Kenzül-Havas (Gizli İlimler Haznesi)

adem güzel

Kayıtlı Üye
slmlar arkadaşlar bu konuyu açmamın sebebi sizlerin tecrübelerinden ve bilgilerinizden faydalanmak istememdir,isterseniz konuyu açayım.Türkiyeden Kenzül-Havas isimli kitabı sipariş ettim ama bu kitabın içerigi ve konusu hakkında pek bilği sahibi degilim,edindiğim bilği sadece kulaktan dolma bilgiler,ama sizlerin bilgilerinizi sabırsızlıkla bekliyorum.Ben daha yeni oldugum için bu kitapın bana ne gibi faydası veya zararı var veya zararı olabilirmi diye sizlerin bu konudaki bilgilerinizi bekliyorum ve paylaşmak istiyorum,Eger içinizde bu kitabı okuyan varsa bilgi verirse çok memmun oluruz.Teşekkürler.

adem güzel

Kayıtlı Üye
sipariş verdiğim kitap Demir Kitap evinin, yazarı Süleyman El Hüseyni

kermit

Kayıtlı Üye
kardeşim, bilmeden yapılan her işlem zarar verebilir.
Kenzül havas adlı kitaptan pek faydalanan görmedim, ama incelenmesi lazım olduğuna inanıyorum. kim bilir belki benim yapamadığım formülü sen rahatlıkla yaparsın.

adem güzel

Kayıtlı Üye
kermit kardeşim,teşekkürler aslında her insanın enerjisi farklı farklıdır.Ben Cenabı Allah'ın iziyle bu ilmi ögrenmek istiyorum aslında düşünürsen benim bu İlmi ögrenmek istemem,araştırmam ve biraz daha derine inersem Bu İlmi ögrenme arzum dahi bence Cenabı Allah'tandır çünkü O istemezse bir yaprak dahi dalından düşmez kıpırdamaz,bir parçada bu yönde düşünmeni isterim,herşey Allah'tandır.Ben daha önce bu İlimle araştırma yapmak ve bu İlmi öğreneme istegini bana söyleseler yahu bunlar deli derdim ama şimdi ise bak nerelerdeyim ve ne öğrenmek istiyorum.bir düşün?.Bu yüzdende sipariş verdiğim bu Kitapı tanımak ve bilği almak için sizlerden görüş almaya ve nasıl yapacagım hakkında ufak dahi olsa detay öğrenmeye çalışıyorum.Paylaşımın için teşekkürler.

GrizzlyBear

Kayıtlı Üye
Eğer Kenz-ül Havas'ın türkçe çevirisini sipariş ettiyseniz genel görüşlerle hatalıdır, eksiltilmiştir. Orijinal dilinde alıyorsanız eğer şöyle bir tabir vardır Havas çalışmalarında.

"Bir kitabı bir defa oku, ondan sonra bir adım at. O kitabı bir daha oku, bak bakalım adımından sonra neleri farklı anladın."

Yani okuduğunuz kitap siz deneyim sahibi oldukça anlamlı gelecektir, hatta daha önce anladığınız şeyin aslında anladığınızı sandığınız ama konunun sadece bir parçası olan şeydir. Faydası çoktur, tabii kullanmayı bilirsen. Zararı da çoktur, yanlış şekilde kullanırsan. Havas, Hüddam gibi ilimler hiçbir zaman tehlikesiz ilimler değildir. Varlıklarla haşır neşir olunur, bu da korunmayı bilmeyen ya da varlığı gerektiğinde kontrolü altına alamayacak kadar düşük enerji seviyeliler için tehlikelidir.

Kenz-ül Havas kitabını okumadım ve elimde bulunmuyor. Orijinal dilinde de okuyamayacağım için türkçesini almaya bile tenezzül etmedim. Ama içindeki tarifleri uygulamadan önce bireyim kendi üzerinde yapabileceği çalışmalar vardır. Yani zikirler, riyazatlar bunlara basit örneklerdir.

adem güzel

Kayıtlı Üye
teşekkürler kardeşim,ben türkçe veya orjinal dildemi bilmiyorum,kitap elime geçince öğrenecegim,ama söylediklerin mantıklı,varlıklarla haşır neşir olmak ve korunmayı bilmiyorsan kaybetmek,onları kontrol altında tutabilmek,işte kardeşim bunları Kenzul-Havas kitabında bulabilirmiyim.Bu kitap bizlere bunları öğretiyor veya yazyormu.

kemtamin6593

Kayıtlı Üye
kenzul havas duydugum kadariyla guvenilir degilmis. ben hic okumadim ama birisinden duydugumu soyluyorum ; kizin biri sevdigini dondurmek icin yapmis bazi varliklar musallat olmus 8 aydir ugrasiyormus yana yakila yardim istiyordu benden soylemesi

adem güzel

Kayıtlı Üye
kemtamin6593,gerçektenmi öyle olmuş,gerçekten korkmaya başladım,ama benim bu kitapı sipariş verme amacım büyü veya muska veya başka bir çalışma yapmak değil sadece bilinçlenmek,bilği sahibi olmak ve kendimi yavaş yavaş savunmayı ögrenmek,yani bir şeyle karşılaşırsam neler yapmalıyım veya neleri yapıp neleri yapmamalıyım gibi konuları öğrenmek,bilğilenmek içindi ama uyarın için teşekkürler.

AkeLdan

Kayıtlı Üye
İyi o zaman.O kadarını öğrenmenize yeter;)Ama bunun için illa ki kenzül havasa sahip olmanız gerekmez.Korunmak için genel anlamda dua kitaplarından faydalanabilirsiniz.Saygılar..

farklı

Kayıtlı Üye
Gizli ilimler diye birçok kitap var orjinalinin yazarı kimdir??Bi 2 ciltlik birde 8 ciltlik var ve daha başka....

AkeLdan

Kayıtlı Üye
İki ciltlik kitap zaten 4 er 4 er ayrılmıstır yani 8 cilttir toplamda.Ama evet genelinin adını gizli ilimler diye cevirmişler

farklı

Kayıtlı Üye
Teşekkürler.Nette 2 ciltlik ayrı 8 ciltlik ayrı gösteriyo,kapakları da farklı.O yüzden sordum bende.

ferit özmen

Kayıtlı Üye
adem kardeşim, okumak çok güzek birşeydir bu muhakkak yanlız okuyacağın kitabın içeriği biraz kafa karıştırabilir. tavsiyem okumamandır çünkü içeriği pek anlaşılır ve uygulanabilir tarzda değildir. söylediğin gibi her insanın enerjisi farklıdır ve allah istediği kuluna istediği zaman bir duruma ilhak edebilir. bence bu tarzda yayınlanmış kitaplarla bir yere varmak yerine allahtan isteyerek daha çabuk yol alınabilir. ben öyle yaptım ve bugün kitapta bahsedilemeyen (yani açıklamasını yapmaktan uzak durduk denilen) ilimlere sahibim hamdolsun.