Bilinen Doğa üstü yaratıklar

RobinsonCruz

Kayıtlı Üye
Merhaba;

Görüldüğü üzere yeni bir üyeyim.

Merak ediyorum.Bu güne kadar bilenen/bildiginiz insan dışı varlikların listesini yapabilirmisiniz?

Vede bunlarla mücadele yollarını tabiki :)

Böylece başına birşey gelen kişiler için bir database oluşmuş olur.Amaç insanlara faydalı olmak ise bunu yapmanızı rica ederim.

İyi günler

P

Pocahontas

Forumda diğer varlıklarla ilgili doğruluğu, yanlışlığı tartışılabilecek bir çok konu var. Deneyimlerde de mevcut olan..
size simdi atıyorum ahmet şunlardandır, şu özellikleri vardır, şöyle kovalanır
ya da ayşe, mehmet bilmem necidir gibi bir liste sunmamızı mı bekliyorsunuz?
Özür dilerim ama bu biraz saçma olmaz mı?
isimleri çok önemli değil kimi cin der, kimi uzaylı, kimi enerji, ruh vs.
foruma biraz göz atmanız yeterli sanırım bilgi için

RobinsonCruz

Kayıtlı Üye
Ben aslında dağınık bilgilerin toplanmış halini görmek istedim ama insanın her istediği olmuyor tabi.Makul bir cevap vermişsiniz.Peki.

orhan24

Kayıtlı Üye
Ben uzaylılardan şüphe duyuyorum gerçekten varsa nasıl korunabiliriz merak ediyorum:biggrinjester:

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Ben aslında dağınık bilgilerin toplanmış halini görmek istedim ama insanın her istediği olmuyor tabi.Makul bir cevap vermişsiniz.Peki.
Bilgilerin toplanmış hali için ansiklopediler dolusu yazı gerekecektir. Bahsettiğiniz ve talep ettiğiniz şey güzel ve çok zor birşeydir. Şuan mümkün değildir.

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Ben uzaylılardan şüphe duyuyorum gerçekten varsa nasıl korunabiliriz merak ediyorum:biggrinjester:
Bunu independent day gibi filmler izleyerek mi soruyorsunuz, öylesine mi soruyorsunuz yoksa gerçekten mi soruyorsunuz? Gerçekten soruyorsanız sanırım daha açık bi ifade ile sormalısınız.

orhan24

Kayıtlı Üye
Bunu independent day gibi filmler izleyerek mi soruyorsunuz, öylesine mi soruyorsunuz yoksa gerçekten mi soruyorsunuz? Gerçekten soruyorsanız sanırım daha açık bi ifade ile sormalısınız.

Daha açık nasıl söyleyebilirim bilmiyorum artık "Gerçekten varmı varsa nasıl korunabiliriz?" Bunu çok açık bi şekilde ifade ettim artık anlayan anlar

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Daha açık nasıl söyleyebilirim bilmiyorum artık "Gerçekten varmı varsa nasıl korunabiliriz?" Bunu çok açık bi şekilde ifade ettim artık anlayan anlar
''Ben uzaylılardan şüphe duyuyorum gerçekten varsa nasıl korunabiliriz merak ediyorum'' gibi bir ifadeniz vardı neyden şüphelendiniz, mevzu nedir, neye karşı onları şüpheli gördünüz? Önce bunları deseydiniz anlayan anlardı. Çok açık ifadenizi algılayamadım bu sebeple. Sorunuza gelince; uzaylılar vardır, bazı türlerine karşı tedbir alamazsınız bir saldırı durumunda bazılarına karşı alabilirsiniz. Zira sizi, sizin tedbir almak zorunda kalacaklarınızdan, tedbir almak zorunda kalmayacaklarınız korurlar.

orhan24

Kayıtlı Üye
Açıklaman için Teşekkür Ederim ( şüphe duymamın sebebi gerçekten var mı yok mu )

RobinsonCruz

Kayıtlı Üye
Mesela supernatural diye bir dizi var.Konu edilen yaratiklarin bir gerçekliğe dayanıyor olabileceği düşüncesindeyim.Umarim bir diziden örnek verdim diye havai bir aklım olduğunu düşünmezsiniz :)

P

Pocahontas

Hayır havailik değil, düşüncenize saygım var. Sonuç olarak Supernaturel dizisini bende izliyorum :)
Bencede orada konusu geçen varlıkların bir kısmı doğru olabilir ama hepsinin belirtilen biçimde olacağını sanmıyorum :)
Çoğu bölümleri takdir edersiniz ki gereğinden fazla aşırı, abartılı.

RobinsonCruz

Kayıtlı Üye
O dizinin resmen fanatiği oldum :)

Bu güne kadar öyle oturupta izlediğim birde lost var.Yani çokta dizi delisi biri değilim.Mesela vampirlerden bahsediyorlar.Mesela kaya tuzunun hayaletleri kaçırması olayı çok iyi düşünülmüş :) ama gerçek mi??

Yada iblisleri hapsetmek için kullanılan,içerisinde eski dönemlerden kalma yazılar bulunan pentagram.

Bu sorulari yüzlerce yapabilirim ama admin arkadaşlarımız yormuş olurum :))

P

Pocahontas

Yani vampirler konusu şahsen bana uçarı geliyor ama
demon çağırma ritüellerinde kullanılan semboller ya da korunmada kullanılan bu şekil uygulamalar var.
Tuz konusuna gelince Anadolu'da bile nazar için yada bedensiz varlıklar için tuzun etkili olduğu inancı vardır.

RobinsonCruz

Kayıtlı Üye
Tuz konusuna hiç bu açıdan bakmamıştım.

Peki cadılar ve büyü torbaları için ne dersin?

Bu arada bu sorular seni sıkmıyorsa cevapla lütfen.Benimle aynı frekansta birini bulduğum için yükleniyorum ;)

P

Pocahontas

Cadılık için ayrı özel bölümü olan ve bunun için inisiye verilen bir forumdayız. bakınız: Maji Okulu Wicca kısmı
Bahsettiğiniz büyü torbaları ile ilgili çok bir fikrim olduğunu söyleyemem. Daha doğrusu büyüyle pek ilgili değilim.
Büyü torbaları için bilen bir arkadaşımız cevaplarsa daha iyi olur, yanlış yönlendirmek istemem.

Alucard

Kayıtlı Üye
O zaman bu güzel foruma ilk yorumumu vampirler hakkında yapayım;

Vampir in anlamı kan içmek gündüz uyuyup gece yasamak sözkonusu değildir.Derin araştırma yapan arkadaslar bunu fark edebilirler Vampir olmak binevi telepati - telekineti ustası olmak gibi bişeydir, karşınızdakinin duygu ve düşüncelerini hissedebilir hatta karşındakinin enerjisini kontroledebilme yeteneğine sahip herşeyi vampir olarak adlandırabiliriz.

Gelelim kan içme tabutta kendini yenileme konusuna,bunlar tamamen şehir efsaneleridir ama biraz dikkat edildiğinde nereden türediğini anlayabiliriz.Kalp atışlarını ve kan basıncını hissedebilen birisini ben olsam bende aynı şekilde anlatırdım.tabutta kalma mevzusunun nereden geldiğini bilmediğim için kesin bişey söylemek istemiyorum ama özellikle bunuda araştırıcam ama vampirlerin kendini yenilemesi ve ölümsüzlüklerinin doğrulugu olup olmadıgı hakkında daha snra isterseniz yorum yapabilirim ve son olarak

Korunma yöntemleri ; Bir vampiri haç,gümüş bıçaklar,kutsal su vs... gibi maddelerle etkisiz hale getirmek imkansızdır tek yolu kafalarını kesmek çünki tamamen düşünce gücüne bağlı bi güçleri vardır... umarım birazda olsa yardımcı olabilmişimdir

P

Pocahontas

Öncelikle aramıza hoşgeldiniz Alucard.
Ben vampirler konusunda size katılmadığımı belirtmek isterim.
Bu konu hakkında Amerika'da yanlış hatırlamıyorsam California Üniversitesinin araştırmasıyla
orada görev alan bir profosor porfiria denilen bir hastalıkla tarihten bu yana bahsedilen vampirler arasında bağlantıyı kurmuş ve herşeyi açıklamıştı.
Bu hastalığa yakalanan kişilerde gün ışığına maruz kaldıklarında vucutları aşırı tepki veriyormuş.
Deride çatlamalar, parmakların düşmesi, dudakların aşırı gerilmesi sonucu dişlerin sivri görünmesi gibi.
Ağır hastalar bu nedenle gün ışığından uzak duruyorlarmış.
Yüzyıllar önce bu şekil kansızlık hastalığı için hastalar kan içmeleri gerekiyormuş.
Hatta sarımsak bu hastalık semptomlarının ağırlaşmasına sebep olduğundan uzak dururlarmış.
Takdir edersinizki yüzyıllar önce insanlarda cehalet hakim olduğu için bunu şeytani olarak görüp hastaları cezalandırırlarmış.
Vampir efsanesi benim bildiğim bundan ibarettir.

Alucard

Kayıtlı Üye
Bencede en mantıklısı bu ve sanırım vampirlere karşı bir acıklama daha getirdik :hurray:

Baranov

Kayıtlı Üye
RobinsonCruz havai bir akla sahip olduğun değil de filmlerden etkilenen biri olduğun kanısına vardım :) Mesela dünya dışı varlıkları görenler bilebilir veya araştırma sonuçları açıklayabilir ancak. Mesela süpermen bir ara dizi olarak yayınlanıyordu, ama kimse süpermen ile ilgili araştırma yapmadı. Neyse bu yazdığımda bu konunun esprisi olsun ;)