan "çaresiz" ya da tarot , fakl gibi merakı olan "saf" kadınları kendi tuzaklarına düşrürüyorlar.

Özellikle büyü yapıldığına inandığınız da böyle bir durumum var dediğinizde hemen size kamera açmanızı söylüyorlar, şuranızı gösterin, buranızı gösterin ya da soyunun gibi şeyler söyleyip sapıkça fantezilerini gerçekleştiriyorlar.

Dikkatli olalım , internetten facebooktan bilmediğiniz,tanımadığınız kişilere fal baktırmayın , kesinlikle webcam açmayın .Fotoğraf göndermelerini isterlerse de göndermeyin , size enerjiler gönderip zarar görebibilirsiniz ve onların tuzaklarına düşebilirsiniz. Özellikle bu tür psişik konular,büyü konularda böyle tuzaklar mevcut.

Bir arkadaşım da sizin gibi denk gelmiş ama o bu tür şeyleri bildiği için , önlemini almış. Oldukça sapıklarla dolu medyum falan. Birisi kendisine medyum diyorsa uzak durun çok ciddiyim. Herkes medyum olmuş herkes heri potır olmuş herkes cadı olmuş . Dikkatli olalım...

H€RA
15.03.2013, 20:57
Hatamın çok geç olmadan farkına vardım, yine de beni seviyorsun Allah ım biliyorum. :biggrinjester: O yüzden yas dönemini kapatıp, sorumlulukları yerine getirme dönemini başlatıyorum.

azdaka
15.03.2013, 20:57
Şu aralar öyle sıkkın ki canım, nefesimi bile hissedemiyorum.

yare-i yarim
15.03.2013, 21:15
Hayat iki şey sunar bize ya çevremizdekiler gibi iki yüzlü olucaz yalnız olmayacaz o durumda
yada onlar gibi olmayıp bu sebeple yalnız kalıcaz

Keira
15.03.2013, 22:31
İşaretleri fark edin.-Melekleriniz size yapmanız gerekenleri söylüyor.

albus
15.03.2013, 23:17
Dam üstünde saksağan
Öter Allah deyyu deyyu
Ben annemi çok seviyom
Yaşasın 23 Nisan!

Bulut_atlası
15.03.2013, 23:48
İçim sıkılıyor dedim, kötü bir şey oldu. Arkadaşımla kavga ettim. :( Ağladım, arkadaşımın gözünden düştüm. Bir daha eskisi gibi olmayacak. Neyse yalnız doğduk yalnız öleceğiz zaten.

sun shine
16.03.2013, 00:23
"Çok canım sıkılıyor,
Kuş vuralım istersen"

Ülkü Tamer'in Konuşma isimli şiirinden.

DreamDuality
16.03.2013, 05:10
Unutkanlık ve minik bir hafıza kaybı yaşamış oldum. O yüzden iyiki geçmiş deneyimlerimin bazılarını bu sitede paylaştım.
Bu siteyle alakası olmayan bazı kişilerle de burda yazmadıklarımı paylaştım.Çok önemli şeyleri de az da olsa defterime yazmıştım.
Ancak yılların çalışmamın çok azı kaydetmekten dolayı üzgünüm.
Neyse ki bu olay bana ders oldu. Şubat ayından beri yeni ve özel bir çalışma yapıyorum. Eski Mısırlılar gibi neredeyse herşeyi tek tek kaydediyorum. Şunu yaptım, şu oldu bu oldu. Bu sefer olabildiğince gizlilik kuralına uyuyorum. Çünkü etkilerini tam anlamıyla görmek istiyorum.
Çalışma uzun sürecek en azından bu senenin tamamı boyunca. Aslında 5 yılı aşkın süre devam eder.
Ama normal hayat da devam ediyor. O kadar çalışamam gibi duruyor. O gün hayat şartlarım buna müsait olur mu bilinmez.
Eskisinden çok daha azimli, titizlikle, cesurca ve dikkatli çalıştığımı eklemeliyim.
Ancak çalışmalarla işim biterse, elde ediceğim faydayı elde edersem, genele faydalı olabilirse bir ihtimal paylaşırım.
O da olursa sizlerle olur. Yıllardır aramızdaki manevi bağdan ve bana emeğiniz geçtiği için.
Kısacası boş durmuyorum. İleriki zamanda neler olacağını zaman göstercek.

H€RA
16.03.2013, 12:56
Yaraların kapanması yıllar da sürse, bi gün bitecek herşey.
Başka bi hayatta yine karşılacağız... Bir değil, bin ömür beklerim o günü...

hazaR
16.03.2013, 13:15
Varsın eller gönül yarası kapanır sansın...

majestic38
16.03.2013, 14:07
Keşke şu sınavı bugün olsak. 1 senedir gece gündüz çalışmaktan bıktım.

H€RA
16.03.2013, 15:40
Moralim niye hiç düzelmiyor ki benim... Sonsuza kadar böyle mi sürecek?

BeLLa91
16.03.2013, 15:44
Rüzgar her zaman kaptanın istediği gibi esmez.

sun shine
16.03.2013, 20:17
Çok acayip bir sınavın içindeyim dostlar. Bu zamana kadar bir çok sınava girdim ama bu öyle böyle değil. Allah yardımcım/ız olsun.

H€RA
16.03.2013, 21:35
Bilgisayar kursunda aynı kablosuz wi-fi ye bağlıyken ana bilgisayar nasıl hacklenir öğrenir öğrenmez, yurttaki ana bilgisayara bağlanıp hackleyeceğim. Siz bizim kettle larımızı toplarmısınız oh olsun size diyeceğim!!! Nefret ediyorum!!!

DreamDuality
16.03.2013, 21:59
Bir ay kadar işler yolunda gitti hayatımda. Ne güzel talihim döndü diye sevindim.Ancak sonra işler öyle bir hale döndü ki, özel hayatımda berbat gelişmeler oluyor. Eski sevgilimin karısıyla tanıştım. Çocuğunu gördüm. Bu nasıl bir zulümdür. Evlendi barklandı halen aklı bende.
Yapacağım birgün bir rezillik, sonra diyecekler evli adama sarktı.Ben bunu zamanında terketmiştim. Evlenmeden çok önceydi. Şimdi işi gücü intikam. Eskiden umrumda değildi.Şimdilerde dozunu arttırdı. Olup olmadık karşıma çıkıyor. Birşey yapsam rezalet. Annem sakın yapma diyor.
Diğer yandan son sevgilim yitti gitti. Harcandı gitti. Tüm hayallerim onunlaydı. Ben birtek onu sevmişim sonradan anladım.Ömrümün sonuna kadar unutmayacağım. Evlilikten de soğudum. Bana kalsa evlenmeyeceğim de.
Bu hayatın bana attığı büyük bir kazıktı. Hayal ettiğim hayat bir santim ötemdeyken, uçtu gitti.
O bunalım bana intihar girişimi bile yaptırdı. Halen de hayata çok bağlı olduğum söylenemez.
En yakın dostum, can ciğer dostum evlenecek. Benim bu sevgilimle işler yolunda gitse evleneceğim tarihte
düğün öncesi eğlencesi var. Aynı zamanda doğumgünüm. Yani hem benim doğumgünümde olmıcak,
hem yaşadıklarımı biliyor. Herşeyi gözüme soka soka yaptığı gibi canımı acıtmaktan hiç geri kalmadı.
Dünya üzerinde böyle bir olay istatistik olarak kaç kişinin başına gelmiştir. Ki ben onun kısa zaman önceki
doğumgününde süpriz yapmıştım. Vah ki ne vah.Bu arada başka arkadaşlar. Barışmaya çalışan sondan bir önceki sevgilim, sevgili olmaya çalışan arkadaşlar.Teselli edeyim derken bu aşk acımdan nasıl fayda sağlayacağını kişiler var kısaca.
Ailem de biryandan evlenme konusunda azıcık baskı yapıyor bana. Sevdiğimle olmadı, sevmediğimle ne işim olacak?
Unutmam için en güzel yol buymuş. Teselli ikramiyesi sanırım.
Ben bunları bunları yaşarken saçımda akı gördüm en sonunda. Evet hafızadan da oldum biraz.
Keşke tümden silinse de kurtulsam. İlaçlarla ayaktayım. Bana kamyon da çarpsa, varlık da çarpsa
umrumda değil. Yine de buna rağmen gülmeyi başarıyorum. Üzmek istemiyorum ailemi.
Düzelecek diye bir durum yok, düzelmeyecek. Sadece bu acılar zamanla katlanılır bir boyuta gelecek.
Hani ben bunu hakettim mi? Onlara ne yaptım kısmının bir geçerli mazereti yok.Bu kadar da olmaz yani.
Büyüye karşı tavır almamın nedeni bu olaylar. Çünkü bu saçmalıklar bir büyü ile başladı.
Bana o büyü yapılmasa sevdiğimle evlenmiş olacaktım büyük ihtimal. İntihar girişimimde başarılı olsam
birde katilim olacaktı o kişi. Yani ikimizi de mahvetti gitti. İyi halt etti. Ve sonrasında yaşanan pek çok şey.
Benim ve onun birgünlük acısının hesabını veremez ki. Hadi benle derdi vardı, öldüreydi beni.
Benim adamımdan ne istedi. Onun yaşıyor mu ölü mü diye annesine baskı yapıp söyletmeye çalıştığım
seferlerde hissettiğim gurursuzluk, korku,endişenin hesabı verilmez.
O yüzden ben büyüden artık hiç haz etmiyorum. Bu kadar kötü birşey olduğunu da başıma böyle
acısı gelince anladım. İşin en kötüsü de ne biliyor musunuz? İnsanın sevgilisine birşey olması çok kötü olduğunu öğrendim.
Ne sözlü, ne nişanlı hesaba almazlar. Ne yaptınız ona diye hesabı da sorulmaz. Sanane derler.
Benim hayatım karardı derim. Banane derler. Manevi tazminat davası açacağımı söylesem belki ilgilenirlerdi.
Şimdi kalksak cenazesine gitmek istesem gidemem. Annem babam nereye gidiyorsun der.
En kötüsü de yas falan da tutamazsın. Öyle ya eşin değildir. Dul kadınlar gibi feryat da edemezsin.
Evlenmeyeceğim ömür boyu da diyemezsin. Niye ne oldu ki, herkese tek tek mi anlatayım?
Açık seçik sesli sesli bir ağlamak bile meğer ne büyük birşeymiş.İşte böyle böyle hayata karşı zorla bir tutunuş içindeyim.
Çok sevdiğim varlıklarla ilgili işler bile eski tadında değil. Sorun benim tatsızlığım.
Keşke ben gideydim. Geride kalmak çok acı birşey. Üstelik hayatın yüzüne bakmak ve devam etmesi.
Milyonda bir yaşanan şeylerin bana denk gelmesi, üst üste olması çok kötü oldu.
Suçlu olan sadece büyücü değildir. Ancak en çok ona sayıp sövmekteyim.
Çünkü dünya benim mutsuzluğumdan bir fayda, mutluluğumdan bir kazanç elde etmeyecekti.
Sonraki sırada da sevdiğimin annesine sayıp sövüyorum. Size tek bir tavsiyem var. Başımıza bu da gelmedi diye şükretmeyin. Neye dedikse geliyor.
Beteri beteri daha beteri de oluyor. Hayat uzun daha neler yaşayacağız bakalım.
En zor kısmını yaşadım nasılsa, bundan sonrası önemsiz. Ne kaldı geriye; helva yapmak.
Kimin helvası bu? Benim babacım. Benim olduğunu farzedebilirsin. Malum hiçbirşeyim değildi.Hadi afiyet olsun.

hsncn154
16.03.2013, 22:11
Bugün acayip kana susamış hissediyorum. Resmen kokuyor ve insanlara saldıracakmışım gibi geliyor. Birde lanet yapasım var. :)

Bulut_atlası
17.03.2013, 14:29
Ağlıyorum sevgilimle kavga ettim. :(( Perişanım.

arzuhal
17.03.2013, 16:30
Sakin bana dokunmayin. :willy_nilly:Kalbim kirik eliniz kesilebilir.:biggrinjester:...

BeLLa91
17.03.2013, 18:25
Susmak cogu zaman iyidir.

Bulut_atlası
17.03.2013, 19:44
Herşey güzel olacak..

H€RA
17.03.2013, 23:49
Ölüyorsam kime ne?

Bulut_atlası
18.03.2013, 00:50
Bugün zaman hiç geçmiyor. Hala gözlerim ağlamaklı, çok kötüyüm hayattan soğudum.:(

Keira
18.03.2013, 00:50
Melekler diyor ki: "Kendini sev. Sen çok değerlisin." Unutmamanız dileğiyle. Sevgiler..

Bulut_atlası
18.03.2013, 00:52
Zaten kendimizi bizden başka kim seviyor ki? :( Kim dinliyor kendimizden başka içimizdeki yangını. Sevgilin olsa da değişiyor mu hala yalnızlık.

Keira
18.03.2013, 01:02
zaten kendimizi bizden başka kim seviyor ki :( kim dinliyor kendimizden başka içimizdeki yangını sevgilin olsa da değişiyor mu hala yalnızlık

"Dünyayı güzellik kurtaracak ve bir insanı sevmekle başlayacak her şey."

Bunun için de insan kendini sevmeli önce. Çünkü insan kendini sevmezse kimseyi sevemez. Kendine değer vermezse kimseye değer vermez.

hazaR
18.03.2013, 01:07
Öyle zor ki unutmaya çalışmak.

ptaah
18.03.2013, 01:18
Zihnim susmuyor konuşuyor.Onu bunu şunu düşünüyor kafa yoruyor.Ama ruhum bana zaman ayır diyor. Biraz bırak bu günlük işlerini .Dinle diyor beni.Ne dünyanın süsleri ne insanların sesleri.

Bulut_atlası
18.03.2013, 02:32

Bunun için de insan kendini sevmeli önce. Çünkü insan kendini sevmezse kimseyi sevemez. Kendine değer vermezse kimseye değer vermez.
Haklısın o halde seveyim kendimi. :)

azdaka
18.03.2013, 19:15
Öyle yorgunum ki hislerimi analiz edecek gücüm yok kendimden bile soğudum ama yine de buna da şükür...

albus
18.03.2013, 22:11
Çok mutluyum :D :D :D :D :D :D :D
Bir şarkıyı yaşıyorum sanki :biggrinjester:

oppan gangnam style
heyooo :party:

H€RA
18.03.2013, 22:30

Tamam, herkes sakin olsun ben dünyayı kurtaracağım, başlangıcı yaptım çünkü. :D :D

Keira
18.03.2013, 22:34
Sevmek güzeldir. Sevilmek daha güzel. Umarım bol bol ikisinden de nasiplenirsiniz. Sevgiler..

codzombi
18.03.2013, 22:49
Anlamak ile görmek aynı şey değildir, anlamak değişimdir.

albus
18.03.2013, 23:20
Hayaller olmadan olur mu?

AJA
19.03.2013, 00:51
Gitmekle gitmiş olmazsın, gönlün kalır ,aklın kalır, anıların kalır...

Kimbu
19.03.2013, 02:28
Seni seviyorum dedi, inandım. Gidiyorum dedi, inanmadım ve gitti... İnançlarımı değiştirdi...

Keira
19.03.2013, 02:49
Bugün kafası karışanlar için bir cevabım var. "Aşkı seçin. Gerçek aşk, saf sevgidir ve büyümenize yardım eder."

hazaR
19.03.2013, 11:05
Mutlu aşk yok ki bu dünyada.

sun shine
19.03.2013, 14:25

Hiçbir şeyde mutluluk yok ki; sen yaratmadığın sürece.

hazaR
19.03.2013, 16:43
Hiçbir şeyde mutluluk yok ki; sen yaratmadığın sürece.

Biz bu dünyaya mutlu olmak için mi geldik sanki.

H€RA
19.03.2013, 19:50
Bu yalan aşk oyununda, doktorların yorumuyla, ben gözyaşı sorunuma son verdim...

Tesla-Yuri
19.03.2013, 21:29
Kendimleydim ne yapıyorum, neden burdayım, nereye kadar hep geçmişe baktım ve ölümden korkuyordum geride bıraktıklarım ne yapar diye ama bugünlerde yaşadıklarımdan sonra bensizde devam edebilirler benim bilincim onların nezdinde yok olsada hayat devam ediyor.Ben "olsamda olmasamda" güneş yine hergün doğacak eskinden daha iyi olarak :)

Keira
19.03.2013, 21:36

Aşk'a bakış açınıza göre değişir mutluluk. Yaratıcı'ya duyulan aşk mutluluk vermez mi bize?

albus
19.03.2013, 21:46
Hayat ne güzel! Kuşlar böcekler filan.

hazaR
20.03.2013, 00:38
Hayat ne güzel! kuşlar böcekler filan

Alalım o ünlemi hemen parantez içine.

AJA
20.03.2013, 01:55
Ben, fikrimin sahibiyim....kölesi değil...İstediğim zaman değiştirebilirim.....

Kimbu
20.03.2013, 01:58
Ben, fikrimin sahibiyim....kölesi değil...İstediğim zaman değiştirebilirim.....

Ne mutlu size...

vasilias
20.03.2013, 02:18
Misafir çocuğu gibiydin: geldin, dağıttın ve gittin.

BeLLa91
20.03.2013, 12:40
Her şey güzel olacak.

N_efertiti
20.03.2013, 14:38
On kat çekilmiş bir eyelıner ve onu tamamlamak için yine on kat sürülmüş bir rimel, tuhaf mavi bir far, röfleli sarıdan plastiğe dönen saçlarla uyumlu olsun diye acemice boyanmış sarı kaşlarla hangi kadın güzel olabilirki?

Bulut_atlası
20.03.2013, 23:03
Sevgilimin kokusunu hiçbir parfüme değişmem.

hazaR
21.03.2013, 00:22
Yatcaz,kalcaz,yatcaz,kalcaz,yatcaz,kalcaz.Öyle.

Dunkelheit
21.03.2013, 02:20
Modern dünyada delirmemek, deliliktir..

sun shine
21.03.2013, 13:12
Ey 21 Mart...
Görelim bakalım bahsedilen kadar şanlı mısın?

N_efertiti
21.03.2013, 15:26
20 yaşından sonra hayat, yaşarken farkedilmeyecek kadar ama geri bakınca dehşete düşecek kadar hızlı akıyormuş...

BeLLa91
21.03.2013, 15:32
Gün biter, gülüşün bende kalır.

Kimbu
21.03.2013, 16:44
Havada bahar kokusu var...

göçmenoğlu
21.03.2013, 17:56
Bazen oturduk , bazen yürüdük, zaman hızla ilerliyordu. Zamanın durmasını arzuluyorduk çünkü çok mutluyduk. Ama sabah başlayan güneş batmak üzereydi, akşam oluyordu ve sen gitmeliydin. Ayrılığın hüznü yansımıştı gözlerimize o gün bir hayal gibiydi, mırıldanarak bana yine geleceğini söylemiştin. Giderken sen tutku sahilimden, dalgalanan saçlarının arasından buğulu bakan gözlerin beni bir rüyadan uyandırdı. Sen kayboluncaya dek ardından baktım, gözlerimi alamadım bir türlü seni benden uzaklaştıran dar kaldırımlı sokaklardan. Gelişin bir rüyaydı, gidişinse bir isyan..!!!

bayanpipo
21.03.2013, 17:58
Aymaz zamanlarım oldu, gülmediğim yahut somurtmadığım zamanlarım da.. Beni cezbeden herşeyi koynuma aldım.. Topluma göre ahlaksız bana göre insandım.. Bir gece eve dönerken tuttum bir çocuğu elinden kaldırdım.. "Ağlama geceyi yıldızlar süslemiş bak!" dediğimde onun göz bebeğinde müstakil bir yer edinmişti gülüşüm.. Gördüm!! Döndüm ve kendime; bir gece tüm çocukları; sokaklardan, ufacık bedenlerine dokunan sapkın parazitlerden,soğuktan,açlıktan,bilgisizlikten ve dinden kurtaracağıma dair söz verdim.. O gün bu gündür yatağıma yattığımda gecenin gönlünü hoş eder yıldız serptiririm lacivert geceye.. O gün bu gündür gönlüm, umut olsun diye tüm çocuklara berdeldir..

Selinela
21.03.2013, 19:05
Herkes, dedi, merak içinde ;
Ölümden sonra hayat var mı diye
Boşuna düşünürler ;
Sanki hayat varmış gibi ölümden önce ...

Bulut_atlası
21.03.2013, 20:12
Neden mutlu olmama izin yok?

albus
22.03.2013, 23:48
..................
4041

Bulut_atlası
23.03.2013, 01:00
Bazen bir şeyleri kazanmak için, bazı şeylerden vazgeçmek gerekir, mutlu olmak için. Hayat güzel ve nefes alabiliyorsan, hala her şey için umut vardır.

Kimbu
23.03.2013, 02:11
Senin ardından gözyaşlarım da benden kaçıyorlar; sevdan kalbimden hapsoldu, gözyaşlarım firar yolunu buldu gözlerimden...

Bulut_atlası
23.03.2013, 02:24
Bazen bazı şeylerin sonucu kötü olacaksa, başlamadan bitirmek gerekir. Eğer dayanacak gücün yoksa, son gücünle yaşıyorsan, kendin için yaşarsın. Ömrü az kalmış bir hasta gibi hayatı olabildiğince mutlu yaşamak istersin. Mutlu ölmek için.

BeLLa91
23.03.2013, 13:37
Ben, senden önce ölmek isterim.

sun shine
23.03.2013, 18:07
Sen kendini mutlu edemezsen hiç kimse seni mutlu edemiyor. Bizzat yaşadım, tecrübe ettim ve hatta ezberledim :)

hazaR
23.03.2013, 21:12
Tek başıma sanki mahşer yeriyim...

Keira
23.03.2013, 21:26
Yarın sınava girecekler için Meleklerin mesajı: "İşaretleri fark et. Meleklerin sana yapman gerekeni söylüyor."

Not: Sınavınız için Başmelek Jophiel'den yardım isteyebilirsiniz. Rengi sarıdır. Sakın altın rengi ile karıştırmayınız. "Başmelek Jophiel, lütfen beni bilgelik ve ilhamla doldurmak için benimle birlikte ol, sınavımda başarılı olabilmem için şimdi bana yardım et." diyebilirsiniz. Bu bir örnektir, kendi cümlelerinizle de yardım isteyebilirsiniz.

Başarılar.. Sevgiler...

H€RA
23.03.2013, 23:59
Çalışma masamın sadece adı çalışma masası. Sağdan baksam bir yemek masası, soldan baksam bir bilgisayar masası, önden baksam bir takı masası...

hazaR
24.03.2013, 01:16
Bu gün alıcağım haberler ya beni yaşadığım süreçte çok iyi bir şekilde ilerleticek yada aylarca geriye götürecek.Ben senden gelen her çileyi,kederi kabullendim olsun varsın.
Yıkılırım,ağlarım,dağıtırım kırarım,sonra tekrar kendime sarılır kalırım.

BeLLa91
24.03.2013, 18:34
Karmaşık duygular içindeyim.

epit
25.03.2013, 01:20
Ne zormuş aşkı yaşamak... Birini bulmak değil doğru kişiyi bulmakmış. Çıkmış olmak için değil senin beni sevdiğin gibi değilde benim seni sevdiğim gibi olmalıymış aşk. Seviyorum demkle olmuyormuş. Dilde değil kalpte olmalıymış aşk. Aşkın evi kalpmiş. Evin kapısını ancak sevgi açarmış, sadece yürekten candan bir sevgi Bazen kavga etmekmiş aşk. Beş dakika da olsada konuşmamakmış. Bazen de utanmakmış. Onu görünce küçük bir çocuk gibi kaçmakmış oysa. Zorlukları berber aşmakmış. Aşk ben değil biz olmakmış. Yanındayken bile onu özlemekmiş. O uzaktaykn ölüm gelrmiş. zaman Hep umutla yaşamakmış. Bir gün gelip senin elinden tutup ''seni seviyorum'' demesini olmayacağını bile bile beklemekmiş. Aşkta yalan olmazmış. Aşk doğruyu severmiş. Ona değer verenlere teslim olurmuş. Konuşmadan sevmekmiş bazan aşk. Aşk acı çekmekmiş bazan. Onun acı çektiğini bile bile sana yaptığını düşünerek hiç acımamakmış. Çünkü sende acı çekmişsindir onun yüzündn. Aşk tek taraflı değil çift oynanırmış. Aynı çift kale maç gibi. Aşk bazen yanılırmış. Tam işte buldum dersin ama yanılmışsındır. Çıkarken bişey yoktur ama sanır ama. işte aşk. Hem acı hem mutlulukmuş Aşk ona ihtiyacın olduğu halde çağıramamakmış. Onu sevdiğini söyleyememkmiş bazen kendine. Seviyorken sevmiyorum demkmiş. Aşk bazen çaresiz kalmakmış. Ne yapacağını bilememekmiş. Severek ayrılmakmış bu çok koyarmış gerçekten seven taş kalpliye... Aşkta grur yokmuş olmamalıymış. her şeyi zamana bırakmakmış. Ama her şeye rağmen hala seni seviyorum demkmiş...!!!

Bulut_atlası
25.03.2013, 01:52
Sana göre aşk laftan ibaret. Bana göre hayatın anlamı. Sen bu yolda böyle devam et, aşk layık olanda kalmalı.

azdaka
25.03.2013, 11:39
Kendimi bile çekemiyorken, kendimden bu kadar bıkmışken, nasıl ayakta kalacağım bilmiyorum ama olsun buna da şükür...

hazaR
25.03.2013, 13:46
En kötüsü de sabah ağrıdan ağlaya ağlaya tek basına hastaneye gitmek ve öğlen de ameliyata alınmak.

BeLLa91
25.03.2013, 13:57
Sevilmemek zor olmalı.

göçmenoğlu
25.03.2013, 14:41
Bıraktığın yerdeyim hala, hala açtığın yaraya dokunup canımı acıtıyorum. Boğazım hala düğüm düğüm, attığın ilmekleri çözmek için uğraşmıyorum. Ne zaman mutlulukla karşılaşsam yüzümü asıyorum. İçimde bir mahkum sallandırıyorum her gece. Her sabah dar'ağacından hüzün koparıyorum. Ama terk ettiğin gibi değilim artık. Aşk susan dudaklarım nefret kusuyor artık. Artık seni düşünürken gülümseyemiyorum. Koştuğun gül bahçelerinin dikenleri batıyor ayaklarıma. Hep bir adım kalmışken düşüyorum, hayal kırıklarım toplanamayacak kadar dağıldı. Sitem edecek olsam sesimi siliyorum. Ne sana kızıyorum ne kırılıyorum. Alışıyorum sanırım. Ben, bıraktığın yerdeyim hala ama terk'ettiğin değilim artık.

H€RA
25.03.2013, 18:08
Sevdiğim başka, sevenim başka...

hazaR
25.03.2013, 19:16
İlk ''O'' kulda sınıfta kaldım ben. Sonrası malum; Hala ''O''kuldayım...

La-edri
25.03.2013, 21:13
O degile iki gündür evin bodrum katina inemiyorum, hani ben kücücük fareden korkmazdım. Kendimi teselli edebilecegim tek sey şu ki;O da benden korktu. :D

WotkaShot
25.03.2013, 21:46
sana göre aşk laftan ibaret bana göre hayatın anlamı..sen bu yolda böyle devam et aşk layık olanda kalmalı

Ailecek severek takip ediyoruz .

albus
25.03.2013, 21:53
Uykum yok. Üstüne üstlük kahvem pişiyor. :D Yarın erkenden nasıl kalkcağım ben? Çok fazla soruyla uğraşmayayim en iyisi, kahve güzel kokuyor :D :D

Uu baby baby. :D Are you ready. :D Bunu yapabilirsin albus, kim tutar seni. :D Hadi hadi hadi!

hazaR
26.03.2013, 09:59
Kolay kolay sevmezdim ama gülüşüne denk geldim.

Selinela
26.03.2013, 13:29
Seyahatte cam kenarı sanki yalnızların yeridir.. Çünkü aslında orası,başını koyacak omuz bulamayanlar içindir.

BeLLa91
26.03.2013, 17:51
Psikolojik problemleri olanlardan uzak durmalı!

bayanpipo
26.03.2013, 19:25
Hızla yanıma sokulup "bu gece üşümeyeceğiz hee?" diye sordu.. Saçlarını sevdim, kirpiklerini.. "Bana ölüm cezası verilirse kirpiklerine kurulan dar ağacında assınlar beni" dedim.. O sanki gerçekleşecek gibi "ÖLME!" dedi gözü yaşlı.. Ömrümde gördüğüm en güzel manzaraya bakıp gülümsedim.. Ona bakmak Dünyanın tüm harikalarını izlemekten güzeldi.. En çıplak halimi sarıp sarmaladı.. O an diğer tüm zamanlardaki gibi yeni bir günahla taçlanıyordu gün.! Ben ona yasak, o bana yasaktı herkeslerce.. Oysa biz; inadına tutsak, inadına AŞ(K)tık..

rumuz
27.03.2013, 01:25
Hayat böyle bir şey işte...

H€RA
27.03.2013, 01:44
3 kuruşluk insana 5 kuruşluk değer verirsen, kalan 2 kuruşuyla seni anında satar...

AJA
27.03.2013, 01:50
Yaşlandı tüm feryadlar...

BeLLa91
27.03.2013, 13:21
Anasayfaya bir baktım da, siteyi işgal etmişim resmen :D Yeter bu kadar.

bayanpipo
27.03.2013, 18:58
Kör bir karanlığı izliyordu sinirden düzene koyamadığı soluğuyla. Nefretle döndü;
-Beni aldatamazsın sen!!
Adam ağlıyordu ve susarak saplıyordu sözcükleri zihnine.. Elbette karşısındaki kadın onu aldatamazdı,, elbette o kadın kendinindi ve buna hakkı yoktu.. Onu delice sevmeli ve ona köle olmalıydı. Bazen masum bir kadını bazen de en aşifte fahişeyi oynamalıydı kadına yalnızlığı müebbet ettiği evde..

Kadın usulca kıyafetlerini çıkardı ve yere eğildi..Birkaç gün öncesinden kalma kırbaç izleri yerli yersiz görünüyordu..Ama hazırdı yine..Sevmek aptallıktı belki ya da adamın tüm paranoyalarına boyun bükmekti. Be sevmek ölmeyi yeğ bilmekti..

Adam; hızla ahşap pencerenin kenarına bırakılmış kutuya uzandı ve kullanılmaktan yıpranmış ama gücüne güç katmış kırbacı eline doladı..

-Beni aldatmak neymiş göreceksin.!Yalvar diyorum sana yalvar!! Bugün de ölmene izin vermeyeceğim adi kadın...

Yorulmadan saatlerce vurdu vurdu.. Kadın henüz kendini kaybetmeden adam soyundu ve nefsini bir etti kadının acılarıyla..

Sonra her sabah yaptığı gibi gün ağarmada köşeyi döndü ve çağrı yaptı insanlığa!

- Allahü Ekber. Allahü Ekber
Eşhedü enla ilahe illallah
..................

BeLLa91
27.03.2013, 19:31
Varlığın gereksiz. Niye yaratıldın diye düşünmek bile gereksiz fakat, Allah'ın bir bildiği vardır elbet!

azdaka
27.03.2013, 19:40
Hepte ırkçılar rast gelir bana. :(

Irkım yüzünden hiç böyle bir duruma düşmemiştim. :(

İçimdekileri anlatacak kimse yok. Bende buraya yazıyorum. Kendimi çok kötü hissediyorum. İlk kez ırkım yüzünden böyle bir duruma düşmek canımı çok acıttı. Şükürler olsun ki, en başta fark ettim. Allah her şeyi hakkıyla bilendir...

BeLLa91
27.03.2013, 19:53
içimdekileri anlatacak kimse yok bende buraya yazıyorum kendimi çok kötü hissediyorum ilk kez ırkım yüzünden böyle bir duruma düşmek canımı çok acıttı şükürler olsun ki en başta fark ettim Allah her şeyi hakkıyla bilendir...

Irkçılık yapan yaptığından utanmalı, siz üzülmeyin. Bu arada site kuralları gereği arka arkaya mesaj yazmak yani flood yasaktır. Sevgilerle Azdaka :)

Selinela
27.03.2013, 19:54
Kar gibi soğuk elleri vardı.
Avuçlarımda eriyip kaybolan...
Kızdığında dikenleri batardı.
Öyle biriydi severken canını yakan...
O kalbimin çocuk yanıydı.
Beni sevdi benden çok çok...
Çıkarıp küçük kalbini yerine koyduğu beni...
Benden çok sevdi.

azdaka
27.03.2013, 19:55
Teşekkürler. Yasağı unutmuşum, kafa kalmadı ki bende. Neyse en azından en başından anladım onu ve başlamadan bitti...

H€RA
27.03.2013, 21:03
Tamam o zaman napıyoruz, durmuyoruzz ; unutmak için içiyoruz, sevdiğimiz için içiyoruz, cesaret için içiyoruz... Peşimden de liseden kalma arkadaşımı sürüklemeyi ihmal etmiyorum tabiki :D.

albus
27.03.2013, 22:55
Bugün dolunay ne kadar güzel ne kadar pürüzsüzdü öyle :D
http://www.gizlimabet.com/threads/11123-size-uygun-meslek-nedir ; astronot olmalıymışım :D

Bulut_atlası
27.03.2013, 22:58
Bu kaşıntı beni öldürecek :\

selamm
28.03.2013, 01:25
:DKendini beğenmiş ve ukela insanlardan uzak durmak lazım.

AJA
28.03.2013, 04:28
Bir daha ne acıya ne haza..Ne ona ne de bana dokunma..!

bayanpipo
28.03.2013, 11:07
Bazı kişilerin okuduklarını anlayamayacaklarını sağlayabilecek sivrisinek kadar beyinleri olduğuna kanaat getirerek onları ve yardakçılarını kınıyor ve hatta şaşırıyorum her yazılanı aynı kalıpla değerlendirmelerine..

Edebiyat sınırlara gebe değildir.. Yazar; duyduğunu, gördüğünü, yaşadığını, hissettiğini, kurguladığını yazar.. Bunu yaparken beğenilme kaygısı güdenlerin dışında tam aksi düşünenler de vardır.. Beğenilmekten ötedir yazarın paylaştığı.. Sığ ve çiğ düşünceye sahip okuru ortaya çıkarmaktır.. Çoğu yazılarımda bunu ortaya çıkardığıma inanıyor bana; hasta :) , şeytan vb. diyenlere saygıyla boynumu eğiyorum.. Aksine üzüldüğüm gerçek şu ki; günümüz Dünyasında hala ve hala zifiri bir karanlıkla okuduğunu anlayamayıp, lugatlarındaki 10-15 sözcükle bana dil uzantanların olduğu gerçeği.. Ne yazık ki din din diye yanıp tutuşanların inandıkları dinin öğretisinde dışlamak, hakir görmek, zor kullanmak yoktur.. Kendi inançlarının öğretilerini düzgün bilmeyip benle aşık atmak trajikomik bir gerçekten daha mutlak değildir..

H€RA
28.03.2013, 11:55
Bugün Ankara'da hava çok güzel, benim gibi parçalı bulutlu. Açma güneş ya, sevmiyorum seni...

BeLLa91
28.03.2013, 12:47
Senin ve aptal düşüncelerin, kimin umrunda ki?

N_efertiti
28.03.2013, 12:56
İnsanların sizi zorla sokmak istedikleri kalıplar, şekiller... Bunalıp kaçıp gitsem dediğim ortamlar... Kendin ol deyip, kendin olunca da yargılamalar...
Çekin artık kirli düşüncelerinizi, batıl inançlarınızı, kalıplarınızı üzerimden...

bayanpipo
28.03.2013, 13:01
Anlaşılan söz gediğini bulmuş..

Hava kapalı, bluez dinleme havası..

BeLLa91
28.03.2013, 13:12
Önce söze bakarım söz mü diye, sonrada söyleyene bakarım insan mı diye?

bayanpipo
28.03.2013, 13:20
:) Bu sitede sadece gülmek serbest mi? Alıntıların sahipleri de yazılsaydı iyiydi.. Ego-ego-ego.. Zavallı ego. :(

Selinela
28.03.2013, 14:12
Asla farklı olduğun için utanma. Eğer çevrende senin gibi düşünen , seni anlayan insanlar yoksa,
o zaman çirkin ördek yavrusu hikayesini hatırla...
Muhtemelen sen yanlış yerde, yanlış insanlarla birlikte olduğun için seni anlamıyorlardır.
O halde hedefin ait olduğun yeri bulmak olmalıdır. Asla muhteşem bir kuğu olduğun gerçeğini unutma ve ördek olmak için uğraşma.
Alıntı

azdaka
28.03.2013, 17:16
Vazgeçmek çok zor ama bunu yapmak zorundaydım sanki içimden bir şeyler koptu ama bazen gitmek en iyisidir...

Keira
28.03.2013, 22:36
Melekler diyor ki: "İlerle. Doğru yoldasın."

Dimply
28.03.2013, 22:41
İnancım,karakterim her şeyim değişti.Umarım doğru yolu bulurum.

Keira
28.03.2013, 23:23
Melekler diyor ki: "İlerle. Doğru yoldasın."

İnancım,karakterim her şeyim değişti.Umarım doğru yolu bulurum.

Belki de doğru yoldasınızdır. Benim meleklerden ilettiğim mesaj sizin yolunuzda ilerlemeniz içindir belki. :)

Bulut_atlası
28.03.2013, 23:48
Good bye my lover. Good bye my friend. You have been the one. You have been the one for me.

bayanpipo
28.03.2013, 23:53
Soluksuz yazdım... Çocukça, kadınca, adamca yazdım.. Son zamanımı kaplumbağa kumbaramda biriktirmiş de şimdi fütursuzca harcar gibi yazdım.. Kanımın damarıma fazla gelmesi değildi kalp atışlarımı dört nala savuran.. Ya da ne bileyim bir sokak çocuğunun saçlarını okşadığımdaki gibi de değildi.. Yıllar evvel bir kitabın arasında unutup bulduğum milli piyango biletini kontrol edişim gibi hiç değildi örneğin.. Şimdi ben bunları yazdım ya; sen "ne gibiydi peki pipo?" diyeceksin.. İnan ki tek anlatabildiğim ne gibi olmadığı kadın..

Kimbu
29.03.2013, 01:02
Tenden sual sorma, ten kuru tendir...(alıntı)

Gerçek beni sorarsan, ben bile bilmiyorum hangi demdir....

N_efertiti
29.03.2013, 10:26
Para ve görgünün işit ilerlemediğine birkez daha şahit oldum. Paralı ve görgüsüz olacağıma, parasız ama görgülü olurum daha iyi...

WotkaShot
29.03.2013, 14:21
Baba bana para verebilirmisin acaba ? Dünya'yı kurtaracağımda :willy_nilly: ..

Tai Chi Chuan
29.03.2013, 15:38
Ay’ın kadim dilini kim biliyor şimdi?
Ve kim konuşuyor Tanrıça’yla hala?
Şimdi sadece taşlar hatırlıyor ayın çok eskiden bize anlattıklarını ve ağaçlardan, çimenlerin hışırtısından ve çiçeklerin kokularından öğrendiklerimizi .”

hazaR
29.03.2013, 18:32
Hüüüp!Diye içine çek beni..Dırınırı dıttırı dıttırı dırınırı...

sun shine
30.03.2013, 00:16
Erken sevinmek istemiyorum ama bu sefer de asıl sevineceğim zamanı kaçırırsam? :willy_nilly: :)

hazaR
30.03.2013, 00:34
Bende hep bir eksiklik.Canım öyle yanıyor ki...

Bulut_atlası
30.03.2013, 01:12
Daima seninle olacağımı biliyorsun sana ait olan hala sende olduğu sürece.

H€RA
30.03.2013, 05:42
Oysa kaybetmek çok kolay yalanlar içinde.
Seven bi kalp korunmalı bulduğunda...

BeLLa91
30.03.2013, 12:45
Bitmeyen bir mücadele içindeyim.

Selinela
30.03.2013, 14:53
Tam''Bitti ! Unuttum...'' diyorum.
Geri geliyorsun,
Ve Başa sarıyorsun herşeyi...

Bulut_atlası
30.03.2013, 15:18
Ne seninle ne sensiz oluyor ama en iyisi sensiz olmak.Çünkü artık bünyemin katlanabileceğini sanmıyorum acılarına.Artık çaba göstermek istemiyorum çünkü yoruldum..

hazaR
30.03.2013, 15:30
Hayır yaz gelmesin,kışın ne güzel inektim ben güneşli havada ders mi çalışılır ya...

Salick
30.03.2013, 16:45
Bir yerde okudum, cok guldum. Soyle yaziyordu: Eskiden kirmizi baslikli kiz vardi, devir degisti. Simdi kirmizi pantolonlu oglan devri. :)

Ra_
30.03.2013, 17:03
Buraya mesaj atmak istiyorum çünkü canım sıkıldı.Canım sıkıldı çünkü dışarıda çok sıcak bir hava var.Dışarıda çok sıcak hava var çünkü yaz geldi.Yaz geldi çünkü dünya yıllık hareketini yapıyor.Dünya yıllık hareketini yapıyor çünkü birikmiş bir enerjisi var.Birikmiş bir enerjisi var çünkü büyük patlamadan önce çok sıcak bir plazma bulutuydu ve patlamadan sonra enerjisini dönerek harcadı hala dönüyor çünkü uzayda sürtünme yok.Uzayda sürtünme yok çünkü 10 kilometreküpte 1 hidrojen atomu atomu düşer.10 kilometreküpe 1 hidrojen atomu düşer çünkü hidrojen atomu izotoplarına büyük patlamayla dönüşmüştür. Büyük patlama olmuştur çünkü çok uzak galaksilerin ve galaksi kümelerinin konumumuza oranla bir görünür hıza sahiptir.Bu hıza sahiptirler çünkü galaksi kümeleri arasındaki uzaklık gitgide artar.Galaksi kümeleri vardır çünkü Tanrım sen öyle yaratmışsın.Demekki şu an canımın sıkılmasının sebebi sensin?

Ayrıca ek olarak bu mesaj bana şunu hatırlattı belki de sana da hatırlatmıştır "Bir çivi yüzünden bir nal, bir nal yüzünden bir at, bir at yüzünden bir atlı gidiverir." :)

codzombi
30.03.2013, 17:24
Ağaçların fısıltısı, toprak ananın haykırışları ileri de kötü günlerin habercisi belki de..

canmert196
30.03.2013, 17:55
icime cekyorum her nefesde o derin aciyi.Gozumden akan her damla icim belki biraz daha rahatlatiyo ama sana olan bagimi azaltamiyor.Kalbimin en derin kosesine gomdum seni kimse cikaramiyor ordan.Oluyorum belki her gun sana olan sevgi ihtiyaciyla belki baska yerlede ariyorum sana olan askimi.Icimdeki en kucuk umuta simsiki sariliyorum kucucuk bir cocuk gibi asla birakmicak gibi...

elidaa
30.03.2013, 20:55
İçinizi anlamsız bir keder kapladı mı hiç ? Senin olanın yokluğu ateş gibi yaktı mı yüreğinizi ?
Önce alevlendi de yaktı da kavurdu mu yüreğinizi? Yaman bir kora dönüştü mü?
O kor alev dağladı mı yüreğini ? Soğudu mu?
Soğudu da bembeyaz bir aleve döndü mü?
Nefes yerine zehir çektiniz mi siz hiç ? Düğümlendi mi sözcükler darağacı olup boğazınıza geçti mi ? Bembeyaz kağıtta kan kırmızı boyayla yazılmış ayrılık mesajı kana buladı mı ruhunuzu? Kefenleyip serin sulara attılar mı sizi? Serin sular daha çok alevledi mi yüreğinizi ? Bir mezarı dahi çok gördüler mi? Ardınızdan cenaze namazları yerine kaza namazları kılındı mı hiç ? Siz hiç sevip de öldünüz mü ? Ölen biri ile konuştunuz mu hiç, Hıçkırıklarını duydunuz mu.Duydunuz işte şimdi..

Simam
30.03.2013, 23:03
Çok zaman sofranızda aç oturdu ruhum. Sunulanları yemeden aç ve yorgun şekilde bakarak sadece izledi ve kendini doyurmak yerine aç kalarak daha fazlasını arzuladı. Zaman su gibi boşalırken bir bardaktan, beklemek tüm yorgunluğuna rağmen çok zordu. Ölemeyecek kadar yorgundu ruhum… Geçmişle gelecek arasındaki bir bulut gibi, iki deniz arasındaki dağ sırtlarında gezinen, karanlık dağların tepesinde asılı kalan, sıcak ve sıkıntılı ovalarda yorgun olan, ne ölebilen ne yaşayabilen ne varsa hepsine düşman tanrının ateşiyle yanan bir ruha sahipsem… Ve öfkem bir kere olsun mezar taşlarını darmadağın etmişse, sınır taşlarının yerini değiştirmişse ve eski levhaları sarp derinliklere yuvarlamışsa, alaycılığım çürümüş sözleri dağıtıp savurmuşsa bir rüzgâr gibi küflü odaları temizlemişsem, eski tanrıların gömülü oldukları yerlerde oturup neşelenmişsem ve tüm sarhoşluğumla dans ederek kanatlanıp gökyüzünde ki kurtarıcı ışığı aramışsam, yıldızları bile dans etmeye zorlayan bu yaratıcı ışığın nefesinden bir nefes gelmişse bana, yeryüzünün ilahi masasında tanrılarla zar atmışsam ve şimşeğin gürlemesi ile kahkahalara boğulup ortaya çıkan ışığı tanrılara gösterip var olan her şeyin titrediğini görmüşsem, elim en uzağı en yakınla karmışsa, ateşi suyla, zevki elemle, en kötü şeyleri en iyi şeylerle, kendi karma kasemde tüm kardıklarımla beraber kendimi de bunların içine atıp karmışsam ve tüm dünyayı bunlarla kutsayıp bunlarla sevmişsem, iyiliğin ve kötülüğün ellerinden tutup dans etmişsem ve ikisinin de anlattıkları beni kahkahalara boğmuşsa; Ve tüm bunları yapmışsan o zaman artık gitmeliyim dedi ruhum. Yürüdü arkasına son kez bakarak ve şöyle dedi; İşte kırdım tüm zincirlerini ve bilinmeyene çevirdim tüm yelkenleri… Bak sahil kayboldu gözden, uçsuz bucaksız mavilik sardı etrafını, kendi kanatlarınla kendi göklerinde özgürce uç ve hafifle bana bağlı kalmadan, sevin artık ve ben olmadan doyur açlığını hiç doymadan…

H€RA
31.03.2013, 00:32
Game of thrones başla artık, vizelere inat izleyeceğim tek dizim.(çünkü merlin ve camelot çoktan final yaptı. :D)

hazaR
31.03.2013, 01:17
Dayanamıyorum...

elidaa
31.03.2013, 01:32
Dayanamıyorum...
Ben de... :(

rumuz
31.03.2013, 05:41
Dipsiz bir uçurumdan düşüyordu , kalbinde korkudan mı yoksa heycandan mı olduğunu anlayamadığı bir çarpıntı , dudaklarında, o boşluğun verdiği mutluluktan mı yoksa boşlukta bilinçsizce kalmanın getirdiği bir refleksten mi olduğunu anlayamadığı belli belirsiz bir gülümseme vardı. O kadar uzun süredir düşüyordu ki, uçurumun bir dibi olmadığına inandırmıştı kendini. Bu düşünce o kadar rahatlatıyordu ki beynini ve vücudunu aksini düşünmek bile istemiyordu. Karamsarlığa kapılmak ona göre değildi , evet düşüyordu ama en azından yere çakılmıyordu. Sonra kendi kendine '' Evet düşüyorum çakılmıyorum da ama tutunabileceğim , tekrar yukarı çıkmamı sağlayabilecek bir dal bile yok'' dedi.. Karamsarlık ona göre değildi bunları düşünse de yine o belli belirsiz gülümsemeyi kaybetmemek için güzel şeyler düşünmeye başladı içinden ve düşünebileceği tek güzel şeyin yere çakılmamak olduğunu anladı. Yavaş yavaş yüzündeki gülümsemenin kaybolduğunu hissediyordu. Bunu daha evvel de yaşamıştı , o zaman yüzündeki gülümseme belli belirsizin üzerinde çok daha belirgin ve nedenliydi hem de. Neden? Evet hatırlamıştı nedenin ne olduğunu , o zaman ilk kez yere çakılmayacağını anlamıştı, tutunup bir yere yukarı çıkamasa da bu şekilde düşmeye devam edecekti ve bu onu mutlu ediyordu.Yüzünde kocaman bir gülümseme , kalbinde kelebeklerin ona eşlik ettiğini düşündürecek bir çarpıntı ve içinde , asla üşümeyeceğini hissettiren bir sıcaklık vardı. Daha sonra ne olmuştu da o gülümsemeyi kaybetmişti peki ? Hafızasını yokladı ama bir türlü aklına gelmiyordu. O kadar uzun süre olmuştu ki belirgin gülümsemesini kaybedeli.. Hatta o zamanlar tutunabileceği bir dalın yanından geçip ''ne de olsa mutluyum bu şekilde de gülüyorum hayat güzel..'' dediği bir an bile olmuştu.. Pişman mıyım diye sordu kendine , cevabını bilmiyordu bu sorunun, düşününce pişman olmasına neden olacak tek şeyin gülümsemesini yavaş yavaş kaybetmesi olduğunu anladı. Birden içinde değişik bir hissin varlığını keşfetti. Öyle bir histi ki o, biraz evvel düşündüğü, kendini mutlu hissetmesi gereken tek nedenin yere çakılmaması olduğu kısmını bile unutturmuştu. Bir dal daha göreceğim dedi içinden, birden gözleri parladı , yüzünde ki gülümsemenin arttığını hisseti , kalbi her zamankinden daha hızlı çarpıyordu artık, gözleri sürekli bir dal arıyordu yüzündeki kocaman gülümsemeyle.. Göreceğini ve bu sefer o dala muhakkak tutunacağını hissediyordu.
Çok uzun zaman, hissettiği bu duyguyla düşmeye devam etti, gülümsemesini kaybedeceğini anladığı an biliyorum yine bir dal göreceğim diyordu içinden iyi geliyordu bu sözler ona. Gülümsemesinin azaldığını hissettiği anlardan birinde uzakta beliren bişey farketti gözleri, ne kadar zamandır bu anı beklediğini hatırlamıyordu bile artık. Git gide yaklaşırken daha hızlı nefes alıp vermeye kalbi daha hızlı çarpmaya başlamıştı. Bu sefer geçip gitmemeliydi kendisini bu kadar iyi hissettiren o minnacık dalın yanından.. Evet çok minikti ama ona hissettirdikleri kocamandı. Çok yaknındaydı artık elini uzattı dala doğru, yakalamayı başarmıştı. Dala tutunduktan sonra ,çok uzun süre düşme hissini atamadı üzerinden , inanamıyordu hala dala tutunabildiğine. Mutluydu , o kadar mutluydu ki dalın kenarındaki sivri dikenimsi parçaların avucunu kanatana kadar acıtmasından bile haz duyuyordu.O kadar mutluydu ki tek eliyle tutunduğu o dalın aslında incecik narin kopmak üzere olduğunun dahi farkına varamamıştı. Bu his hiç bitmesin diyordu sürekli içinden ama o küçücük dalın üzerinde sallanırken fütursuzca, ona ne kadar zarar verdiğini bile farkedemiyordu.
Alışmıştı ona nasırlaşan avucuna aldırmadan tutmaya devam ediyordu dalı. Dal ise yavaş yavaş kuruyordu, avucundan akan kanlar onu beslemeyi bırakmıştı , ağırlığı boynunu eğmiş , kökleri yavaş yavaş toprağın dışına çıkmaya başlamıştı. Bunu farketmesi uzun sürmedi , nasır tutan avucu o kadar bütünleşmişti ki dalla çekemiyordu elini. Elinin bir parçası olduğunu düşündü o an dalın , artık hep birlikte olacağız dedi içinden , dalın kurumuş ve topraktan çıkan köklerini görmesine rağmen içini bir mutluluk kapladı hep onunla olacağı için.
Dalın kökleri dayanamıyordu, yavaş yavaş sıyrıldı topraktan , bir çıtırdı duydu sonra avucun sahibi ama dalla bütünleştiği için hala mutluydu önemsemedi. Birden sallandı dal daha büyük bir çıtırtıyla koptu bağlı olduğu topraktan, uçurumdan birlikte düşmeye başladılar , telaş aldı içini, hemen avucuna baktı o an, dal hala avucunun içinde etiyle bütünleşmiş bir şekilde onunlaydı , rahatladı. Artık düşebilirim dedi içinden, gözleri hala parlak , dudağındaki gülümseme hala kocamandı. Aşşağıya baktı bilinçsizce , inanamadı gördüğüne , kocaman bir deniz uzanıyordu altında , sonra avucunun içinde kurumuş olan dala baktı bir daha ''İşte'' dedi , '' İkimizi de mutlu edecek sona doğru yaklaşıyoruz ne sen susuz kalacaksın ne de ben sensiz...! ''

sun shine
31.03.2013, 05:51
"Yangın var!!" diye bağıracağım şimdi!!

albus
31.03.2013, 22:59
Haydi millet dans pistine :party::party:

WotkaShot
31.03.2013, 23:05
Gökyüzü bağzen ciğerime doluyor ..

hazaR
31.03.2013, 23:34
Hani gülerdin ya bazen hep öyle olsa ya hayat...

WotkaShot
31.03.2013, 23:50
Eksik bir şey mi var hayatımda ?
Gözlerim neden sık sık dalıyor ?
Eksik bir şey mi var hayatımda ?
Gökyüzü bazen ciğerime doluyor ..

Öyle bir şey ki bu , kolay anlatamam .
Atsan atılmaz , satsan satamam .
Eksik bir şey mi var , anlayamam .
Bak çayım , sigaram , her şeyim tamam .

Kalksam duraktan dolmuş gibi .
Arka koltukta unutulmuş gibi .
Terliklerimle , gelsem sana .
Sonunda aşkı bulmuş gibi ..

hazaR
01.04.2013, 01:35
Aslında Amerika gibi ama güüüneyde.

Bulut_atlası
01.04.2013, 01:35
Eline dokunanın değil, Yüreğine dokunanın peşinden git

hazaR
01.04.2013, 20:51
Annem eskisi kadar güzel yemek yapamıyor.

Keira
01.04.2013, 21:37
Melekler diyor ki: "Akışa güven. Bırak, hayatın en hayırlı yöne doğru aksın."

albus
01.04.2013, 22:36
Uu baby, baby çok heycanlı. :biggrinjester:

N_efertiti
02.04.2013, 09:03
Yine, yeniden güvendiğim dağlara karlar yapdı...
Yine ağlayıp üzülen, acı çeken ben...
Bir kez daha düşüp yaralanan ben...
Herkes hayatına devam ederken sessiz sessiz, kimsesiz ağlayan ben...
Kalkıp kendine gelmek için bir kez daha bir sebebin olacak mı acaba? Bir kez daha yoluna devam edebilecek misin? O kadar güç kaldı mı bacaklarında? Bir kere daha yaşama sebebi bulabilecek misin? Söyle bir kez daha herkesi, herşeyi affedebilecek misin?

bayanpipo
02.04.2013, 09:36
Ölmeye gönüllü ilk nefes alışımmış bugün... Gariptir herkes kutluyor :)

göçmenoğlu
02.04.2013, 18:12
Hayatın Sana Verebileceği en büyük armağan tutabileceğin bir eldir, Bir İnsanın Verebileceği En güzel Armağan Bir Yürektir, Ve İnan Bana Sevmek Yürek İşidir. Hani Kardelen Göğe Aşık olurda Kafasını Karın Altından Çıkarırya, Zemheri Ayazında Yüreğim Derki, Yüreğinde Kardelen Kadar Cesaret Yoksa sakın ola Aşık olma..!!!

Keira
02.04.2013, 22:50
Bugünkü mesaj: "Cesaret. Tüm kapıları açan cesaretin altın anahtarını kullan."

OzqurTrn
02.04.2013, 22:52
2 saat önce merdivenlerden inerken biri aşağıdan yukarı doğru çıkıyordu sadece bir an için yere baktım ve adam kayboldu...Kulaklık takıyordum ses duymadım keşke çıkarsaydım :(

H€RA
02.04.2013, 22:55
Hayatında seni hiç üzmeyen biri varsa, emin ol henüz seni nasıl üzmesi gerektiğini bilmiyordur. Öğrenince mutlaka üzer , acele etme...

OzqurTrn
02.04.2013, 23:12
Onu geçtimde normal üyeler o kadar şey yazar kimse beğenmez moderatörlerden biri saçmada olsa bir şey yazar 50 kişi beğenir 10 kişi teşekkür eder..Adelet mi bu :D

NOT:Şakasına kızmayın :D

hazaR
03.04.2013, 00:11
Onu geçtimde normal üyeler o kadar şey yazar kimse beğenmez moderatörlerden biri saçmada olsa bir şey yazar 50 kişi beğenir 10 kişi teşekkür eder..Adelet mi bu :D

NOT:Şakasına kızmayın :D

Bak şimdi kaç kişi beğenicek....

codzombi
03.04.2013, 00:36
Game of Thrones 3.sezon ilk bölümünü de yayınladı çok mutluyum :sifone: Hasret kaldım o kadar ejderhalara :cheers2:

Kimbu
03.04.2013, 02:14
" Etrafına gül eken, gül kokusu alır." derler; ben, hayat bahçesinin acemi bahcıvanı etrafımdaki, ÇALI'ları, OT'ları biçmekten gül ekmeye fırsatım mı kaldı....

BeLLa91
03.04.2013, 10:15
Bir insan bir insanı neden bile bile dinlememeye devam eder. Üstelik o kişi zamanında yaptığı birçok yanlış için onu uyarmışken. Hiç mi ders almaz? Artık kendimi yormayacağım, üzmeyeceğim. Her koyun kendi bacağından asılır, seni çok sevsemde yaptıklarının bedelini öde.

OzqurTrn
03.04.2013, 10:42
Bak şimdi kaç kişi beğenicek....

Sadece 1 :P

NOT:Beğenin diye yazmadım sadece neden böyle diye sormuştum

hazaR
03.04.2013, 12:04
Sadece 1 :P

NOT:Beğenin diye yazmadım sadece neden böyle diye sormuştum

Tezini destekledik işte :D Beğenmiyorlar bizi.

H€RA
03.04.2013, 12:18
Sildim yazılanı, yeni düşlerin vakti şimdi...

göçmenoğlu
03.04.2013, 14:11
Sende bir gün anlarsın verdiğin bir umudun senin için sıradan ama bir başkası için hayatın ta kendisi olduğunu. Sende bir gün anlarsın yarıda bırakmanın yarım bırakmakla eş değer olduğunu Ve en güçlü aşkların en güç yollardan geçmeden ve şu hayat şartlarıyla göğüs göğüse mücadele etmeden kendini ispatlayamadığını sende bir gün anlarsın Kaçmanın kalmaktan daha kolay olduğunu bir eli tutmanın bir hayatı elinde tutmak olduğunu sen beni hak etmiyorsun yalanlarının sadece avutmak olduğunu sende bir gün anlarsın Üstüne titrediklerinin gözlerini kırpmadan nasıl yüreğine indirdiklerini sende anlarsın Sabrın sevgiden geldiğini ancak sende bir gün sevince anlarsın . .

H€RA
03.04.2013, 17:20
Dengesizlere ayar verecek terazi değilim ben..
Ne istediğini ve neyi istemediğini bilsin şu insanoğlu..
Varım diyen adam gibi var olsun..
Bırakıp giden sonsuza dek yok olsun..
Kimse kimsenin zamanını, umutlarını çalmasın!. :rockon:

bayanpipo
03.04.2013, 17:39
Örneğin; senden geriye kırık bir kalp,, tükenmiş bir umut parçası bırakmasaydın; sevebilirdim tekrar seni.. Ya da tüm o sessizliğin içinde kendimle kalırken senin yenilmişlikten bana hediye ettiğin o iğrenç lisanını duymasaydım tekrar.. Hımm her tartışmada çirkinleşen senliğini hatırlamasaydım mesela.. Seni hisseden her yanımı tecrit etseydim kendimden bir celsede.. Ölseydim ben ya da sen ölseydin.. Kamburuma yeni yükler,, yeni nefretler yüklemeseydin..!

azdaka
03.04.2013, 20:59
Ona bir şans daha vermeye karar verdim inşallah beni yanıltmaz...

sun shine
03.04.2013, 21:02
İnsanlar gülüyordu de
Trende, vapurda, otobüste,
Yalanda olsa hoşuma gidiyor, söyle.
Hep kahır, hep kahır, hep kahır
Bıktım be...

Şiir: Cem Karaca

WotkaShot
03.04.2013, 21:18
Adam bana çay verdi çay , çay veren adam hiç kötü olabilirmi ? ..

albus
03.04.2013, 21:32
''Eşek Hoş laftan ne anlar sözünü'' yıllardır
''Eşek Hoşaftan ne anlar'' diye biliyorduk hadi
itiraf edin!

WotkaShot
03.04.2013, 22:46
Çocuğu olmayanların şükretme sebebiyim -.- ..

albus
03.04.2013, 23:01
Ve şimdi nasıl hissettiğimi biliyorum ; Tabiiki mutluu !! :nopity:

hazaR
03.04.2013, 23:09
Meğer ne çok biriktirmişim,
Unutmam gereken şeyleri.

WotkaShot
04.04.2013, 00:42
Herkeze iyi geceler , tabi böyle birşey gerçekten mümkünse ..

OzqurTrn
04.04.2013, 11:50
Tabula Rasa=Metin 2 deki örümcek zindanı herkes çok rahat tec. kasıyor :D

BeLLa91
04.04.2013, 14:11
Bugün çok güzel bir gün. İnsanları seviyorum :)

codzombi
04.04.2013, 14:48
Yolda yürürken insanları bakmayı severim , oturduğum yerde insanları izlerim . Sanki ben orada yokmuşum, insanları izleyen bir tanrıymışım gibi bir izleme duygusu var içimde. 3.kişi gibi sadece "o" yani ben varım. Araçların motorlarındaki benzinin buji ile ateşlenmesi sonucu oluşan patlamanın sonucunda yanışını ve pistonların aşağı yukarı hareket edip , açığa çıkmış gazın egzozlardan dışarı atılmasını, lamburjinin v12 motorlarındaki enerji patlaması sonucu ortaya çıkan sesin dalgalarını hepsini hissediyorum . İzlemek nedir , tam bilmiyorum o an sadece oradayım , birisi içimden konuşuyor benim yerime bir başkası cevap veriyor gibi , yoksa tüm bu yaşadıklarımız ilizyon mu ? Bigisayarda call of duty , need for speed oynarken ki klavyedeki tuşlara işkence ederken ki çıkardığı sesler , farenin benim parmaklarımla ezilişi hepsi bunlar benim içimdekilerin dışarıya vurması. Stresliyim , üzüntülüyüm,mutsuzum , içimden hiç bir şey gelmiyor. Bilmiyorum belki de dertleşeceğim bir arkadaş lazım beni anlayabilecek . Belki de bir aşk.

-İlkbahar gelmişken , sonbahar gibi caddelerde ağaçlardan kopan yapraklar , ağaçların yas tutması , toprak ananın sızlaması , rüzgarların insanlara öfkeyle yaklaşması , hepsi birer intikamın habercisi. Belki de ben yanılıyorumdur. Bana iki seçenek sunuldu , ya o çok sevdiğim gönlümün istediği yol ya da bu dünya da ki kapitalizmin getirdiği rekabetin,işkencelerin olduğu birbirimizi yok etme mantığıyla hareket edeceğimiz bir yol mu ? İkisi arasında kaldım , beni arafa al tanrım sonsuza kadar kalayım sonsuzlukta.

Keira
04.04.2013, 21:05
Melekler diyor ki:"Sevdiğin işi yap.Bir hobi bile olsa, ona başla."

OzqurTrn
04.04.2013, 23:41
Bu gün güzel bir ders aldım..Ön yargıları kaldırmak diye..Sınıfta bir kız vardı eli çizik doluydu bende kendini jiletliyor diye ona mesafe koyuyordum..Bu gün şans eseri ona koluna ne oldu diye sordum o da kedim yaptı dedi..Artık ön yargım ne kadar ilerlemişse inanmamıştım ona fakat arkadaşım onu doğruladı..Açıkça söylüyorum kendime küfür ettim o anda nasıl böyle bir hata yaptım diye..Ama artık dersimi aldım siz siz olun kimseye ön yargıyla yaklaşmayın önce araştırma yapın...

AJA
06.04.2013, 12:13
Yaşamın anlamı , gece duyumsanır ve sorgulanır. Kimse bunu öğle yemeği sırasında tartışmaz. Yaşam, gecenin konusudur...

BeLLa91
06.04.2013, 12:18
Rejim günüm yine, açlık yorucu...

Tai Chi Chuan
06.04.2013, 12:43
Her zamanki gibi enerjik bir haldeyim,mutluyum herkesi seviyorum. :) Ve hatırlama yapayım unutulmasın sakına İstanbul Görüşmesi. . :) Olmasını dört gözle bekliyorum, bekliyoruz. :)

H€RA
06.04.2013, 13:12
O kadar çok hiç birşey yapmayasım varki... :ban:

Ra_
06.04.2013, 13:30
Canım ya, sakalını yerim senin :)

http://www.energyenhancement.org/Zarathustra/zarathustra2.jpg

Osmanlı Torunu
06.04.2013, 14:04
Geçen gün amerikadayken nerdeyken nerdeyken amerikadayken

Atmaa ziyaa :D

OzqurTrn
06.04.2013, 14:13
Klavyem bozuldu. :( Ekran klavyesi çok zor

Ra_
07.04.2013, 00:19
"Piri Reis Haritasının 500.Yıldönümü" Helal olsun google!

zaferar
07.04.2013, 00:40
Cok huzursuz bir ortamin icinde cok huzurlu.

Kimbu
07.04.2013, 03:04
Dayım kansermiş çok üzgünüm.:((( Ben küçükken saçlarımı tarardı, örerdi, öperdi... Anneme söylemedik.:(((

rumuz
07.04.2013, 09:46
Hayatımda ve'lerim çoktu ile'lerimse olmadı.
Veya'larıysa sevdim hep...Bir imkan ve bir şans.
Sonraya bir pay tanıdığı için...O ise duygusunu sakladı.
En sevdiği rengi bile söylemeden bozbulanık.
O bir gitmekti...Hâlâ gidiyor...Kendine belki...
Ben tekil yalnızım...O çoğul yalnız..........

.Demeter.
07.04.2013, 15:14
Bugün topluma 'Canavar' adını verdim. Kurallardan nefret etmek bir yana, bendeki bu his bir nevi çıldırmak. Giyiniş tarzı, iş, konuşma tarzı... Bunları size toplum veriyor. Belkide hayat. Ama nedense, uymadığımız zaman aykırı oluyoruz. Daha doğrusu aykırı sayılıyoruz. Doğduğumuz günden itibaren, hatta doğmadan önce bile çemberimiz çiziliyor. Düşünsenize, doğduğumuzda giyeceğimiz ilk kıyafeti bile ailemiz aylar öncesinden neşe içerisinde seçmiş oluyor. Annemiz babamız belli. Sülale belli. Din, dil ve ırk belli. Dinini inkar etsen, anında aykırısın. Sevilmiyorsun. Küçüklüğümden beri aklımda dolaşan bir soru vardır hep. Hayat mı bizi yönetir, yoksa biz mi hayatı yönetiriz? Birkaç ay içerisinde gözlemlerimle beraber cevabımı buldum. Biraz dolaylı yoldan anlatacağım cevabımı. Hayat bizi yönetir yönetmesine de, bunu inkar etseniz bile hayatı siz yönetemiyorsunuz. Bir felsefe düşünürü, özgürlük hakkında şunu söylemiş. "Toplum ve dünya özgürlüğü yoktur. Sadece insanın içerisinde özgürlük vardır." Yahu, benim içimdeki özgürlük dünyada kabul edilmiyorsa ben neyleyim öyle özgürlüğü? Ben özgürlüğümü topluma sunamıyorsam, "Ben buyum!" diyemiyorsam, içimdeki özgürlük sadece beni yalnızlaştırır. Ki durumda bundan ibaret zaten. Bu yazıyı yazan kişi yani ben, fazlasıyla yalnızlığa bulaştım. Sırf içimdeki bu özgürlük yüzünden. Sorgulama hakkımı kullandığım için, araştırma hakkımı kullandığım ve bunu dışa vurduğum için. Dediğim gibi, bugün topluma 'Canavar' adını verdim...

hazaR
07.04.2013, 16:23
Sonra seninde bir gün ölüceğin ihtimali geldi aklıma...Öyle sustum ki.

albus
07.04.2013, 16:38
"Sürekli mutlu... mutlu... mutluysan , mutluluk anlamını yitirir. Beyaz bir duvarın üstüne, bembeyaz bir tebeşirle yazı yazmak yararsızdır. Ne kadar yazsan kimse bir şey okuyamaz. Gece, gündüz kadar gereklidir.
Acı, üzüntü dolu günler , mutluluk, sevinç dolu günler kadar vazgeçilmezdir. İşte bu gerçeği kavramak da bilinçlenmektir. O zaman sorgu sual biter. Yaşantının ritmidir bu. Çelişki ve ikilemleri kavramaktır.
Yani yaşantının sırrını çözmektir. Eşyanın tabiatını özümsediğin , doğa kanununu çözümlediğin anda senin için gölge kalmaz. Bu aşamaya ulaşan kişide , mutsuzluk bile ışık saçar. Üzüntünün bu türü , düşmanın değil, dostundur. Onun gerekli ve gidici bir arkadaş gibi sevgiyle taşı. "

Vay bea nasıl demiş yazar ama.

BeLLa91
07.04.2013, 19:03
25 km yürüyünce, bugün gerçekten yoruldum.

H€RA
07.04.2013, 19:03
Alışır her insan, alışır zamanla kırılıp incinmeye.
Çünkü olağan yıkılıp yıkılıp yeniden ayağa kalkmak...

elidaa
07.04.2013, 19:48
Gece rüyamda eski bir arkadaşımı gördüm.Daha sonrada bana mesaj attı sabah..Çok şaşırdım uzun zamandır görüşmüyorduk çünkü...

Bulut_atlası
07.04.2013, 23:33
Kendime yeni bir yol çizdim artık şansım yok.

H€RA
08.04.2013, 14:09
Çok sevdiğimden ve zor sevdiğimden... :) Ankara bu havayı nisan ayı boyunca isterim, ona göre. :D

hazaR
08.04.2013, 19:00
Ben hala her şeyi sana anlatıcakmışım gibi biriktiriyorum.

azdaka
08.04.2013, 19:49
Soru sormaktan korkar hale geldim...

BeLLa91
08.04.2013, 20:11
İnsanlar beni çok yoruyor.

Tai Chi Chuan
08.04.2013, 20:25
Olumsuzluk düşünmeyin..Hep olumlu olun sinirlendiğinizde ya da üzüldüğünüzde hemen olumlu şeyleri güzel anılarınızı hatırlayın.Her günüm kötü diyen insan geçmişine bakmıyordur o yüzden ileriyi yaşamıyordur.Her insan mutlu anlar yaşamıştır üzüldüğünüzde hatırlarsanız üzüntünüz geçer.

Olumsuzlukları anılarınızla yenebilirsiniz.Olumlu anlarınızı hatırlayın :)

''Geçmişini görmeyen insan geleceği yaşayamaz. ''

:) :)

yazilimci21
09.04.2013, 01:31
Hiç bir şey yapamıyorum psişik veya benzeri güçlerim yok ama bazı arkadaşların deneyimlerini okuduğumdan zevk alıyorum inanıyorum böyle şeyler var ama bende yok onuda biliyorum yalnız burası bana biraz gizemli geliyor ondan mıdır bilmem burayı seviyorum :)

OzqurTrn
09.04.2013, 01:39
Gözlerim acıyor..Bu gün 31 bölüm Bleach izledim ve daha 122 bölüm var..Biteceğine üzülüyorum umarım devam ettirirler..

NOT:O kadar kişi yorum yapmış fakat 5 kişi konuyu başlatanı beğenmiş/teşekkür etmiş.. Haksızlık :(

BeLLa91
09.04.2013, 13:50
Çok acıktım, içimde sanki bir kurtadam var.

göçmenoğlu
09.04.2013, 16:42
Mesela hiç yatırmadım onu omzuma. Hiç elini tutmadım. Hiç onu sevdiğimi söylemedim. Söyleyemedim. Söyleyemezdim. Var olduğumdan bile habersizdi çünkü o. Ben onu delicesine severken o beni bilmiyordu bile. Hiç böyle bir fotoğrafımız olmadı mesela. Hiç bakmadı bana tatlı tatlı. Hiç kokusunu duymadım. Ama hep duymuş gibi farzettim, olur da belki kokusu rüzgara karışıp, benim üstüme sinmiştir belki diye. Ama gerçek şu ki, onunla hiç beraber olmadığımız gibi, hiç ayrılmadık da. Hiç özlemedik birbirimizi. Hiç kavga edip ardından delicesine sarıp sarmalamadık birbirimizi. Biz hiç beraber olmadık.Biz hiç ‘biz’ olmadık…ki..!

BeLLa91
09.04.2013, 20:08
Susuyorum konuşmam gereken yerlerde; dilimi tutamıyorum ne zaman susmam gerekse. Anlatacak çok şeyim olsa da, emin değilim anlaşılmak istediğimden.

H€RA
09.04.2013, 20:54
Atıp içimden gömdüğüm sendin, ölmüyorsun...

zaferar
09.04.2013, 23:36
Ogrenmezsem catliyorum..

H€RA
10.04.2013, 00:08
Bundan 6 gün önce konuşanlarıda görmek isteriz şimdi :), ikinci yarıda Sabri ninde oyuna girmesiyle atağa geçen Galatasaray ve ardından gelen 2 gol... Galatasaray ın sunduğu eşsiz maçtan dolayı yürekten kutluyoruz,3 gol ile Real e haddini bildirdin!!! Yurdu yıktık gol üstüne gol gelmesiyle... :D Gönüllerin Şampiyonu Galatasarayy...

BeLLa91
10.04.2013, 11:14
Hayallerimin hepsini gerçekleştireceğim, er ya da geç. Gerçekleştirmeden ölmeyeceğim...

hazaR
10.04.2013, 18:16
Beni deler de geçer...

azdaka
10.04.2013, 18:59
Şu hayatta en çok kendime kızıyorum ve her seferinde soruyorum kendime nasıl böyle bir hatayı yapabildim...

albus
10.04.2013, 22:04
Her şeyin bir zamanı var. Ama beklemekte güzel.

Ra_
10.04.2013, 22:41
http://sphotos-b.xx.fbcdn.net/hphotos-ash4/393632_264928540293519_372993291_n.jpg

H€RA
11.04.2013, 14:32
Evde örümcek görmek sorun değil. Asıl sorun, örümceği aynı yerinde göremeyince başlıyor...

Tai Chi Chuan
11.04.2013, 15:18
Bana ''Seni seviyorum,Sakına bırakma beni'' dedi ama daha doğru düzgün güvenemiyor bile..Tam da ondan hoşlanmaya başlamıştım.Her zamanki gibi başlamadan bitecek yine. :(

bayanpipo
11.04.2013, 17:48
Gözlerinde gül doğururdu ona her baktığımda.. Ama o suskundu hep.. Bir gün; " ben hazırım pipo gel bakalım" diye fısıldadı kulağıma.. Emirgandan boğazı nazlattığına şahit olmuştum bir iki kez.. Ve o en sevdiği koltuğunu sadece benimle paylaşırdı.. Boğazın koynuna sığınmış bir koltuk gibiydi sağ çaprazından bakıldığında.. Bir bana bir boğaza bakıp "İki nazlı kadını izlemek hiç bu denli keyifli olmamıştı" dedi ve başladı anlatmaya... Kirpiklerinden kederden bir çınar yükseliyordu.. Ben anlatıklarını yazıyor ara sıra da gözlerimden yanaklarıma süzülen yaşları kağıda düşmeden yakalayıp siliyordum.. Donuk bie edayla ola herşeyi bana anlattı.. Oturduğum koltuktan damarlı oldukça belli ellerine, boyun çukuruna, göğüs kıvrımlarına, dudak kenarlarına bakıp yine yeniden ona hayran kalıyordum..
Güçlü bir karakter olmasının yanı sıra çok çabuk duygusal çöküntüler yaşayan bir kadındı Kırmızı.. Omuzlarından aşağı süzülen ateş rengi saçları vardı.. Boynuna dudaklarımı götürdüğümde lavanta kokusundan nefesim dururdu.. Belki de ben lavantadan sanırdım bilemiyorum...

Küçüktüm daha yeni anlıyordum Dünyayı,, yaşamı... O gün gözü yaşlı başımı ellerinin arasına alıp beni öptü.. İşte o gün dünya döndü.. Gündüz geceye gebe kaldı, ekinoks zamanın menziline girdi, dönence çatladı, ekvator çökü... Şimdi diyeceğim o ki.. Bir kadın iki nazlı kadını izliyordu karşı koltuktan ve boğazın mavisi hiç bu denli isterik bakmamıştı ona.. Yani büyükçe bir kadın küçükçe bir kadına gönül vermişti.. Ve öpmüştü işte... Yoo azizim o küçük kadın o büyük kadına hiç gönül koymadı.. Ben ufacık bir karayken o beni sarıp sarmalayan ve yıllar sonra bile hayranlığımı hep en yüce bildiğim kırmızım oldu.. Döndü dolaştı pervane misali.. Onu her gördüğümde yine yüzünde gülleri doğdu...

OzqurTrn
11.04.2013, 18:35
Sınıfımızdaki ateist arkadaşım bizim sayemizde din sınavından 100 aldı..Biz bile 100 alamadık :/

Ra_
11.04.2013, 19:09
Pff Cumartesi gelse de "Da Vinci's Demons 'u" izlesek artık.

New starz original series sonuçta; inş. sonu camelota benzemez pek bi epik bir dizi gibi geliyor spartacus gibi çok açık sahnelerin olacağı kısmı kötü tabiki ama Da Vinci gibi bir şahsın hayat hikayesini öğrenmek için ödeyeceğim ufak bir bedel olacak bu .

http://www.youtube.com/watch?v=n1zVl6p3yFs

azdaka
11.04.2013, 19:16
Her şeye rağmen onunlaydım ve onunla olmak güzeldi hemde çok güzel işte bu olağanüstü dedikleri şeydi...

Simam
11.04.2013, 20:08
Konu hortlatıyorum ..Eskiden baya ilginç tartışmalar olmuş kaçırmışım üzüldüm :)

Tai Chi Chuan
11.04.2013, 22:19
''Hakkımda ne düşündüğünüz beni ilgilendirmez.O sizin kendi meselenizdir.Sonuçta hakkımda düşündüğünüz şey,titreşimler halinde sizden çıkacak ve sonrada size geri dönecektir.'' Louise L. Hay

Bu sözü okudukça insanların benim hakkımda ne düşündüklerini hiç önemsemiyorum çünkü kötü düşünürlerse kendilerine zarar vermiş olacaklar. :) Yaşasın iyilik . :) :)

OzqurTrn
12.04.2013, 00:12
Şunun farkına vardım ki eğer 'S' onunla aramı düzeltirsem her şey mükemmel olacak...

Flood oldu fakat.. :)

Her şey iyi olmaya başlıyor..Sonunda yaptıklarımı saçma görmeyen birileri(Sizi kastediyorum :) )..Şifa çalışması sayesinde rahatladım tecrübe puanım 300'ü geçti 1 yıl 3 ay sonra İnisiyasyon'lara (tamam yanlış yazdım :D ) katılabileceğim..Teşekkürler GMPP..Üyeler,moderatörler,kurucular,elit üyeler hepinize teşekkürler..

hazaR
12.04.2013, 11:29
Erken büyüdüm ya.

göçmenoğlu
12.04.2013, 13:21
Adı konmamış öksüz bir sevda gün be gün kök saldı bende, Büyüdü içimde gözlerimin yağmurları sen diye yağdı.Gönlümün bahar güneşlerine yalan aşkının önünde eğildi gururum,Yüreğim yol aldı sürgün mevsimlere. Ömrümün yaprakları dökülen sarı, Hazan yapraklarında bir küçük anı bile kalmadı yaşadığımız o büyük sevdadan. Binlerce yıl uzaktasın sanki kalabalıklar içerisinde bulup bulup kaybettiğim.Yıldız misali kaydın gittin ellerimden şimdi yağmalanan duygularımın kuytusundan sarmalayarak öksüz sevda masalıma çiğ düşüyor hayallerimin. Tomurcuklarına göğsümde bastırsam en sancılı isyanları. Denizlerde boğsamda gözyaşlarımı yinede geceler umut taşımıyor, Sabahlarına hüzün vuruyor hasret yağıyor gönlümün kıyılarına..

AJA
12.04.2013, 14:52
Bazen gezegenimiz acaba evrenin tımarhanesi mi diye düşünmeden edemiyorum.
Goethe

albus
12.04.2013, 21:55
...Dıştan merhem yararsız. Yara içten kanıyor...

şinçeyank
12.04.2013, 22:56
Kimsenin yalanına gerçek olamazsın bu hayatta...
Kimseye bildiklerini aslında bilmediğini öğretemezsin. Kimsenin yüreğindeki körlüğe göz olamazsın. Kimsenin ellerindeki hissizliğe his olamazsın. Kimseyi dünyasından zorla çıkaramazsın. Kimsenin sınırlarını genişletemezsin ya da aşamazsın. Kimsenin kendini kilitlediği kapıya anahtar olamazsın. Kimseye ağlama diyemezsin. Kimseye gülme diyemezsin. Kimseye bana inan diyemezsin!

Velhasıl; kimse kimsenin kimsesi değildir... Tek bir söz söyleyebilirsin; sen bilirsin.

OzqurTrn
13.04.2013, 00:04
Düşünce taşınca belli olur; ya var ya yok muyuz, yoksa ha var ha yok muyuz? (Gökalp İBAÇ)

Kadınlar romantikmiş hadi oradan asıl romantik erkektir çünkü ayrılırsın kadın evinde kalır sen kapısının önünde sabaha kadar beklersin beni affetsin diye..Onun için yüzlerce kitap bitirirsin şair olursun..Söyleyin bana hiç Fuzuli gibi bir kadın şair var mı? varsa neden az..Kadınlar sadece almasını bilir ve erkeklere acı çektirmesini..(Tam olarak sözü böyle değildi daha güzeldi :) ama bunu da söyleyen Gökalp İBAÇ(Dil anlatım öğretmenimiz))

'Beni hatırla diyorsun sarkılarda, mısralarda.
Hayır, hatırlıyamam, kusura bakma.
Çünkü hatırlamak için önce unutmalı,
Şunu bil ki Gökalp seni hiç unutmadı.'

hazaR
13.04.2013, 00:34
Çok ağır konuştun,ağzımı açıp tek kelime diyemedim...

OzqurTrn
13.04.2013, 00:58
Klavyeye yazı yazarken sanki önümden beyaz biri geçti altıma yaptım :o

Bulut_atlası
13.04.2013, 01:01
Vücudum infilak ediyor galiba.

ermanakca
13.04.2013, 01:26
On ben var benden içeri, Onumuzun kuyruğu birbirine değmiyor. :sifone:

Lankowa
13.04.2013, 07:07
Hani yarınlar "güzel olacak " derler ya... Hayata o yarınlarla başlamak isterdim.

sun shine
13.04.2013, 11:28
Kendimi özlemişim...

Ra_
13.04.2013, 11:42
Gecelere sor beni
Gün dediğin nerden bilir ki halimi?
Yalnızlığa sor beni
Yalan aşklar anlatamaz ki halimi

göçmenoğlu
13.04.2013, 11:49
Susmayı öğrendim, çok Konuşanlardan..! Alçak Gönüllü olmanın, erdemini tattım çok bilmişlere inat..! Gerçekten Bilenlerin, az konuştuğuna Şahit oldum sessizce..! Her yaşananın, sadece bir Deneyim olduğunu kavradım.! Değmeyenlere, çok anlam yüklemenin ruhuma verdiği zararı keşfettim..! Kendim olmayı seçtim, başkalarından alınmış parçalardan oluşmayı değil.. ! Kendi hayatlarını Yönetemeyenlerin, diğer hayatlara müdahelelerine güldüm sadece..! Kokuşmuş zihniyetlerin, yalan gülümsemelerin içinde yer almaktansa; uzaktan onlara seyirci kalıp, İnsanlığımı korumayı öğrendim..! Varlığımı hakedenleri hayatıma dahil etmeyi, haketmeyenlere hoşçakal demeyi...

AJA
13.04.2013, 14:14
Dün gece beni rüyamda kovalayanı bulursam .......:boxing_smiley:

BeLLa91
13.04.2013, 14:20
Çevremde zeka seviyesi normal olan insan parmakla gösterilecek kadar az, hepsi de ısrarla karşıma çıkmıyor mu? Bir gün birini fena döveceğim de bakalım ne zaman!

göçmenoğlu
13.04.2013, 15:48
Hep aynı sessizlikle geliyor gece… Hep aynı yalan dolan masalları dinliyorum yine… Hep aynı yüzler, hep aynı sesler peşimde… Anlatamıyorum, inandıramıyorum kendime… Sen benim yarım kalan cümlelerimsin… Hiç söyleyemediğim, söylemediğim o sözlerim… Sen benim hiç ısınmayan ellerimsin… Hiç unutamayan, unutmayan o kalbim… Sen benim eksik kalan yerimsin… Kapattığım pencereler, güneşlere çektiğim o perdelerim… Sen benim hiç sevmediğim sessizliğimsin… Kaybettiğim yolum, korktuğum karanlık, hiç tutamadığım o yeminlerim Sen benim terk ettiğim şehirlerimsin… Düştüğüm çukur, uzanan ellerim, hiç tutunamadığım gidenlerim… Sen Benim Kovulduğum Cennetimsin !. Eğdiğim yüzüm, kızdığım aydınlığa hiç açamadığım gözlerim...

Ra_
13.04.2013, 15:58
Da Vinci's Demons 'u çok abartmışım :(

azdaka
13.04.2013, 20:26
Ondan önce sakin bir insandım ben ama hayatıma o girdi bütün dengelerim alt üst oldu bilemedim aşk bu muydu...

albus
13.04.2013, 21:30
Baharın tadını çıkarıyorum işte!
Bir ağacın gölgesinde yeni kesilmiş çim kokusuyla güneşi izlemek, hafif bi rüzgar, yanımda arkadaşlarım ve derin bi nefes :hurray:
Hayat muhteşem :nopity:

Selinela
13.04.2013, 22:17
Bir şiir olamadım kafiyene uyamadım .
Sen kaçtın ben kelime bulup seni tutamadım...

Lankowa
14.04.2013, 10:25
Ben dışarı çıkıyorum belki bir daha geri gelmem, soran olursa "Güneşin doğduğu yere gitti " de ama sakın peşimden gönderme

OzqurTrn
14.04.2013, 13:56
Sonunda Bleach'ta İchigo vs Ullquiorra (yanlış yazdım galiba :) (yine) )

Ra_
14.04.2013, 14:56
Bleach'in anime oldugunu biliyordum ama merak edip youtubeden 1-2 bir şey izledim müzikleri çok güzeldi.Özellikle "Morning Remembrance" , bir düşündüm piyanoda ben bunu çalarım dedim 3 saatlik uzun çalışmamın sonucu çalıyorum , çalması ayrı güzelmiş gerçekten.

Not:Merak sebebi bir önceki mesaj da saklıdır.(Tabula Rasa görevini başarıyla yerine getirmiştir.)