zamani ileri almak

arsonist

Kayıtlı Üye
Çocukken başıma gelen ilginç bir olay. Yaklaşık 7-8 yaşlarımdayken gece uyku tutmamıştı ve biran önce sabah olmasını istiyordum, o sırada sabah olsun diyerek yorganı üstüme çektim,açtığımda güneş ışığını gördüm ve sabah olmuştu,saniye içinde gerçekleşen bu olayın bır açıklaması var mıdır?

durdogu

Kayıtlı Üye
Tabii ki vardır küçük olduğunuz için direk uyumuşsunuzdur ve geçen zamanı hatırlamadığınız için onu 1 saniyede olmuş olarak kabul etmişsiniz. Bu olayın benzeri de bana olmuştu ama halbuki evde uyanık biri vardı ve sorduğum zaman bana saat saat evde ne yaptığını anlattı ve bende çok yorgun olduğumu ve dün gece dahi bir şey hatırlamadığımı kabullendim.

la pucelle

Kayıtlı Üye
Bana kalırsa zamanı ileri almak beyin gücüyle mümkündür, durdogu'nun uyku teorisine katılmıyorum. Elbette yaşayan herkes geçen saatleri yaşamayacak diye bir şey yok, ancak zamanı ileri sarmak için odaklanan kişi açısından geçerli olabilir bu. Yani odaklanan kişi için saatler bir saniye gibi geçebilir, belki yoğun şekilde konsantre olup transa girebilir ve gerçekten göz açıp kapayıncaya kadar saatler geçmiş olabilir. Fakat bu demek değildir ki diğer insanlar da sizin gibi aradan geçen saatleri yaşamazlar. Ruhsal bir durum olduğunu düşünüyorum ve konuyu uzmanlarına havale etmek gerektiğini belirtiyorum.

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Belirtmekte fayda var ki ; benzese de durumlar farklı olabiliyor. Şimdi şunu sormak lazım Sayın Arsonist, siz o an en ufak bir uyku halinde bile olmadığınızı söyleyebilir misiniz? Yani bir göz kırpma süresinde oluşan, herhangi bir uyku tesiri hissedilmeyen bir durum muydu?